Kategórie produktov

Odber noviniek

Skeletin 135 kapsúl Energy

Skl135e

Podporuje výživu kostí a kĺbov. Kombinácia sépiovej kosti, kolagénu, rybieho oleja, šípkového a žihľavového výťažku a mangánu sa uplatní najmä pri kĺbových ochoreniach ako artróza, artritída, reumatizmus a dna. Zmierňuje bolesti v kĺboch, pretože ochraňuje kĺbové chrupavky a podporuje ich regeneráciu. Účinne pôsobí proti kĺbovým zápalom. Skeletin podporuje aj rast kostí a ich dostatočnú mineralizáciu, čím priaznivo ovplyvňuje budovanie kostnej hmoty v rastovom období a spomaľuje jej ubúdanie v neskoršom veku, najmä po menopauze.

 

Viac detailov

26,00 €

Pridať do obľúbených

Skladom do 2 dní

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 26 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 26 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 1,30 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Skeletin 135 kapsúl Energy

  Skeletin 135 kapsúl Energy

  Podporuje výživu kostí a kĺbov. Kombinácia sépiovej kosti, kolagénu, rybieho oleja, šípkového a žihľavového výťažku a mangánu sa uplatní najmä pri kĺbových ochoreniach ako artróza, artritída, reumatizmus a dna. Zmierňuje bolesti v kĺboch, pretože ochraňuje kĺbové chrupavky a podporuje ich regeneráciu. Účinne pôsobí proti kĺbovým zápalom. Skeletin podporuje aj rast kostí a ich dostatočnú mineralizáciu, čím priaznivo ovplyvňuje budovanie kostnej hmoty v rastovom období a spomaľuje jej ubúdanie v neskoršom veku, najmä po menopauze.

   

  Názory zákazníkov

 • Skeletin je bioinformačný prípravok s obsahom sépiovej kosti, hydrolyzovaného kolagénu, rybieho oleja, mangánu, výťažku zo žihľavy a ruže šípovej. Táto kombinácia surovín sa uplatní najmä v prípade zápalového alebo degeneratívneho ochorenia kĺbov a pri podporovaní zdravého rastu kostí. Ľudská kostra sa skladá z približne 206 kostí, ktoré sú vzájomne spojené do dômyselného oporného systému. V spojení jednotlivých kostí hrá zásadnú úlohu chrupavkové tkanivo, na miestach kĺbových spojení chráni povrch kostí pred nadmerným opotrebovaním.

  Na stavbu kostí sú potrebné minerálne látky, ktoré tvoria 60% kostného tkaniva (najmä vápnik, fosfor a horčík) a kolagén vypĺňajúci 24% kostného tkaniva. Vďaka obsahu minerálnych látok sú kosti pevné a tvrdé, vďaka kolagénu sú pružné v ťahu a tlaku. Ak kostiam chýbajú minerálne látky, mäknú (osteomalácia), rednú (osteoporóza) a majú tendenciu ohýbať sa a veľmi ľahko sa zlomia. Ak kostiam chýba elastický kolagén, sú síce tvrdé, ale veľmi krehké a nevydržia potrebnú záťaž. Kolagén je taktiež základnou chemickou látkou, ktorá vytvára chrupavkové tkanivo až zo 40%. Toto tkanivo obaľuje styčné plochy kĺbových spojení a tým ich chráni pred nadmerným opotrebovaním. Na udržanie zdravých kostí a kĺbov je dôležité dodržiavať po celý život primeranú telesnú aktivitu a dodávať telu dostatočné množstvo látok potrebných na ich stavbu a obnovenie.

  Ochorenia kostí a kĺbov sa začínajú zaraďovať medzi takzvané civilizačné ochorenia. Znamená to, že na ich rozvoji sa podieľa náš nezdravý životný štýl a znečistenie životného prostredia. Skeletin je vďaka svojej unikátnej a vyváženej kombinácii účinných látok ideálnym prostriedkom na podporu rastu kostného tkaniva v období dospievania, na spomalenie úbytku kostného tkaniva v neskoršom veku a na ochranu a podporu regenerácie kĺbových chrupaviek.

  Skeletin Energy

  Energetické pôsobenie Skeletinu podľa princípov tradičnej čínskej medicíny: Ovplyvňuje predovšetkým energetické dráhy obličiek a močového mechúra, žalúdka, pankreasu a pľúc, ďalej dráhu srdca a troch žiaričov (troch ohnísk).

  Bioinformácie sú frekvencie, ktoré napodobňujú riadiace frekvencie podkôrových centier mozgu. Tieto centrá regulujú vegetatívnu nervovú sústavu a činnosť vnútorných orgánov. Zatiaľ čo účinné prírodné látky ovplyvňujú priamo orgány a pochody v tele, informačné zložky pôsobia prostredníctvom biorezonancie na samotnú príčinu ochorenia. Ich pôsobením sa rušia negatívne informácie a vyvolá sa spätný regeneračný proces.

  Význam užívania Skeletinu:

  • pomáha pri kĺbových ochoreniach (artróza, artritída, reumatizmus a dna)
  • zmierňuje pukanie a bolesti v kĺboch, ochraňuje kĺbové chrupavky a podporuje ich regeneráciu
  • pôsobí proti kĺbovým zápalom
  • stavba a regenerácia spojivových tkanív
  • podporuje rast kostí a ich dostatočnú mineralizáciu
  • priaznivo ovplyvňuje budovanie kostnej hmoty v období rastu
  • spomaľuje rednutie kostí v neskoršom veku (najmä po menopauze)
  • pôsobí preventívne proti vzniku osteomalácie a osteoporózy
  • zlepšuje kvalitu vlasov, nechtov a elasticitu pokožky
  • zabraňuje vzniku zubného kazu

  Použitie:

  • pri bolestiach kĺbov a chrbtice z dôvodu opotrebovania a/alebo zápalu
  • pri nadmernom zaťažovaní kĺbov športom alebo vysokou telesnou hmotnosťou
  • v období rastu
  • v období po menopauze a v starobe na spomalenie úbytku kostnej hmoty
  • v tehotenstve na podporu zdravého vývoja kostry dieťaťa
  • pri zvýšenej lámavosti nechtov, vypadávaní vlasov a zvädnutej pokožke

  Zloženie Skeletinu:

  Sépiová kosť: Podporuje činnosť obličiek a je zdrojom biologicky dostupných minerálnych látok (vápnik a horčík), ktoré sú dôležité na stavbu a obnovu kostného tkaniva. Vďaka svojmu obsahu vápnika sa sépiová kosť v čínskej medicíne odporúča na liečbu symptómov vznikajúcich pri nedostatku vápnika v tele ako sú lámavé nechty, zubný kaz, mäknutie a rednutie kostí, krivica a stagnácia rastu.

  Kolagén: v Skeletine je kolagén prítomný v tzv. hydrolyzovanej forme, čo znamená, že pôvodná makromolekula kolagénu je enzymaticky rozštiepená na oveľa menšie častice – peptidy a aminokyseliny. V cieľovom tkanive, chrupavke, sa uplatňujú jednak ako stavebné kamene na syntézu kolagénu a zároveň stimulujú syntetickú činnosť chrupavkových buniek – chondrocytov. Kolagén tak podporuje regeneračné procesy v kĺbových tkanivách a súčasne sa nahrádza jeho strata, ktorá je spôsobená nadmernou namáhou, nedostatočnou výživou alebo po zápalových procesoch kĺbových tkanív. Okrem toho zlepšuje kvalitu všetkých ostatných spojivových tkanív šliach, väzív, kostí a kože.

  Rybí olej: Je zdrojom vitamínu A, D a nenasýtených mastných kyselín. Nenasýtené mastné kyseliny (nazývané aj omega-3) sa v ľudskom tele premieňajú na protizápalové prostaglandíny, ktoré výrazne pomáhajú pri liečbe všetkých zápalových stavov, a teda aj artritídy a reumatických ochorení. Rybí olej podporuje dobrý stav kostí a kože.

  Ruža šípová: Extrakt obsahuje množstvo vitamínov (A, K, B, E), predovšetkým však vitamín C, ktorý je absolútne nevyhnutný na obnovenie, hojenie a regeneráciu nielen kostí a kĺbov, ale aj kože a svalov. Nezanedbateľný je jeho protistresový, protiúnavový a predovšetkým protibolestivý účinok. Vitamín C podporuje imunitu, zabraňuje infekciám a podieľa sa na odstraňovaní ťažkých kovov z organizmu. Preto je nevyhnutný pri liečbe reumatických ochorení.

  Žihľava dvojdomá: Je zdrojom chlorofylu, množstva vitamínov (B, K, E, C) a minerálnych látok (Si, Fe, P, Ca, Mg,...). Prečisťuje krv a lymfu. Podstatné je využitie účinkov žihľavy pri liečbe artritídy, reumatizmu a dny vďaka jej protizápalovému a hojivému pôsobeniu a schopnosti podporovať odstraňovanie kyseliny močovej z tela.

  Mangán: Biogénny stopový prvok zúčastňujúci sa na stavbe chrupaviek a kostí, podporuje proces hojenia a znižuje bolestivosť. Je nevyhnutný pre bezproblémový vývoj kostry plodu.

  Zloženie v 1 kapsule (750 mg):

  • Prášok ze sépiovej kosti 105 mg
  • Hydrolyzovaný kolagén 55.1 mg
  • Rybí olej 43.1 mg
  • Extrakt zo stonky a listu žihľavy dvojdomej 18.5 mg
  • Síran manganatý (mangán 0.6 mg)
  • Extrakt z plodu ruže šípovej 12.3 mg
  • Ostatné zložky: sójový olej, želatínová kapsula, glycerín (zvlhčovadlo), voda, glycerol monostearát (plnivo), včelí vosk (leštiaca látka), karamel (prírodné farbivo), lecitín (emulgátor)

  Odporúčané dávkovanie: denne 2 ráno – 2 obed – 1 večer, najlepšie po jedle. Vzhľadom na chronickú povahu problémov s pohybovým ústrojenstvom a fakt, že pri regenerácii kostného a chrupavkového tkaniva treba počítať s dlhším časovým obdobím, odporúča sa užívať skeletin minimálne po dobu 3 mesiacov.

  Po 3 týždňoch užívania nasleduje 1 týždeň prestávka. Počas užívania skeletinu zvýšte príjem tekutín.

  Obsah balenia: 135 kapsúl v blistroch

  UPOZORNENIE: Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Produkt nie je určený pre osoby precitlivené na včelie, sójové a morské produkty. Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie! Výživový doplnok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí! Skladujte v suchu, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, pri teplote 10-25°C. Chráňte pred mrazom.

10 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...