Kategórie produktov

Odber noviniek

Carbofit prášok (aktívne rastlinné uhlie) 150g / 500g

Aktívne rastlinné/drevené uhlie Carbofit s vysokou adsorpčnou kapacitou je vhodné na prirodzenú očistu organizmu od škodlivín, toxínov, priaznivé pôsobenie na črevnú flóru, reguláciu črevných pochodov a zachovanie správnej činnosti čriev. Vynikajúci prírodný prostriedok pri črevných ťažkostiach.

 

Viac detailov

9,90 €

 • 150g
 • 500g

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 18.1.2026

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 22 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 22 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 1,10 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Carbofit prášok (aktívne rastlinné uhlie) 150g / 500g

  Carbofit prášok (aktívne rastlinné uhlie) 150g / 500g

  Aktívne rastlinné/drevené uhlie Carbofit s vysokou adsorpčnou kapacitou je vhodné na prirodzenú očistu organizmu od škodlivín, toxínov, priaznivé pôsobenie na črevnú flóru, reguláciu črevných pochodov a zachovanie správnej činnosti čriev. Vynikajúci prírodný prostriedok pri črevných ťažkostiach.

   

  Názory zákazníkov

 • Aktívne rastlinné uhlie Carbofit, známe taktiež pod názvom aktívne drevené uhlie prispieva k zníženiu nadmernej plynatosti po jedle a je vhodné na detoxikáciu, prečistenie tela od škodlivín, ktoré sa radi usadzujú vo vnútorných orgánoch. Narozdiel od dobre známeho živočíšneho uhlia, ktoré sa vo veľkej miere užívalo pri hnačkách a plynatosti je Carbofit až o 80% účinnejší a neobsahuje rakovinotvorné prímesi. Adsorbuje jedovaté látky, ale neodvádza z tela živiny, vitamíny a minerály, preto si vyslúžil prezývku "Múdre uhlie". Je vhodný pre všetkých, ktorí potrebujú odstrániť z tela škodliviny a chcú priaznivo ovplyvniť činnosť čriev. Prášok sa rozmieša v pohári vody a vypije, čím prečisťuje celý tráviaci systém už od jeho začiatku, čiže začína účinkovať už v ústach.

  Vyrába sa väčšinou z dreva alebo šupiek kokosových orechov. Výrobný proces prebieha pri vysokých teplotách 700 - 900 °C, kde za spolupôsobenia vodnej pary a oxidu uhličitého vznikajú veľmi jemné častice uhlia so špeciálnymi pórmi. Táto pórovitosť veľmi zväčšuje povrch a tým adsorpčnú kapacitu materiálu. Pojem aktívne/aktivované uhlie znamená, že materiál má vysokú schopnosť adsorpcie = je schopný na seba naviazať veľké množstvo iných napríklad pre organizmus cudzorodých častíc ako sú rôzne druhy toxínov. Jednotlivé druhy aktívneho uhlia sa odlišujú veľkosťou častíc, tvarom alebo šírkou pórov. Podľa veľkosti pórov je schopné viazať menšie či naopak väčšie molekuly (tzn. vykazuje rôznu selektivitu). Aktívne uhlie Carbofit má veľmi jemnú porozitu a je vhodný na odstraňovanie skôr nízkomolekulárnych cudzorodých látok z organizmu.

  V niektorých krajinách patrí aktivované drevené uhlie k vybaveniu ambulancií a oddelení prvej pomoci pre použitie pri otravách. Lekári ho odporúčajú ako súčasť domácich lekárničiek, hlavne v rodinách s malými deťmi. Funguje ako prvá pomoc v prípadoch otravy jedovatými látkami alebo liekmi, ale aj v prípade črevných ťažkostí. Platí všeobecné pravidlo, že čím skôr sa drevené uhlie aplikuje tým väčšie nádeje na zlepšenie, uhlie účinkuje veľmi rýchlo (už počas jednej minúty).

  Rozdiel medzi absorpciou a adsorpciou

  Veľa ľudí sa domnieva, že slovo adsorpcia znamená to isté ako absorbcia. V skutočnosti sú to dve odlišné slová s rozdielnym významom.

  Absorpcia znamená pohltenie, či vstrebávanie jednej látky druhou. Absorbentom je látka, ktorá dokáže vstrebať, pohltiť alebo obklopiť jedovatú látku a odviesť z tela von. Existuje však riziko, že pri ceste tráviacim traktom môže dôjsť k uvoľneniu jedovatej látky späť do organizmu, pretože tieto väzby nie sú príliš pevné.

  Adsorpcia znamená prichytenie látky k povrchu inej látky. Toto naviazanie je veľmi pevné a zabraňuje následnému uvoľneniu jedov späť do organizmu. V praxi to znamená, že Carbofit pri ceste organizmom vychytáva jedy, zbavuje ich škodlivého účinku, nahromadí (naadsorbuje) ich na svojom povrchu a bezpečne odvedie z tela von. Drevené uhlie má vynikajúcu schopnosť vychytávať rôzne plyny, ťažké kovy, jedy a ďalšie chemické látky - je schopný naviazať na seba až tisícnásobky svojej váhy.

  Odporúčané dávkovanie: Pri očiste/detoxikácii organizmu rozmiešajte 1-2 kávové lyžičky v pohári vody (cca 250-300ml) 2x denne po dobu 1 mesiaca. V prípade črevných nevoľností je dávkovanie a dĺžka užívania individuálna. Pri nadmernej plynatosti (s náznakmi hnačky) môžu dospelí užívať 1-2 kávové lyžičky prášku niekoľkokrát denne (deti polovičnú dávku), vždy zapiť dostatočným množstvom vody. Deťom sa môže podať aj odstáta voda - uhlie sa ponechá sadnúť na dno, molekuly aktívneho uhlia sú obsiahnuté aj v odstátej vode. Pri častých a opakovaných hnačkách vyhľadajte lekára.

  Priaznivého účinku aktívneho uhlia sa dosiahne pri požití 1g aspoň 30 minút pred jedlom a 1g krátko po jedle (Nariadenie komisie EÚ č. 432/2012). Okrem čierneho sfarbenia stolice nie sú známe žiadne vedľajšie účinky.

  Pozor, aktivované uhlie Carbofit môže adsorbovať aj životne dôležité lieky (napr. Digitalis) a preto sa najskôr poraďte s lekárom, ak takéto lieky užívate. Odporúčame, aby medzi Carbofitom a užívaním iných liekov bol dodržaný odstup aspoň 2-4 hodiny.

  Obsah: 150g alebo 500g aktívne drevené/rastlinné uhlie v práškovej forme. Produkt neobsahuje cukor, umelé farbivá, dochucovadlá, škrob ani konzervačné látky. Vhodné aj pre diabetikov.

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy, nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Balenie dobre uzavrite a skladujte pri izbovej teplote na tmavom a suchom mieste. Produkt je vhodný aj pre diabetikov. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Forma prášok
  Vegan áno
  Obsah 150g alebo 500g

12 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...