Kategórie produktov

Odber noviniek

HMD detox ťažkých kovov tinktúra 118 ml

Hmd4oz

HMD je prírodný produkt na hĺbkovú detoxikáciu ťažkých kovov. Veľmi účinný a bezpečný prírodný vnútrobunečný chelátor ťažkých kovov, ktorý dokáže vytiahnuť toxické kovy zvnútra buniek a vylúčiť z tela prevažne obličkami (močom). Synergická zmes rastlinných zložiek ako chlorella rastový faktor (CGF), koriander a chlorella pyrenoidosa homaccord spolu vykazujú mimoriadne detoxikačné schopnosti. Schopnosť HMD odstrániť ťažké kovy z organizmu jasne preukázal 3 ročný rozsiahly vedecký výskum s nákladmi vyše jeden milión dolárov.

 

Viac detailov

64,50 €

-3,00 €

67,50 €

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 31.7.2027

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 64 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 64 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 3,20 €.


Množstevné zľavy

Množstvo Cena/1ks Ušetríte
3 60,50 € 12,00 €
10 55,50 € 90,00 €
 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  HMD detox ťažkých kovov tinktúra 118 ml

  HMD detox ťažkých kovov tinktúra 118 ml

  HMD je prírodný produkt na hĺbkovú detoxikáciu ťažkých kovov. Veľmi účinný a bezpečný prírodný vnútrobunečný chelátor ťažkých kovov, ktorý dokáže vytiahnuť toxické kovy zvnútra buniek a vylúčiť z tela prevažne obličkami (močom). Synergická zmes rastlinných zložiek ako chlorella rastový faktor (CGF), koriander a chlorella pyrenoidosa homaccord spolu vykazujú mimoriadne detoxikačné schopnosti. Schopnosť HMD odstrániť ťažké kovy z organizmu jasne preukázal 3 ročný rozsiahly vedecký výskum s nákladmi vyše jeden milión dolárov.

   

  Názory zákazníkov

 • V súčasnom modernom svete jednoducho nemôžeme uniknúť toxickým ťažkým kovom a jedovatým chemikáliam, takže všetci ich potrebujeme pravidelne detoxikovať, no bohužiaľ všeobecne sa tento problém podceňuje. Toxické kovy sú v potravinách (samozrejme aj v bio potravinách), ktoré konzumujeme, vo vzduchu, ktorý dýchame, vo vode, ktorú pijeme, a v kozmetike, ktorú si nanášame na pokožku. Dokonca aj novonarodené deti sú toxické, ľudia v odľahlých a „čistých“ oblastiach ako je Arktída sú toxickí a takisto aj zvieratá. Niekoľko desaťročí (1923-2021) sa v dopravných prostriedkoch na svete používal olovnatý benzín (benzín s prímesou tetraethylolovo). A čo tak používanie amalgámových zubných plomb, koľko ste ich mali a koľko ešte stále máte?

  Ťažké kovy sa prirodzene vyskytujú v horninách a poveternostnými vplyvmi ako aj priemyselnou výrobou sa uvoľňujú do životného prostredia. Uvoľňovanie stále väčších množstiev toxických kovov však ohrozuje našu súčasnosť aj budúcnosť. Ťažké kovy nie sú biodegradovateľné ani kompostovateľné, neustále sa hromadia v pôde, vode a v našich telách. Ťažko sa z organizmu prirodzene odburávajú, najmä keď svoje telo zaťažujeme neprirodzenou stravou (fast foody, polotovary, vyprážanie, sladené nápoje...) s veľmi malým zastúpením surovej i varenej rastlinnej stravy. K najškodlivejším pre človeka patria olovo, ortuť, kadmium, chróm a arzén.

  Preto je užívanie HMD, vedecky overeného prírodného chelátora ťažkých kovov v dnešnom svete veľmi dôležité pre udržanie optimálneho zdravia. Obsahuje tri prírodné zložky, ktoré synergicky pôsobia len vtedy, keď sú zmiešané v správnom pomere. Na rozdiel od mnohých syntetických látok viažucich kovy je HMD jemný na organizmus a neodstraňuje dobré kovy. Namiesto alkoholu obsahuje rastlinný glycerín vďaka čomu získava jemne sladkastú chuť takže ho obľubujú deti, dospelí aj domáci miláčikovia.

  Čo je to chelácia a chelátor?

  Pod pojmom chelácia sa rozumie naviazanie nejakej látky alebo zlúčeniny (organického alebo syntetického pôvodu) na ióny ťažkých kovov čím sa toxické kovy následne môžu bezpečne vylúčiť z tela. Chelátorom sa označuje taká látka alebo zlúčenina, ktorá vyniká schopnosťou zachytiť ťažký kov (naviaže sa naň, vytvorí s ním väzbu) a nepustiť ho. Následne sa táto väzba dokáže prirodzeným spôsobom obličkami aj pečeňou odstrániť von z organizmu cez moč a stolicu.

  HMD ako prírodná chelátová terapia

  HMD je prírodný vnútrobunečný chelátor ťažkých kovov pozostávajúci z troch hlavných zložiek - chlorella rastový faktor (CGF), koriander a chlorella pyrenoidosa homaccord. Vo všetkých vykonaných skúškach bolo vedecky dokázané, že účinne chelatuje arzén (As), olovo (Pb), kadmium (Cd), antimón (Sb), nikel (Ni), bizmut (Bi), urán (U) a ortuť (Hg). Veľmi zaujímavé bolo zistenie, že pri testovaní jednotlivých zložiek samostatne, boli tieto zložky neúčinné (so zanedbateľnou chelačnou aktivitou), chlorella rastový faktor dokázal detoxikovať len kadmium. Ale keď sa všetky tri zložky spojili dohromady, došlo k silnej synergii vďaka ktorej všetky testované ťažké kovy boli úspešne chelátované a eliminované prevažne močovou cestou, v menšinovej miere biliárnou (pečeň/žlčovody).

  Vynálezca HMD Dr. George Georgiou nám potvrdil (sme s ním v písomnom kontakte), že taktiež chelatuje aj hliník (Al), berýlium (Be) a volfrám (W). V ďalšej malej pilotnej štúdii vykonanej na 20 ľuďoch Dr. Georgiou zistil, že užívaním HMD sa z tela taktiež vylučuje veľa bisfenolu A (BPA), polychlórovaných bifenylov (PCB) a ďalších xenoestrogénov. Výhodou je, že dominantná cesta vylučovania ťažkých kovov u HMD je močom čím sa znižuje možnosť opätovnej absorpcie cez početné nervové zakončenia v črevách (ťažké kovy majú tendenciu priťahovať sa k nervovému systému).

  Vedecký výskum prírodných chelátorov ťažkých kovov

  V literatúre sa môžete dočítať o rôznych prírodných látkach s chelačnými vlastnosťami na elimináciu ťažkých kovov. Mnohé z nich však neboli nikdy systematicky testované pomocou metodiky zlatého štandardu klinického výzkumu - randomizovanej, dvojito zaslepenej, placebom kontrolovanej štúdie. Výskumná skupina Da Vinci BioSciences Research Centre bola poverená ruskou zlievarňou kovov aby preskúmala chelačné schopnosti týchto prírodných látok a pokúsila sa identifikovať najlepšiu prírodnú zlúčeninu, ktorá by bola bezpečná a účinná pri odstraňovaní mnohých toxických kovov z organizmu pre svojich pracovníkov zlievarne pracujúcich v toxickom prostredí.

  Vykonala sa randomizovaná, dvojito zaslepená, placebom kontrolovaná štúdia s 347 pracovníkmi zlievarne kovov s použitím mnohých prírodných látok uvádzaných v literatúre na chelátovanie ťažkých kovov. Za účelom zistenia ich chelačného potenciálu boli dospelí muži vo veku 18 až 60 rokov náhodne rozdelení do rôznych skupín, ktoré užívali množstvo týchto prírodných látok. Každá zo skupín pozostávala z kontrolnej ako aj experimentálnej skupiny. Pomocou analytickej metódy ICP-MS (hmotnostná spektrometria s indukčne viazanou plazmou) sa počas 3 rokov analyzovali vzorky moču, stolice, krvi a vlasov pred a po užití.

  Produkt HMD je výsledkom tejto trojročnej vedeckej štúdie. Z výsledkov testovania je možné vyvodiť záver, že HMD je efektívny a bezpečný 100% prírodný chelátor ťažkých kovov, ktorý nemá nepriaznivý vplyv na pečeňové a obličkové funkcie. Môže sa použiť v masovom meradle u pracovníkov zlievarní kovov ako aj v bežnej populácii.

  Na štúdiu sa dostanete kliknutím na tento odkaz: Georgiou, G.J., Scientific research on natural heavy metal chelators: testing what works. International Journal of Complementary & Alternative Medicine, Volume 11 Issue 5 - 2018.

  Stiahnuť v PDF formáte kliknutím na - PDF Research on Heavy Metal Chelators.

  Ako funguje HMD?

  Presné mechanizmy fungovania HMD ešte neboli úplne preskúmané. Predpokladá sa však, že nukleopeptidy (malé molekuly podobné proteínom) prítomné v rôznych zložkách HMD, ktoré neuróny používajú na vzájomnú komunikáciu v kombinácií s ostatnými zložkami vytvárajú „komplex“, ktorý zachytáva ťažké kovy a ďalšie toxíny vo vnútri buniek a pomáha im prejsť cez bunkovú membránu do mezenchýmu (priestor mimo bunky). A práve tu chlorella zachytí toxické kovy a vylúči ich z tela.

  Z rozsiahlych 3 ročných vedeckých pokusov uskutočnených počas objavovania HMD vyplýva, že jednotlivé zložky HMD nefungujú jednotlivo (pri užívaní každej zložky samostatne), ale keď sa spolu zmiešajú, dôjde k synergickej reakcii, ktorá z HMD robí veľmi účinný prírodný produkt na detoxikáciu ťažkých kovov!

  Chlorella zachytáva ťažké kovy len v mimobunečnom priestore (extracelulárny matrix), nedokáže vytiahnuť toxické kovy zvnútra buniek. Zachytí iba ťažké kovy, ktoré napríklad sedia na povrchu bunky alebo prechádzajú črevami. Pre vytiahnutie kovov z buniek je potrebný koriander. Avšak šokujúce bolo zistenie, že koriander užívaný samostatne (bola použitá koriandrová tinktúra) ako jediná prírodná látka vykazovala výrazný percentuálny pokles ťažkých kovov vo vzorkách moču a stolice v porovnaní so vzorkami pred užitím koriandra (išlo o pravidelný 90 - 100% pokles u všetkých testovaných kovov). Táto konzistencia a opakovateľnosť výsledkov naznačuje, že koriander užívaný samostatne pravdepodobne tlačí toxické kovy späť do buniek!

  Jedna hypotéza na vysvetlenie tohto javu je, že keď sa koriander užije samostatne, pravdepodobne odstraňuje kovy zvnútra buniek do mezenchýmu (mimobunečného priestoru), ale bez prítomnosti ďalšieho chelátora v mezenchýme, ktorý by zachytil tieto ťažké kovy, sa zákonom osmózy (vyššia koncentrácia do nižšej) kovy reabsorbujú späť do buniek. Telo preto zadržiava viac kovov než by prirodzene vylúčilo bez užitia koriandra (alebo inej zložky) močom/stolicou. Tento „osmotický odpor“ by mohol byť škodlivý pre silne zatoxikovanú osobu s chronickými ochoreniami, najmä neurologickými ochoreniami!

  Nemali by sme podceňovať synergické aspekty prírody a to, ako veľmi sú „synergické komplexy“ vznikajúce zmiešaním všetkých zložiek účinné terapeutické látky!

  Kto by mal užívať HMD?

  Každý jeden človek ako aj vaši domáci miláčikovia, nakoľko v súčasnom svete je nemožné vyhnúť sa ťažkým kovom a ich vplyvom na náš organizmus. Aspoň raz za rok je vhodné urobiť si 3 mesačnú kúru HMD, pomôže odstrániť toxické kovy ako prevencia pred vznikom chronických ochorení.

  Úživanie HMD odporúčame hlavne pri:

  • alergie
  • kožné problémy, ekzémy, akné
  • migrény
  • chronická únava, vyčerpanosť
  • poruchy trávenia
  • znížená koncentrácia
  • problémy s pamäťou, zahmlená myseľ
  • hormonálna nerovnováha
  • poruchy menštruačného cyklu
  • bolesti kĺbov (napr. artritída)
  • poruchy autistického spektra (autizmus)
  • neurologické problémy, skleróza multiplex, alzheimerova choroba
  • depresia, úzkosť
  • elektromagnetická hypersenzitivita (EHS) - citlivosť na Wi-Fi, bluetooth, mobilný telefón, mobilné dáta, TV (hlavne plazmový), monitor (najhoršie s funkciou USB Power Delivery), bezpečnostné kamery s infračerveným videním (majú veľký počet IR led diód), projektor, mikrovlnku, rýchlovarnú kanvicu (v jej blízkosti keď je pustený ohrev), indukčný sporák (v jeho blízkosti keď varíte), stĺpy s elektrickým vedením (vysoké aj nízke napätie), základové stanice mobilných operátorov, elektrické podlahové kúrenie, LED žiarovky...
  • chemosenzitivita - citlivosť na rôzne chemické látky (syntetické ale aj prírodné, hlavne ľudia trpiaci elektromagnetickou hypersenzitivitou majú zároveň aj chemosenzitivitu), napríklad čistiace domáce prostriedky, esenciálne oleje, farba na vlasy, parfémy...

  Odporúčané dávkovanie: 45 kvapiek 3x denne v troške vody (napr. 100 ml) alebo šťave 10 až 15 minút pred jedlom. Pred každým použitím odporúčame balenie pretrepať aby sa všetky zložky poriadne premiešali. Pri plnom dávkovaní produkt vystačí na 26 dní. Odporúča sa vypiť aspoň 8 - 10 pohárov vody denne na podporu vyplavovania toxínov. Na dosiahnutie optimálnych výsledkov vynálezca odporúča užívať 3 až 6 mesiacov (myslí sa tým pri plnom dávkovaní), čiže minimálne 3 a optimálne 6 balení. Pri ťažkých chronických, neurologických problémoch aj dlhšie.

  Odporúča sa užívať aspoň 500 mg chlorelly 3x denne s jedlom na zabránenie, minimalizovanie reabsorpcie ťažkých kovov v črevách.

  Aj keď sa považujete za zdravého človeka, neodporúčame začať hneď s plnou dávkou 45 kvapiek. Začnite napríklad 5 kvapkami 3x denne, ďalší deň alebo obdeň 10 kvapiek až sa postupne dopracujete k plnej dávke. V prípade ak pri určitej dávke začnete pociťovať nepríjemné reakcie, odporúčame znížiť dávku a vydržať na nej pár dní, až potom skúsiť navýšiť.

  UPOZORNENIE: U citlivejších ľudí (hlavne chronické ochorenia, neurologické problémy, elektromagnetická hypersenzitivita a poruchy autistického spektra) sa odporúča začať s oveľa nižším dávkovaním. Začnite jednou kvapkou 3x denne a túto dávku každý deň navyšujte o jednu kvapku pokiaľ nedosiahnete optimálnu Vašim telom tolerovateľnú dávku. U každého človeka je tolerovateľná dávka iná, niekto znesie 20 alebo maximálne 30 kvapiek 3x denne a niekto len 2x denne aby nepociťoval nepríjemné bolesti hlavy, tela, alebo rôzne iné prejavy z detoxikácie toxických kovov. Je možné, že prvý mesiac, dva alebo aj tri nebudete tolerovať plnú dávku 45 kvapiek 3x denne. Detoxikáciu nie je dobré príliš unáhliť, je dôležité aby ste sa cítili dobre, aby ste mohli normálne fungovať.

  Dávkovanie HMD pre deti a mládež podľa hmotnosti
  Pri hmotnosti dieťaťa nad (kg) 3 6,5 9,5 12,5 19 25 36 50 60
  Počet kvapiek 3x denne 2 4 7 9 14 18 28 38 45

  Objem/zloženie: 118 ml v tmavej sklenenej fľaštičke / Chlorella rastový faktor (CGF - extrakt z chlorelly pyrenoidosa), koriander extrakt z listov (Coriandrum sativum), chlorella pyrenoidosa homaccord, rastlinný glycerín, deionizovaná voda. Neobsahuje alkohol, alergény, umelé farbivá, arómy, soli, konzervačné látky a bez GMO. Produkt neobsahuje lepok (glutén), vhodné pre celiatikov, vegetariánov a vegánov.

  Krajina pôvodu: Cyprus / Vyrába sa v GMP certifikovanom laboratóriu v USA

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Po otvorení skladujte v chladničke.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma tinktúra
  Vegan áno
  Objem 118 ml
  Krajina pôvodu Cyprus

3 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...