Kategórie produktov

Odber noviniek

Havajská Spirulina prášok 250g Zdravovýživa - Spirulina Pacifica Zväčšiť

Havajská Spirulina prášok 250g Zdravovýživa

Hsp25z

Sušená mletá havajská spirulina v prvotriednej kvalite z prostredia havajských ostrovov v USA sa považuje za najkvalitnejšiu spirulinu na svete. Modrozelená sladkovodná mikroriasa s vysokým obsahom bielkovín obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny a je bohatá na široké spektrum nutričných látok. Je zásadotvorná potravina prispievajúca k acidobázickej rovnováhe. Je vhodná pri problémoch s trávením, na črevnú mikroflóru, podporuje detoxikáciu organizmu.

 

Viac detailov

29,90 €

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 1.1.2025

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 29 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 29 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 1,45 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Havajská Spirulina prášok 250g Zdravovýživa

  Havajská Spirulina prášok 250g Zdravovýživa

  Sušená mletá havajská spirulina v prvotriednej kvalite z prostredia havajských ostrovov v USA sa považuje za najkvalitnejšiu spirulinu na svete. Modrozelená sladkovodná mikroriasa s vysokým obsahom bielkovín obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny a je bohatá na široké spektrum nutričných látok. Je zásadotvorná potravina prispievajúca k acidobázickej rovnováhe. Je vhodná pri problémoch s trávením, na črevnú mikroflóru, podporuje detoxikáciu organizmu.

   

  Názory zákazníkov

 • Havajská spirulina alebo taktiež názov pacifická spirulina pochádza z čistého prostredia Havajských ostrovov v USA. Spirulina Pacifica je ochranný názov havajského kmeňa modrozelenej riasy vyvinutej mnohými rokmi kontinuálnej kultivácie na Havaji spoločnosťou Cyanotech Corporation z druhu spirulina platensis, vývoj začal v roku 1984. Riasy sa pestujú v plytkých rybníkoch nachádzajúce sa v blízkosti Tichého oceánu, ktoré sa plnia kombináciou čerstvej sladkej vody s hlbokomorskou vodou, ktorá obohacuje spirulinu minerálmi. Spirulina je jednou z najstarších jednoduchých foriem života na Zemi, mikroskopická vodná modrozelená kyanobaktéria (sinica), organizmus často označovaný ako mikroriasa, ktorá sa vyvinula zhruba pred 3,5 miliardami rokov. Je to fotoautotrofný organizmus - používa oxid uhličitý z atmosféry a slnko na tvorbu enegie. Energiu si vyrába zo slnečného žiarenia prostredníctvom fotosyntézy, pomocou modrého pigmentu fykocyanínu a zeleného chlorofylu. Spirulina sa prirodzene vyskytuje v teplých subtropických jazeráchriekach v Afrike, Ázii a Južnej Amerike, svoje pomenovanie dostala podľa špirálovitého tvaru mikroskopických vlákien dlhých asi 0,1 - 0,5mm. Jej bunková stena narozdiel od chlorelly nemá celulózu (nie je potrebné v procese výroby narúšať bunečnú stenu tryskovým procesom), čím je stráviteľná v ľudskom organizme na 85–95%.

  Vo svete je veľmi známou a obľúbenou superpotravinou s koncentrovaným zdrojom živín. Mnoho ľudí, vrátane vrcholových športovcov zaraďuje spirulinu do svojho jedálnička pre jej mimoriadne vysoký obsah bielkovín (proteínu), tvoria 65 - 70% riasy. Predstavuje kompletný zdroj bielkovín, pretože obsahuje všetkých 9 esenciálnych aminokyselín. Esenciálne sú také, ktoré si naše telo nedokáže samo vytvoriť (syntetizovať) a teda musia sa získavať len prostredníctvom stravy. Aminokyseliny sú stavebnými kameňmi bielkovín, z ktorých je tvorená každá bunka ľudského organizmu. Bielkoviny pomáhajú budovať a regenerovať telesné tkanivá, vrátane svalov a prispievajú k udržaniu zdravých kostí. Zastávajú v organizme aj kopec ďalších funkcií - pohybovú (svalové kontrakcie), enzýmovú, transportnú (prenášajú iné látky), regulačnú (bielkoviny sú súčasťou mnohých hormónov).

  Skúsenosti ľudí poukazujú, že miernu až stredne ťažkú podvýživu u detí je možné napraviť dennou dávkou 1 až 3 gramy po dobu 4 - 6 týždňov. Narozdiel od pozemských rastlín a chlorelly, spirulina nemá pevnú celulózovú bunečnú stenu. Namiesto nestráviteľnej celulózy je tvorená mukopolysacharidmi, takže riasa je v našom organizme ľahko stráviteľná.

  Havajská spirulina a Bio certifikácia?

  Ľudia sa často pýtajú či Havajská spirulina je BIO certifikovaná. Existuje len jedna spoločnosť Cyanotech Corporation (prípadne Nutrex Hawaii - dcérska spoločnosť Cyanotechu = obchodná značka Nutrex), ktorá vyrába spirulinu na Havaji a ich spirulina nebola certifikovaná BIO od roku 2005, kedy Americká Národná rada pre ekologické normy zmenila požiadavky na certifikáciu organickej spiruliny. V roku 2005 Rada vylúčila používanie čílskeho dusičnanu v ekologickej výrobe. Tento dusičnan je organický materiál, ktorý je vo vode rozpustný a široko sa používa na výrobu mikrorias. Pretože sa ťaží a nepestuje sa, považuje sa za neudržateľný zdroj a tým porušuje nové predpisy. Dvaja výrobcovia spiruliny v Severnej Amerike spoločnosť Cyanotech (Havaj) a Earthrise (Kalifornia) sa rozhodli, že nie je ekonomicky možné dodržiavať zmeny v certifikácii a vzdali sa BIO certifikácie. Napriek tomu je Havajská spirulina naďalej široko a nesprávne označovaná ako BIO/organická, aj keď z úradného zákonného hľadiska už nie je. Havajská spirulina však naďalej predstavuje jednu z najkvalitnejších spirulín na svete. Ak hľadáte BIO certifikovanú spirulinu, v ponuke máme aj čínsku spirulinu v prášku alebo tabletky.

  Bielkoviny

  Hlavnou zložkou sú komplexné a vysoko stráviteľné bielkoviny, až päťkrát pre telo ľahšie stráviteľné, ako z mäsa alebo sóje. Výborný zdroj pre vegetariánov.

  Karotenoidy

  Obsahuje komplex niekoľkých karotenoidov bohatých na antioxidanty. Karotenoidy sú tvorené približne 50% karoténmi - alfa, beta a gama a  50% xantofylmi - zeaxantín, astaxantín, a ďalšie. Hoci beta karotén je zo všetkých karotenoidov najznámejší, komplex rozličných karotenoidov je oveľa efektívnejší než izolovaný syntetický beta karotén vo forme vitamínových prípravkov.

  Chlorofyl a antioxidačná ochrana

  Je zelené farbivo, známe ako podpora rastu a opravy poškodených tkanív, má antioxidačné vlastnosti a optimalizuje vstrebávanie mnohých vitamínov a minerálnych látok. Chlorofyl taktiež podporuje celkovú regeneráciu organizmu a neutralizuje voľné radikály.

  Železo

  Spirulina je jedným z najbohatších zdrojov železa, ktoré hrá zásadnú úlohu pri tvorbe hemoglobínu a zdravého imunitného systému. Obsah železa v Spiruline je niekoľkonásobne vyšší než v ostatných potravinách a jeho vstrebateľnosť je podstatne vyššia než u syntetických doplnkoch železa.

  Aminokyseliny

  Obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny - tie, ktoré si naše telo nevie vyrobiť. Sú základným stavebným kameňom bielkovín, z ktorých je tvorená každá bunka ľudského organizmu.

  Vitamíny a minerály

  Dôležité vitamíny a minerály, vrátane vitamínu B12 (často chýba vo vegetariánskej strave), vitamín A, B-1, B-2 a B-6, draslík, železo, vápnik, selén, zinok, mangán, meď. Spirulina má najbohatší zdroj antioxidantov a je bohatá aj na mnoho ďalších dôležitých fytonutrientov, enzýmov a stopových prvkov.

  Výhody konzumácie spiruliny

  • nutričný zdroj energie, znižuje pocit únavy
  • mimoriadne vysoký obsah kompletných bielkovín
  • stabilizátor a optimalizátor črevnej mikroflóry
  • detoxikačné, antitoxické, antivírusové účinky
  • stimuluje imunitný a lymfatický systém
  • na odstránenie deficitu zinku, zvýšenie plazmatickej hladiny vitamínu A, železa a hemoglobínu
  • veľký obsah esenciálnych mastných kyselín, ktoré sú dôležité pre množstvo telesných funkcií
  • bohatá na minerálne látky, najmä organický draslík
  • bohatá na antioxidanty, bohatým zdrojom beta karoténu
  • významným zdrojom organicky viazaných vitamínov A, C, D a E, a vitamínov skupiny B

  Odporúčané dávkovanie: Dospelí - 1 čajová lyžička (2-3g) rozmiešaná v pohári vody, smoothie, ovocnej alebo zeleninovej šťave 1-2x denne. Deti od 3 rokov - 1/2 čajovej lyžičky (1-1.5g) 2x denne. Alternatívou je pridanie prášku do jogurtov, cereálnych pokrmov, hotových polievok a šalátov.

  Najjednoduchší a efektívny spôsob pre rýchle vstrebanie živín je zamiešať ju v pohári vody, mnohí však kvôli zvláštnej chuti ju uprednosťňujú v ovocnom džúse alebo zeleninovej šťave. Môžete ňou nutrične obohatiť smoothie, posypať čerstvé zeleninové šaláty, naservírované polievky alebo ju pridať do sladkých dezertov. Ak dávate prednosť pikantnému, skúste ju primiešať do dipu, salsy alebo omáčky k cestovinám na zvýšenie obsahu bielkovín v pokrme.

  Obsah: 250g sušenej mletej sladkovodnej riasy Spirulina (lat. Arthrospira platensis) tzv. Spirulina Pacifica v prvotriednej (premium) kvalite z Havajských ostrovov v USA. 100% jednozložkový produkt bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov. Informácia pre alergikov: obsahuje prirodzene sa vyskytujúce siričitany.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 333 kcal /1393 kJ, bielkoviny 63.5g, tuky 5g (z toho nasýtené mastné kyseliny 2.1g), sacharidy 15g (z toho cukry 0g), vláknina 7g, sodík 990mg.

  Krajina pôvodu: Havaj - USA

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma prášok
  Vegan áno
  Obsah 250 g
  Krajina pôvodu Havaj - USA

1 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...