Kategórie produktov

Odber noviniek

Vitamín C ako základný antioxidant je vo vode rozpustný vitamín. Žiaľ ľudský organizmus si ho nedokáže vyrobiť a tak ho musíme získavať z potravy. Keďže pochádzame z prírody, naše telo si prostredníctvom komplexných biochemických procesov dokáže nepochybne najlepšie spracovať a absorbovať vitamíny a ich komplexy z prírodných rastlinných zdrojov, hlavne bezpečným spôsobom narozdiel od syntetických vitamínov.

Prírodný vitamín C z rastlinných plodov v porovnaní so syntetickým (umelo vyrobeným, ktorý napodobňuje prírodný vitamín) prirodzene obsahuje kompletné biologické pozadie hlavne bioflavonoidy, karotenoidy a rastlinné enzýmy. Vitamín C podporuje funkcie imunitného systému, pružnosť ciev, hojenie rán, vstrebávanie železa, činnosť nervového systému, zúčastňuje sa tvorby kolagénu pre normálnu funkciu kostí, chrupaviek, zubov, ďasien a kože.

Jeho zvýšený príjem je potrebný pri chronických zápalových ochoreniach, fyzickej i psychickej námahe, anémii, infekciách, rekonvalescencii, hojení rán, fajčení.

Vitamín C Počet produktov v kategórii: 10

Zobrazených 1 - 10 z 10 položiek