Kategórie produktov

Odber noviniek

Zdravé nutričné alternatívy chleba/pečiva a koláča, ktoré sú bezlepkové, bez laktózy, vajec, droždia a zároveň nie sú zbytočne vysoko kalorické. Základnou surovinou oboch receptov je kokosová múka, nakoľko má nízky glykemický index a je bohatá na vlákninu. Chlebík skvelo poslúži ako doplnok k zeleninovým šalátom a koláčik pre spestrenie niektorého z dní v týždni.
Takmer každý z nás obľubuje omáčky ako kečup, horčicu alebo majonézu a zvykne ich používať na dochutenie jedál. Problémom je, že väčšina týchto komerčných dochucovadiel sú plné množstvom bieleho cukru, bieleho destilovaného octu a v prípade majonézy obrovským množstvom tuku. Ak nechcete infarkt myokardu a cukrovku, jednoducho lepšou voľbou je vyrobiť si svoje vlastné zdravšie verzie! Dajú sa pripraviť ľahko a rýchlo, niektoré z nich už za 90 sekúnd. Okrem toho, že tieto zdravé verzie omáčok sú skutočne považované za potraviny s nutričnou hodnotou, majú dokonca aj liečivé vlastnosti. Vašim neoceniteľným pomocníkom pri príprave bude ako vždy mixér.

Chutné nepečené RAW vegánske torty

Autor
Zbožňujeme nepečené RAW torty/dezerty bez múky, lepku, rafinovaného cukru a laktózy, ktoré môžeme jesť bez akýchkoľvek výčitiek, pretože sú výživné, veľmi chutné a zároveň prospešné pre náš organizmus (netreba to však preháňať a nekonzumovať maškrty každý deň) a pritom sú neuveriteľne jednoduché na prípravu. Vystačíte si len s výkonným mixérom a kuchynskou digitálnou váhou. Najpoužívanejšími ingrediencami v RAW dezertoch sú orechy, datle, sušený kokos, kokosový olej, kakaový prášok, javorový sirup a med. Vyskúšajte si niektorý z týchto receptov, určite vám budú chutiť.

Pravda o kostiach

Autor
Každý sa sústreďuje na vápnik ako prvok potrebný pre silné kosti. Je takmer vo všetkom čo konzumujeme, nie je najdôležitejšou živinou pre kosti, nie je príčinou prečo ľudia majú problémy s kosťami. Chýbajú im ďalšie tri esenciálne veci, ktoré sú oveľa dôležitejšie než vápnik. Vlastne väčšina ľudí má vo svojich telách príliš veľa vápnika, ktorý doslova mení ich telá na kameň. Prečo nám teda hovoria, že ho potrebujeme? Problémom nie je nedostatok vápnika ale vstrebávanie a jeho využitie v tele. V skutočnosti to čo potrebujeme a trpíme nedostatkom je horčík, ktorý umožňuje vstrebávanie a využitie vápnika v organizme. Ovocie a zelenina ho v súčasnosti už takmer vôbec neobsahuje, pretože pôda na pestovanie bola za posledných sto rokov vyčerpaná.
Vitamín C je veľmi dôležitý, no naše telo si ho nedokáže vyrobiť a tak ho musíme získavať z potravy. Správna forma vitamínu C dokáže robiť zázraky, zatiaľ čo nesprávna môže naozaj spôsobovať problémy. Prečítajte si a dozviete sa, prečo nemôžete len tak v obchode kúpiť fľašku s kyselinou askorbovou - štandardný vitamín C v prášku alebo tabletách. Kyselina askorbová sa vyrába v laboratóriu kombináciou kukuričného škrobu a kyseliny sírovej, a môže spôsobiť veľa problémov. Vaše telo potrebuje vitamín C, ale musí byť získaný zo správnych zdrojov, čiže z rastlín, ktoré obsahujú všetko na vyváženie vitamínu C - bioflavonoidy, enzýmy, glykozidy, saponíny, minerály, fytonutrienty a kofaktory, o ktorých ešte ani nevieme. Jednoducho kde sú všetky prvky v správnej forme a pomere. Nemôžeme vylepšiť prírodu, ktorá je už dokonalá.
Showing 1 to 5 of 46 (1 Pages)