Kategórie produktov

Odber noviniek

BIO Vilcacora prášok 250g Zdravovýživa

Vlc25z

Sušená mletá vnútorná kôra amazonskej rastliny Uncaria tomentosa z ekologického hospodárstva Peru. Významná tropická rastlina tradične používaná domorodými obyvateľmi Amazónie na posilnenie imunity, zápalové ochorenia, vírusy, baktérie, plesne, reumatizmus, artritídu, astmu, nádorové ochorenia a mnohé iné. Pomáha pri chorobách zažívacieho traktu, žalúdočné vredy a zápaly čriev

 

Viac detailov

17,95 €

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 3.9.2024

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 17 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 17 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,85 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Vilcacora prášok 250g Zdravovýživa

  BIO Vilcacora prášok 250g Zdravovýživa

  Sušená mletá vnútorná kôra amazonskej rastliny Uncaria tomentosa z ekologického hospodárstva Peru. Významná tropická rastlina tradične používaná domorodými obyvateľmi Amazónie na posilnenie imunity, zápalové ochorenia, vírusy, baktérie, plesne, reumatizmus, artritídu, astmu, nádorové ochorenia a mnohé iné. Pomáha pri chorobách zažívacieho traktu, žalúdočné vredy a zápaly čriev

   

  Názory zákazníkov

 • Vytrvalá popínavá rastlina Uncaria tomentosa taktiež známa pod nazvámi Vilcacora, Mačací pazúr (angl. Cat`s claw), Uňa de gato alebo Samento rastie v tropických dažďových pralesoch Strednej a Južnej Ameriky, hlavne v oblasti Peru. Môže narásť až do výšky tridsať metrov k čomu jej v rozprestieraní pomáhajú háčikovíté tŕne ako kotviace pazúre, prerastá koruny stromov a rovnako sa ťahá na dlhé vzdialenosti pozdĺž pralesom. Mnohé domorodé peruánske kmene Aguaruna, Asháninka, Campa, Conibo, Cashibo a Shipibo v Amazonskom dažďovom pralese tradične používajú túto rastlinu na veľké množstvo telesných ťažkostí (astmu, zápaly, artritídu, reumatizmus, žalúdočné vredy, nádory...) už vyše dve tisíc rokov.  Pre jej neobyčajné vlastnosti ju pomenovali Vilcacora, čo v jazyku kečua (quechua) znamená "svätá rastlina". Suché stonky rastliny sa často používajú na vyrezávanie tvárí iných božstiev vzhľadom k svätej povahe rastliny. Kmene Asháninka a Campa z peruánskej Amazónie ju poznajú tiež pod názvom Una de Gato, v preklade mačací pazúr (zahnuté tŕne ako háčiky sa podobajú mačacím pazúrom) a po stáročia používajú vnútornú kôru na prípravu špeciálneho čaju.

  Uncaria tomentosa s detailom na listy, kvet a koreň

  Hovorí sa, že v období Inkov bolo použitie Uncarie tomentosy obmedzené iba na vládcu a kráľovskú rodinu. Indiáni z kmeňa Asháninka žijúci v srdci Amazonského dažďového pralesa majú najdlhšiu zaznamenanú históriu v používaní Uncarie tomentosy a sú zároveň jej najväčším komerčným zdrojom, rastlinu zbierajú a zásobujú väčšinu spoločností. Existujú dva hlavné juhoamerické druhy Uncarie, ktoré sa využívajú pre svoje fytoterapeutické vlastnosti. Prvá je Uncaria tomentosa "Una de gato roja" (červený mačací pazúr) a druhá Uncaria guianensis "Una de gato blanca" (biely mačací pazúr). Oba druhy sú si veľmi podobné a zastávajú mimoriadne vysoké postavenie medzi Asháninkmi s podobnými účinkami.

  Do povedomia západnej botanickej praxe sa Uncaria dostala až v 70. rokoch dvadsiateho storočia vďaka činnosti kresťanských misionárov a práce rakúskeho vedca a lekára Dr. Klaus Keplingera. Informácie o zázračnom vyliečení zhubných nádorov a dôkazy o výnimočných vlastnostiach tejto popínavej rastliny vzbudili po celom svete záujem farmaceutických firiem. V súčasnosti sa výskumu venuje množstvo vedeckých a lekárskych centier, účinky Uncarie sú laboratórne aj klinicky preukázané. Významný je pozitívny vplyv na náš imunitný systém a protizápalové vlastnosti (napr. zápal v kĺboch alebo zápaloch čriev).

  Uncaria tomentosa a Buhnerov protokol na boreliózu

  Vilcacora je taktiež dôležitou súčasťou základného bylinného protokolu na prírodnú liečbu chronickej lymskej boreliózy, neuroboreliózy od Stephen Harrod Buhnera, ktorý pozostáva z krídlatky japonskej, vilcacory a sibírskeho ženšenu. Odporúčame prečíťať si od tohto autora knihu "Borelióza" (2005, do češtiny preložená v 2014), v ktorej sa dozviete viac o prírodnej prevencií a bylinnej liečbe lymskej boreliózy nereagujúcej na antibiotiká a jej koinfekcí. V decemberi 2015 bolo v USA publikované jej druhé vydanie pod názvom "Healing Lyme: Natural Healing of Lyme Borreliosis and the Coinfections Chlamydia and Spotted Fever Rickettsioses, 2nd Edition" obohatené autorom o nové informácie a skúsenosti s protokolom za posledných 10 rokov. Do protokolu odporúča pridať ashwagandhu, šišiak bajkalský, šalviu červenokorennú, cordyceps a dozviete sa aj akými prírodnými prostriedkami môžete zatočiť s chlamýdiou.

  Vilcacora má imunostimulačné, protizápalové, analgetické, antimutagénne, protialergické, silné antioxidačné a protirakovinové vlastnosti. Štúdie poukazujú, že zvyšuje obranyschopnosť organizmu takmer o 60%. Obsahuje množstvo alkaloidov - pentacyklické oxindolové alkaloidy "POA" (dôležitý je isopteropodin s imunostimulačnými účinkami, pteropodin, mitrafilin, isomitrafilin, speciofylin, uncarin F), tetracyklické oxindolové alkaloidy "TOA" (rhynchofylin, isorhynchofylin), fytosteroly (najmä beta-sitosterol, významný antioxidant), glykozidy kyseliny quinovikovej, flavonoidy (epikatechín - silný antioxidant), terpény, triesloviny, proantokyanidíny (zlepšujú pružnosť cievnych kapilár) a ďalšie významné látky. Vilcacora výrazne pomáha pri správnej funkcii imunitného systému a blahodárne pôsobí pri onkologických ochoreniach. Bylina brzdí rast rakovinových buniek vyvolaním apoptózy, riadenej bunkovej smrti akokoľvek poškodenej bunky. Tým pôsobí aj antimutagénne a z toho dôvodu je významnou prevenciou pred vznikom nádorových ochorení u osôb so zvýšeným rizikom výskytu.

  Použitie Vilcacory:

  • posilnenie imunitného systému
  • zápalové ochorenia (vírusy, baktérie, plesne)
  • reumatizmus, artritída
  • choroby zažívacieho traktu, hlavne žalúdočné vredy a zápaly čriev
  • astma
  • nádorové ochorenia
  • menštruačné problémy
  • kardiovaskulárne choroby, vysoký krvný tlak

  Odporúčané dávkovanie: 1 čajová lyžička (2-3g) rozmiešaná v pohári vody, smoothie, ovocnej alebo zeleninovej šťave 1 až 3x denne.

  Niektoré zdroje odporúčajú užívať prášok Uncaria aj ako odvar, tak ako sa to robí s jemne nasekanou kôrou. Jedna čajová lyžička prášku na 1 šálku vody. Priviesť k varu a na miernom ohni variť v prikrytom hrnci po dobu 20 minút. Nechajte vychladnúť a usadiť po dobu 10 minút (prípadne dlhšie), potom preceďte. Tradične sa pije jedna šálka 2 až 3 krát denne.

  Kontraindikácie: Pre imunostimulačné vlastnosti je nevhodné užívať Vilcacoru po transplantácii orgánov a po transfúzii krvi. Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy, deti do 3 rokov, hemofilikov, diabetikov užívajúcich inzulín, pacientov s autoimunitnými chorobami s imunosupresívnou liečbou, hormonálnou liečbou, ak užívate lieky na riedenie krvi a máte naplánovanú operáciu alebo chirurgický zákrok. Neužívajte bylinu s blokátormi žalúdočnej kyseliny (antacidá), nakoľko môžu jej účinky rušiť.

  Obsah: 250g sušenej mletej vnútornej kôry rastliny Uncaria tomentosa z ekologického hospodárstva. 100% jednozložkový produkt v BIO - organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 256 kcal / 1061 kJ, bielkoviny 3.63g, sacharidy 30.98g (z toho cukry 2.46g), tuky 1.23g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0.60g), diétna vláknina 53.34g, sodík 17mg.

  Krajina pôvodu: Peru

  Bio certifikácia: EU

  EU certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Forma prášok
  BIO kvalita áno
  Obsah 250g
  Krajina pôvodu Peru

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...