Kategórie produktov

Odber noviniek

BIO Ashwagandha prášok 250g Zdravovýživa

Asw25z

Sušený mletý koreň ashwagandha je obľúbený adaptogén v tradičnej indickej medícíne na prispôsobenie organizmu vysporiadať sa so stresom. Tradične používaná na nespavosť, depresie, úzkosť, neurózu, na posilnenie imunitného systému, libido, sexuálnu výkonosť, kvalitu a kvantitu spermií.

 

Viac detailov

15,95 €

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 28.2.2026

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 15 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 15 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,75 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Ashwagandha prášok 250g Zdravovýživa

  BIO Ashwagandha prášok 250g Zdravovýživa

  Sušený mletý koreň ashwagandha je obľúbený adaptogén v tradičnej indickej medícíne na prispôsobenie organizmu vysporiadať sa so stresom. Tradične používaná na nespavosť, depresie, úzkosť, neurózu, na posilnenie imunitného systému, libido, sexuálnu výkonosť, kvalitu a kvantitu spermií.

   

  Názory zákazníkov

 • Ashwagandha (lat. Withania somnifera), Vitánia snodárna známa aj ako "Zimná čerešňa" alebo "Indický ženšen" je jednou z najdôležitejších bylín v Ajurvédskej medicíne, ktorá sa používa už viac ako 3000 rokov. Tradične sa podávala ľuďom na posilnenie imunitného systému po chorobe. Pre svoje omladzujúce vlastnosti sa často označuje ako indický ženšen, aj keď z botanického hľadiska ashwagandha a ženšen nie sú príbuzné. Botanicky je príbuzná paradajke a goji bobuliam. Rastie vo forme malého kríka s malými zelenými kvetmi, zatiaľ čo zrelé plody sú oranžovo červené. Pre terapeutické využitie sa používajú hľuzy (korene), ktoré sa vysušia a spracujú na prášok. O čerstvom koreni tejto rastliny sa hovorí, že má konský pach a tak aj vznikol názov "ashwa", čo v jazyku Sanskrt znamená kôň a "gandha" znamená vôňu alebo pach. Ashwagandha sa úspešne pestuje iba v suchších oblastiach Indie a v niektorých častiach Nepálu, pretože potrebuje suché a teplé podnebie.

  Považuje sa za adaptogén - rastlinu zvyšujúcu odolnosť organizmu voči fyzickému či psychickému stresu, na prekonanie únavy, zlepšenie koncentrácie, pamäti a vytrvalosti, zvýšenie imunity proti nachladnutiu a infekciám, plodnosti. Tradičná indická medicína používa ašvagandu na liečbu príznakov ako sú chronická únava, slabosť kostí, uvoľnené zuby, impotencia, predčasné starnutie, zápcha, nervové vyčerpanie, artritické bolesti, strata pamäti. Ďalej sa používa na nádory, zápaly (vrátane artritídy) a širokú škálu infekčných chorôb. Je ideálna na stresom vyvolané poruchy ako je nespavosť, úzkosť, neuróza.

  Hlavné zložky ashwagandhy sú steroidné laktóny a alkaloidy, medzi ktorými je hlavný vitanin. Niektoré ďalšie alkaloidy, ktoré sa v rastline nachádzajú sú somniferin, somnin, somniferinin, vitananin, pseudo-vitananin, tropín a anaferin. Okrem toho obsahuje taktiež 18 rôznych mastných kyselín, beta-sitosterol, polyfenoly a rastlinné steroly. Jedinečná kombinácia týchto chemických zlúčenín v ideálnom pomere robí z ashwagandhy mocný prostriedok na omladenie tela a mysle.

  Pri klinickom testovaní procesu starnutia u viac ako 100 mužov, zaznamenalo 71% mužov zlepšenie vo svojej schopnosti sexuálneho výkonu pri pravidelnom užívaní ašvagandy. Štúdia potvrdzuje jej použitie ako afrodiziaka a je známa pre rovnováhu mužských a ženských pohlavných hormónov. Pravidelná konzumácia ashwagandy údajne zlepšuje u mužov kvalitu aj kvantitu spermií a zvyšuje libido u oboch pohlaví. Pozitívny vplyv na pocity úzkosti a depresie boli preukázané v rámci štúdie z roku 2000, kedy bolo dokázané, že ashwaganda pôsobí podobne ako tradične používaný liek lorazepam, ale bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

  Potenciálna jedovatosť rastliny bola kontrolovaná v rámci štúdie založenej na skúmaní potkanov. Zvieratá dostávali dennú dávku po dobu troch mesiacov, potom sa skontroloval stav ich orgánov. Neboli zaznamenané abnormality v žiadnych orgánoch, čo robí z ashwagandy bezpečnú bylinu na užívanie. Mali by sa jej vyhnúť ženy v čase tehotenstva, počas užívania kortikosteroidov na liečbu problémov štítnej žľazy a nemali by ste ju užívať spolu so sedatívami a anxiolytikami.

  Odporúčané dávkovanie: 1 čajová lyžička (2-3g) rozmiešaná v pohári vody, smoothie, ovocnej alebo zeleninovej šťave 1-3x denne. Pre ľudí trpiacich nespavosťou a úzkosťou je prospešné užitie ashwagandha prášku večer približne 30 minút pred spaním.

  Obsah balenia: 250g sušeného mletého koreňa Ashwagandha/Ašvaganda (lat. Withania somnifera) z ekologického hospodárstva. 100% jednozložkový produkt v BIO/organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.

  Priemerné výživové hodnoty v 100g: Energia 277kcal / 1159kJ, bielkoviny 3.7g, tuky 0.3g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0.1g), sacharidy 46.9g (z toho cukry 10.7g), vláknina 36g, sodík 247mg.

  Krajina pôvodu: India

  Bio certifikácia: EU

  EU certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma prášok
  BIO kvalita áno
  Vegan áno
  RAW áno
  Obsah 250 g
  Krajina pôvodu India

4 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...