Kategórie produktov

Odber noviniek

BIO Huba Cordyceps prášok 250g Zdravovýživa

Crd25z

Sušené mleté fermentované mycélium/podhubie Cordycepsu z ekologického pestovania. Predstavuje prirodzený zdroj betaglukánov a iných hubových polysacharidov na regeneráciu, vitalitu a celkové posilnenie organizmu. Používa sa pri problémoch s dýchacími orgánmi, obličkami, nadobličkami, nervovým systémom, srdcovo-cievnou sústavou, pečeňou, pri autoimunitných a nádorových ochoreniach, astme, alergiách, bakteriálnych či vírusových infekciách - napríklad zlatý stafylokok rezistentný voči antibiotikám.

 

Viac detailov

39,90 €

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 23.3.2026

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 39 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 39 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 1,95 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Huba Cordyceps prášok 250g Zdravovýživa

  BIO Huba Cordyceps prášok 250g Zdravovýživa

  Sušené mleté fermentované mycélium/podhubie Cordycepsu z ekologického pestovania. Predstavuje prirodzený zdroj betaglukánov a iných hubových polysacharidov na regeneráciu, vitalitu a celkové posilnenie organizmu. Používa sa pri problémoch s dýchacími orgánmi, obličkami, nadobličkami, nervovým systémom, srdcovo-cievnou sústavou, pečeňou, pri autoimunitných a nádorových ochoreniach, astme, alergiách, bakteriálnych či vírusových infekciách - napríklad zlatý stafylokok rezistentný voči antibiotikám.

   

  Názory zákazníkov

 • Cordyceps sinensis prezývaná aj ako húsenica čínska je huba, vyskytujúca sa vo vysokej nadmorskej výške okolo 3500m nad morom. V Číne ju považujú za cennejšiu ako ženšen, v tradičnej čínskej medicíne sa používa ako liek už po tisíce rokov. Cordyceps sa tradične užíva ako tonikum proti vyčerpaniu, depresii, stresu a na stimuláciu pľúc a obličiek. Okrem čínskych provincií Sečchuan, Junan, Čingchaj a Tibete ju môžeme nájsť v Japonsku, Austrálii, Kanade, USA, Mexiku, Rusku, Nórsku, Taliansku, Keni, Tanzánii, Ghane a na Novom Zélande. V Číne sa taktiež pestuje. Čínsky názov Cordycepsu je Dong Chong Xia Cao, čo znamená "v zime hmyz, v lete byliny ". Tento názov je odvodený od zložitého životného cyklu tejto huby.

  Cordyceps sinensis napáda rôzne druhy hmyzu. V letnom období vyrastené plodnice vystreľujú spóry, ktoré sa usádzajú na larvy motýľa a začínajú tu žiť ako parazit. Výtrusy vyklíčia na povrchu tela hmyzu, podhubie prerastie do tkanív hmyzu a postupne ich stravuje. Húsenica sa živí koreňmi vysokohorských bylín. Nakazená húsenica pred uhynutím zalieza do pôdy a po smrti získava mumifikovaný vzhľad, telo je krehké a vnútro vypĺňa podhubie, ktoré v ňom môže prečkať aj dlhšiu dobu. Vo vhodných podmienkach (v lete) huba potom vytvára plodnice, štíhle kyjovité orgány, vysoké 5 - 20cm.

  Huba Cordyceps

  Húsenica čínska obsahuje mnoho látok, ktoré majú blahodarný účinok na organizmus. Medzi tieto látky patria - karbohydráty (polysacharidy, galactomanny), cyklické dipeptidy, minerály, vitamíny (B1, B2, B12, E a K), aminokyseliny (kyselina glutámová, l-tryptofán, l-arginín, lyzín), d-manitol, steroly (ergosterol, ergosterolové deriváty), alkaloidy, mastné kyseliny (kyseliny olejová, linoleová, palmitová, stearová). Hlavná účinná látka bola izolovaná len nedávno a bola nazvaná kordycepin. Kordycepin má cytostatické účinky.

  Cordyceps sa používa pri týchto indikáciach

  • funkcie imunitného systému
  • pri respiračných a chrípkových ochoreniach
  • dýchacie ústrojenstvo
  • neprimerané imunitné reakcie (alergia)
  • cirhóza pečene, steatóza
  • sklerodermia, ružienka, reumatická artritída a reumatizmus
  • proti rôznym infekciám
  • podporný prostriedok pri liečbe nádorových ochorení najmä počas chemoterapie
  • krvný tlak, srdce a cievy
  • pri ochorení obličiek

  Ďalej sú uvedené citácie z vedeckých prác skúmajúcich účinnosť huby Cordyceps sinensis pri niektorých ochoreniach:

  Chronický slabý zápal sprevádza mnohé ochorenia. Hlavnú úlohu v regulácii zápalu v mieste ochorenia hrajú makrofágy. Účinok kordycepinu na moduláciu makrofágov nebol doteraz objasnený. Kordycepin reguluje fenotypovú zmenu makrofágov. To znamená, že z buniek ktoré podporujú zápal a vylučujú zápalové mediátory sa stávajú tzv naivné mikrofágy pri podávaní kordycepinu. (Shin S, Moon S, Park Y et al. Role of cordycepin and Adenosine on the Phenotypic Switch of Macrophages via Induced Anti-inflammatory Cytokines. Immune Netw. 2009 Dec; 9 (6) :255-64).

  U myší bol študovaný vplyv vodného extraktu Cordyceps sinensis na metastázy pľúcneho karcinómu a melanómu do pečene. Vodný extrakt Cordyceps sinensis vykazoval silnú cytotoxicitu proti nádorovým bunkám metastáz, zatiaľ čo samotný kordicepin túto cytotoxicitu nevykazoval. Nakamura K, Yamaguchi Y, Kagota S et al Inhibitory effect of Cordyceps sinensis on spontaneous liver metastasis of Lewis lung carcinoma and B16 melanoma cells in syngeneic mice. Jpn J Pharmacol 1999 Mar; 79 (3) :335-41.

  Starnutie kože je jeden z najviac nápadných príznakov starnutia. Starnutie kože môžeme rozdeliť na vnútorné, nazývané chronologické (chronostárnutie), ktoré je procesom starnutia a postihuje všetky orgány v tele a vonkajšie starnutie (fotostarnutie), ktoré vzniká ako následok vystavenia vonkajším faktorom prostredia. Jedným z najdôležitejších vonkajších faktorov je slnečné žiarenie, hlavne vystavenie UV žiareniu, ktoré spôsobuje fotostarnutie. Je dobre známe, že chronické vystavenie kože UV žiareniu má za následok fotostarnutie a navodzuje tvorbu matrixových metaloproteináz (Ho et al., 2000). Metaloproteinázy sú zodpovedné za degradáciu alebo za inhibíciu syntézy kolagénnej extracelulárnej matrix v spojivovom tkanive (Scharffetter - Kochanek et al., 2000). Kolagén predstavuje hlavnú súčasť extracelulárnej matrix kožného spojivového tkaniva a jeho koncentrácia sa zmenšuje pri chronostárnutí aj fotostarnutii.

  Kordycepin má veľa farmakologických účinkov, vrátane protinádorových, protizápalových a protiinfekčných. Kordycepin môže byť použitý ako potenciálna látka v prevencii a terapii fotostarnutia kože. Lee YR, Noh EM, Jeong EY. Cordycepin inhibits UVB-induced matrix metalloproteinase expression by suppressing the NF-kappaB pathway in human dermal fibroblasts. Exp Mol Med. 2009 Aug 31; 41 (8) :548-54.

  Vo vode rozpustný polysacharid (CPS-2) z Cordyceps sinensis má protektívny účinok v modeli chronického zlyhania obličiek. Zmeny v hladine močoviny a kreatinínu v krvi ukazujú, že CPS-2 môže signifikantne uľaviť zlyhaniu obličiek. Wang Y, Yin h, Lv X. Protection of chronic renal failure by a polysaccharide from Cordyceps sinensis.

  Odporúčané dávkovanie: 1 mierne kopcovitú čajovú lyžičku (cca. 2-3g) rozmiešať v 200 ml vody 2x denne, v ideálnom prípade 15 až 30 min. pred jedlom. Cordyceps prášok môžete taktiež pridať do hotových jedál alebo šalátov.

  K dosiahnutiu maximálneho efektu z huby sa odporúča užívať 500 mg až 1g vitamínu C spolu s nápojom. Alternatívne pridajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy do nápoja. Výskumy dokazujú, že prítomnosť vitamínu C zvyšuje absorbciu hubových polysacharidových zložiek.

  Obsah: 250g sušeného mletého fermentovaného mycélia/podhubia Cordyceps z ekologického poľnohospodárstva. 100% jednozložkový produkt v organickej kvalite, bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 388kcal / 1616kJ, bielkoviny 36.44g, sacharidy 13.69g (z toho cukry <0.50g), tuky 14.83g (z toho nasýtené mastné kyseliny 3.35g), vláknina 26.89g, sodík 0.030g.

  Krajina pôvodu: Čína

  Bio certifikácia: EU

  EU certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma prášok
  BIO kvalita áno
  Vegan áno
  Obsah 250 g
  Krajina pôvodu Čína

3 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...