Kategórie produktov

Odber noviniek

Shilajit Premium prášok 125g Zdravovýživa

Shl12z

Shilajit taktiež známe pod názvom Mumio je prírodná zlúčenina bohatá na minerály. Náš Shilajit prášok je štandardizovaný extrakt v pomere 3:1.

 

Viac detailov

19,90 €

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 31.10.2026

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 19 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 19 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,95 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Shilajit Premium prášok 125g Zdravovýživa

  Shilajit Premium prášok 125g Zdravovýživa

  Shilajit taktiež známe pod názvom Mumio je prírodná zlúčenina bohatá na minerály. Náš Shilajit prášok je štandardizovaný extrakt v pomere 3:1.

   

  Názory zákazníkov

 • Shilajit, tiež známe ako Mumio (Mumijo, Mumyo, horská živica, slzy hôr) je na minerály bohatá prírodná zlúčenina, ktorá v lete presakuje medzi skalami vysoko v horách severovýchodnej Indie a ďalších častiach Ázie (Tibetské pohoria, Altaj). Zbiera sa v skalných trhlinách, dutinách, výklenkoch v podobe amorfných vrstiev. Je to hutná, lepkavá hmota pripomínajúca decht alebo asfalt, vyskytuje sa v odtieňoch medi, zlata, striebra a tmavo hnedej až čiernej farbe. Tmavo hnedé až čierne Mumio je jedným z najčestešie používaných v indickej Ajurvéde. Skladá sa prevažne z odumretého rastlinného materiálu.

  V Ajurvéde sa Mumio od histórie používa pre fyzické posilnenie, proti starnutiu, na stabilizáciu hladiny cukru v krvi, libido, hojenie rán, zotavenie močových ciest, lepšiu funkciu mozgu, hojenie kostí, zotavenie obličiek, posilnenie imunitného systému, proti artritíde, vysokému krvnému tlaku, obezite a mnoho ďalších.

  Odporúčané dávkovanie: Mumio sa užíva v malej dávke 300 až 500mg (0,3 - 0,5g) denne. Na meranie dávky môžete použiť vreckovú digitálnu váhu s presnosťou na 0,01 alebo 0,1g.

  Začnite s dávkou 300mg na deň. Mumio môžete užiť kedykoľvek v priebehu dňa, ale je potrebné ho zmiešať v pohári vody. Ak sa budete cítiť dobre pri dávke 300mg, môžete pridať ďalších 100mg až sa postupne časom dopracujte k odporúčanej dávke 500mg za deň. Priemerná dávka Shilajit Mumia je medzi 300 až 500mg denne. Dodržujte správny pitný režim, 1.5 až 2.5 litra vody denne. Znížte dávkovanie v prípade ak budete pociťovať nejaké negatívne vedľajšie účinky. Zvýšťe príjem vody.

  UPOZORNENIE: Pretože mumio je prírodná zmes s veľkým obsahom minerálov, je tu potenciálne nebezpečenstvo predávkovania minerálmi ako železo, a to najmä ak užívate denne iný doplnok obsahujúci niektoré rovnaké minerály ako v Mumiu (Shilajit). Predávkovanie železom môže vážne ohroziť zdravie ako je zlyhanie pečene, krvavé zvratky, hnačka, strata vedomia, strata farby pleti a šok. Preto sa vždy užívanie odporúča konzultovať so svojim lekárom.

  Obsah/zloženie: 125g, štandardizovaný extrakt v pomere 3:1 z mumia/shilajitu (minimálne 80% shilajitu (bežne okolo 87%) a menej než 20% maltodextrínu) v prémiovej kvalite bez umelých farbív, GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov alebo vegánov.

  Existujú 2 dôvody pre pridaný maltodextrín: Maltodextrín zabraňuje stuhnutiu shilajit prášku. Po druhé surový shilajit má vysoký obsah železa a predávkovanie železom môže spôsobiť problémy. Maltodextrínom sa obsah železa zriedi, čím sa obmedzí jeho zvýšený príjem v tak veľkom množstve. Shilajit prášok sa užíva v maličkých dávkach takže výsledný príjem maltodextrínu v dennej dávke je veľmi veľmi maličký. Maltodextrín je typ sacharidu vo forme bieleho prášku (vyrába sa z ryže, kukurice, pšenice alebo zemiakového škrobu) používaný bežne v potravinárstve. Bežne ho nájdete napríklad v omáčkach, pudingoch, dresingoch, čipsoch, instantných pokrmoch, cereáliach, cestovinových alebo ryžových pokrmoch, polievkach, sladkostiach, energy/športových nápojoch a proteínoch ako aj v kozmetike.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 339 kcal / 1430 kJ, bielkoviny 5.31g, sacharidy 68.71g (z toho cukry 4.16g), tuky 1.91g (z toho nasýtené mastné kyseliny 1.42g), vláknina 12.64g, sodík 81mg.

  Krajina pôvodu: India

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma prášok
  Vegan áno
  Obsah 125g
  Krajina pôvodu India

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...