Kategórie produktov

Odber noviniek

Eukalyptový olej 50ml Euky Bear, Austrália Zväčšiť

Eukalyptový olej 50ml Euky Bear

EUKO50EB

5,50 €

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 30.11.2025

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 5 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 5 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,25 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Eukalyptový olej 50ml Euky Bear

  Eukalyptový olej 50ml Euky Bear

  Názory zákazníkov

 • Eukalyptový olej Euky Bear je pôvodom z Austrálie a postupne sa rozšíril po celom svete. Patrí do druhu myristiciových myrtyceae a v súčasnej dobe je známych vyše 500 druhov. Dnes sa pre komerčné účely používa maximálne 10 druhov. K najznámejším patrí eukalyptus polybractea, eukalyptus globulus, eukalyptus citriodola a eucalyptus radiata. Všetky vo svojich lístkoch obsahujú eukalyptový olej. Ten sa však podľa rôznych druhov líši kvalitou a chemickým zložením. Olej Euky Bear je získaný destiláciou čerstvých lístkov z Eucalyptu polybractea, známeho tiež ako eucalyptus "Blue Malley". Pre získanie 50 ml tohto eukalyptového oleja je potrebných približne 5 kg čerstvých lístkov z kríkov a malých stromov eukalyptu. Stromy rastúce vo voľnej prírode dosahujú výšku až 100 metrov s koreňmi starými až 100 rokov.

  Eukalyptový olej Euky Bear je vysokej farmaceutickej kvality a jeho výrobca je držiteľom licencie pre farmaceutickú výrobu vydanú Austrálskym úradom pre liečivá (T.G.A.), ktorá je obdobou nášho ministerstva zdravotníctva. Eucalyptus polybractea má svoju charakteristickú, veľmi výraznú vôňu. Táto vôňa je daná vysokým obsahom účinnej látky, terpenoidy 1,8-cineole, ktorý má schopnosť preniknúť do ľudského tkaniva. Eucalyptus polybractea má najvyšší obsah tejto účinnej látky zo všetkých známych druhov eucalyptov. Obsah terpenoidov 1,8-cineole je až 95%. Ostatné druhy eukalyptov pochádzajúce z Číny, Indie, Tasmánie, Španielska obsahujú okolo 60% tejto účinnej látky.

  Pôvodné obyvateľstvo (Aborigni-Aboridžinovia) používalo olej ako prevenciu pred infekciou a pri znižovaní vysokej teploty (zábaly na čelo, ruky a chodidlá). Ku komerčnému využitiu a predaju dochádza od roku 1852, kedy farmaceut Joseph Bosisto začal ako prvý vo svojej lekárni destilovať tento olej a zahájil jeho komerčný predaj.

  Ako expektorans (liečivo podporujúce uvoľnenie a odstránenie hlienu z dýchacej sústavy), antireumatikum a antiseptikum pomáha pri respiračných ochoreniach (chrípka, nádcha, nachladnutie), svalových a reumatických bolestiach a tiež ošetruje pokožku.

  Významne znižuje výskyt roztočov a ich alergénov. Pre svoj čistiaci účinok, predovšetkým rozpúšťanie mastnoty, sa používa okrem farmaceutického priemyslu tiež ako čistidlo. Okrem iného má eukalyptus veľmi priaznivé účinky na pôdu. Svojim obrovským koreňovým systémom zabraňuje vysušovaniu a erózii pôdy.

  Použitie eukalyptového oleja:

  Nachladnutie, chrípka: 15-20 kvapiek eukalyptového oleja do horúcej vody, inhalujeme s hlavou prikrytou uterákom. Rovnako môžeme nakvapkať pár kvapiek na vreckovku a vdychovať. Vhodné natierať chrbát a krk.

  Reumatické a svalové bolesti: olej jemne votrieme na postihnuté miesta (reumatická artritída, stuhnuté väzy, šľachy a kĺby, opuchy) ľahko treme do vzniku pocitu príjemného tepla. Prináša úľavu od bolesti. Opakovať viackrát za deň, účinok podporuje priloženie alebo previazanie vlnenou tkaninou.

  Bodnutie hmyzom: pomáha mierniť bolesť, svrbenie a opuchy. Na postihnuté miesto nanesieme potrebné množstvo prípravku (nevtierať, nemasírovať). Opakujeme podľa potreby.

  Zníženie vysokej teploty: zábaly na čelo, ruky a chodidlá.

  Kúpele vaňové a kúpele nôh: osviežujúci a relaxačný kúpeľ dosiahneme pridaním 1-2 čajových lyžičiek.

  Sauna: 1 čajovú lyžičku oleja pridáme na horúce kamene, dochádza k prečisteniu dýchacích ciest.

  Aromoterapia: 10 kvapiek oleja do zvlhčovača vzduchu alebo aromalampy. Čistí vzduch, ničí roztoče a ich alergény.

  Ústna hygiena: 2 kvapky oleja na zubnú pastu alebo do pohára s vodou a kloktať.

  Masáž vlasovej pokožky: pri umývaní vlasov votrieme pár kvapiek oleja do pokožky, pridáme šampón. Odstraňuje lupiny.

  Čistenie rúk a pokožky: odstráni mastnoty aj farby. Použijeme pár kvapiek na handričku, očistíme požadované miesto a potom umyjeme mydlom.

  Odstránenie mastných škvŕn a fliačkov: použitie u odevov, záclon, kobercov, linolea a dlažby. Nakvapkať na handričku pár kvapiek oleja a priamo utrieť. Kefovaním smerom k centru sa predíde vytvoreniu mapy.

  Odstránenie žuvačiek, nálepiek a náplastí: Namočiť handričku v oleji a odstrániť.

  Pranie pracovných odevov: 1-2 čajové lyžičky do jednej naloženej práčky.

  Umývanie zvierat: 5 kvapiek oleja v potrebnom množstve vody. Odstraňuje blchy, vylepšuje kvalitu srsti. Pretože zvieratá sú veľmi citlivé na vône, neprekračujte uvedené dávkovanie.

  Zloženie:

  Eukalyptový olej získaný destiláciou čerstvých lístkov z Eucalyptu polybractea, známeho tiež ako eucalyptus "Blue Mallee".

   

  Objem:

  50 ml v sklenenej tmavej fľaške

  Krajina pôvodu:

  Austrália

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma esenciálny olej
  Objem 50 ml
  Krajina pôvodu Austrália

1 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...