Kategórie produktov

Odber noviniek

Cytosan 90 kapsúl Energy

Cyts90e

Koncentrát humátu draslíka obohatený o silymarín a kyselinu jantárovú je určený na hĺbkovú detoxikáciu, je to silný imunostimulant. Humínové látky ochraňujú bunky, zlepšujú ich okysličenie, likvidujú rôzne druhy plesní a vírusov, predovšetkým vírusov herpes. Sú vhodné ako prevencia infarktu myokardu a mozgovej mŕtvice a pôsobia ako ochrana čriev a pečene. Pozitívny vplyv Cytosanu sa dá očakávať aj pri ochoreniach pohybového ústrojenstva, pri artrózach či degenerácii kostí a kĺbov. Vďaka svojim hlbokým detoxikačným schopnostiam má preventívny vplyv pri rozvoji niektorých typov rakoviny.

 

Viac detailov

38,80 €

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 15.7.2025

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 38 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 38 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 1,90 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Cytosan 90 kapsúl Energy

  Cytosan 90 kapsúl Energy

  Koncentrát humátu draslíka obohatený o silymarín a kyselinu jantárovú je určený na hĺbkovú detoxikáciu, je to silný imunostimulant. Humínové látky ochraňujú bunky, zlepšujú ich okysličenie, likvidujú rôzne druhy plesní a vírusov, predovšetkým vírusov herpes. Sú vhodné ako prevencia infarktu myokardu a mozgovej mŕtvice a pôsobia ako ochrana čriev a pečene. Pozitívny vplyv Cytosanu sa dá očakávať aj pri ochoreniach pohybového ústrojenstva, pri artrózach či degenerácii kostí a kĺbov. Vďaka svojim hlbokým detoxikačným schopnostiam má preventívny vplyv pri rozvoji niektorých typov rakoviny.

   

  Názory zákazníkov

 • CYTOSAN kapsule je bioinformačný širokospektrálny prípravok s obsahom humátu draselného, silymarínu a kyseliny jantárovej. Cytosan obsahuje humínové látky, ktorých molekuly sú pomerne malé a veľmi ľahko prechádzajú stenou tenkého čreva priamo do krvi. Vďaka tomu je Cytosan veľmi vhodný na detoxikáciu vnútorného prostredia buniek, krvi a všetkých telesných orgánov. Bioinformácie sú frekvencie, ktoré napodobňujú riadiace frekvencie podkôrových centier mozgu regulujúcich vegetatívnu nervovú sústavu a činnosť vnútorných orgánov. Ich pôsobením sa rušia negatívne informácie a vyvolá sa spätný regeneračný proces.

  Humínové látky v humátových produktoch Energy majú schopnosť zvyšovať detoxikáciu tela prostredníctvom kože na princípe osmotického tlaku a gradientového spádu. Tento efekt sa dosiahne vďaka vysokému obsahu iontov viazaných v molekulách humínových látok. Vďaka tomu sa pomocou vonkajšej aplikácie humátových prípravkov vo forme zábalov alebo kúpeľov môže pôsobiť aj na zápalové procesy prebiehajúce pod povrchom kože v hlbšie uložených tkanivových štruktúrach. Aj samotný povrch kože sa čistí, prekrvuje, hojí a regeneruje, a to aj vďaka výhodnej kombinácii s kyselinou jantárovou.

  Huminové látky na povrchu kože majú adstringentný (sťahujúci) účinok a pôsobia výrazne protizápalovo. Koža je významný detoxikačný orgán tela. Spolu s hrubým črevom a pľúcami sa podieľa na odstraňovaní odpadových látok z vnútorného prostredia. Pľúca, hrubé črevo a koža sú hlavnými orgánmi nešpecifickej imunity. Na ich povrchu sa teda nielen vytesňujú odpadové nepotrebné látky, ale prichádza aj interakcia a boj s patogénnymi organizmami. Ak sú tieto orgány priveľmi zaneprázdnené vylučovacou funkciou, ich imunitná funkcia je logicky oslabená a patogény môžu ľahšie preniknúť do vnútra tela.

  Koža má oproti črevu a pľúcam oveľa menší povrch (cca 2 m2) a pomáha telu zbavovať sa tých odpadových látok, ktoré sa z nejakého dôvodu neodstránili črevnou cestou. Čistota kože teda často vypovedá o stavu hrubého čreva a naopak. Podporením vylučovacích schopností kože je možné výrazne pomôcť celkovej detoxikácii vnútorného prostredia tela. Koža však nie je vylučovacím orgánom, medzi kožou (popr. sliznicou) a obkladom alebo kúpeľom sa vymieňajú látky – biologicky účinné látky sa resorbujú a odpadové látky spolu potom odchádzajú z tela von. Koža má schopnosť resorbovať predovšetkým cenné minerály a stopové prvky, a ďalej niektoré humínové látky s nižšou molekulovou hmotnosťou. Vstrebané látky zlepšujú kvalitu kože a slizníc, pôsobia protizápalovo a podporujú ich hojenie.

  Významné je pôsobenie humínových látok na vaginálni sliznicu, kde sa resorpcia uskutočňuje v oveľa väčšej miere než v prípade kože. Humátový kúpeľ normalizuje aj hodnotu pH a vďaka tomu podporuje prirodzené mikrobiálne osídlenie vaginálnej sliznice.

  Cytosan Energy

  Energetické pôsobenie Cytosanu podľa princípov TČM: Harmonizuje predovšetkým dráhy hrubého a tenkého čreva, žalúdka, pečene, žlčníka, sleziny a dráhu riadiacu.

  Použitie Cytosanu

  • mikrobiálne, bakteriálne a vírusové infekcie (Herpes virus, Cytomegalovirus, Helicobacter pylori, atď.), opary a znížená imunita
  • imunostimulačný a protizápalový účinok
  • zápalové stavy slizníc ústnej dutiny, hltanu, žalúdka, tenkého a hrubého čreva (Crohnova choroba, ulcerózna kolitída)
  • vredy žalúdka a dvanástnika
  • reumatoidné ťažkosti s kĺbmi, artrózy, artritídy a pod.
  • bolesti chrbtice
  • lupienka, ekzémy, vyrážky, akné
  • prevencia kardiovaskulárnych chorôb
  • hormonálne poruchy, nepravidelná menštruácia, klimakterické ťažkosti
  • prevencia vzniku osteoporózy
  • chronický únavový syndróm a nedostatok energie
  • regenerácia pečene po prekonanom alebo prebiehajúcom infekčnom ochorení pečene (žltačka, mononukleóza, …)
  • na ochranu pečene pred pôsobením pečeňových jedov a regeneráciu už poškodených buniek pečene (cirhóza, steatóza, …)
  • onkologické ochorenia, rádioterapia (prevencia recidívy)
  • cukrovka
  • parodontóza a zvýšená kazivosť zubov
  • na detoxikáciu od plesní, kvasiniek (Candida albicans alebo iné druhy)
  • ochrana proti voľným radikálom a starnutiu buniek
  • hĺbková detoxikácia organizmu, čistenie krvi
  • na regeneráciu a ochranu buniek pred pôsobením ťažkých kovov, jedov a toxických látok zo životného prostredia
  • celková stabilizácia organizmu

  Ďalšie zaujímavé použitia

  Intenzívna pleťová maska: Obsah kapsuly rozpustite v malom množstve vody alebo prípravku Fytomineral a získate intenzívnu regeneračnú pleťovú masku. Naneste ju na tvár a dekolt. Po úplnom uschnutí masku zmyte. Účinky masky môžete modifikovať tak, že pridáte malé množstvo niektorého z bioinformačných krémov Energy. Hustá kaša z Cytosanu sa dá použiť všade tam, kde sa intenzívne poškodila koža (popáleniny, odreniny, zasiahnutie dráždivou látkou).

  Výživa pre rastliny: Ak rozpustíme kapsulu Cytosanu v niekoľkých litroch vody, blahodarné účinky humátov môžeme dopriať aj rastlinám. Pravidelným zalievaním zvýšime nielen výnos, ale aj kvalitu pestovaných plodín a ich odolnosť voči plesniam. Z jednej kapsuly Cytosanu sa dá pripraviť hodnotné hnojivo pre všetky izbové rastliny.

  Pre zvieratá: Cytosan je prípravok, ktorý môžete bez obáv podávať svojmu domácemu miláčikovi. Dá sa použiť aj ako prírodná alternatíva prevencie chorôb a zvyšovania vitality chovných zvierat.

  Upozornenie! Na zlepšenie priebehu detoxikácie pomocou Cytosanu je nevyhnutné zvýšiť príjem tekutín.

  Zloženie Cytosanu

  Humát draselný - je draselná soľ kyseliny humínovej. Ide o zložitú organickú zlúčeninu s veľkou molekulárnou hmotnosťou. Humáty vznikajú postupným rozkladom organickej treťohornej hmoty na miestach vzniku hnedého uhlia a rašeliny za prístupu kyslíka. Sú to mimoriadne bioaktívne látky s vysokou chemickou reaktivitou, výnimočnými regeneračnýcmi účinkami na organizmus a jeho energetický systém. Humát má schopnosť viazať na seba tzv. chelátovou väzbou predovšetkým ťažké kovy (Pb, Hg, Cd), voľné radikály, jedy a toxické látky, ktoré organizmus neskôr vylúči. Pôsobí aj proti rozvoju plesní a niektorých vírusov v tele. Prostredníctvom detoxikačného procesu sa lepšie okysličujú bunky, pričom tento proces prebieha v celom tele nielen na povrchu, ale aj vo vnútri orgánov.

  Humát draselný je silný imunostimulant s ochranným biologickým účinkom. Humát chráni bunky pred rôznymi druhmi žiarenia, vrátane rádioaktívneho a UV. Pri dopade na zložitú molekulu humátu vyvolajú lúče jej štiepenie, pri ktorom sa spotrebováva energia žiarenia. Vznikajúce voľné radikály sú naviazané a neskôr emitované výmenou na draselné ionty. Týmto spôsobom sa bunka ochraňuje. Humínové látky majú vplyv na spomalenie rozvoja niektorých druhov rakoviny, keďže podporujú reparačné procesy DNA. Znižujú zrážanlivosť krvi, a preto sú vhodné na prevenciu infarktu myokardu a mozovej mŕtvice. Pomáhajú rýchlejšie rozpúšťať krvné zrazeniny a znižujú riziko vzniku pooperačných zrastov. Ich výrazný účinok sa prejavuje pri ženských ťažkostiach hormonálneho charakteru a problémoch s kolísavou hladinou estrogénu. Humát má predovšetkým ochranný vplyv na črevá. Sliznicu čreva dôkladne čistí odstraňovaním zápalových ložísk a pokrýva ju ochranným mikrofilmom, ktorý zabraňuje jej poškodeniu a prenikaniu toxických látok a ťažkých kovov do krvného obehu.

  Draslík - je nevyhnutný pre normálnu činnosť svalov a aktivitu množstva enzýmov. Podieľa sa na udržiavaní bunkového membránového potenciálu. Dostatočné zásobenie tela draslíkom preventívne účinkuje proti artérioskleróze a vysokému krvnému tlaku. Draslík udržuje so sodíkom rovnováhu v tele, povzbudzuje a reguluje činnosť obličiek a zvýšeným prísunom kyslíka do mozgu stimuluje duševnú činnosť . Zúčastňuje sa na prenose nervových impulzov a komunikácii medzi bunkami. Tento prvok okrem iného ovplyvňuje aj vylučovanie odpadových látok a je nevyhnutný pre správnu činnosť pankreasu. Stimuluje vylučovanie inzulínu, pomáha pri premene glukózy na glykogén, podporuje vymiešavanie žalúdočných štiav.

  Silymarín - je súhrnný názov pre rastlinné flavonoidy, ktoré sa získavajú zo semien pestreca mariánskeho (Silybum marianum) a pomáhajú ochraňovať a regenerovať pečeňové bunky. Ochranný účinok silymarínu je daný predovšetkým stabilizáciou bunkových membrán a priaznivým vplyvom na bunky pečene. Tlmí účinky niektorých pečeňových jedov, odstraňuje voľné radikály z tela, uľahčuje vylučovanie žlče a utišuje kŕče. Svojou horkou podstatou podporuje metabolizmus a trávenie.

  Kyselina jantárová - sa nachádza nielen v jantári, ale je bežnou zložkou prakticky všetkých rastlinných a živočíšnych tkanív. Nachádzame ju v rebarbore, ríbezli, egreši, mede, ale aj v mäse, syroch a víne. Jantár je vlastne skamenená živica prevažne treťohorných ihličnanov, najmä borovíc. Používal sa na liečenie chorôb očí, uší, žalúdka, štítnej žľazy a ako prevencia tvorby obličkových kameňov. Kyselina jantárová hrá dôležitú úlohu v bunkovom metabolizme (zúčastňuje sa Krebsovho cyklu), aktivizuje činnosť všetkých orgánov, má regeneračné účinky na bunky, zvyšuje vstrebávanie železa v organizme.

  Zloženie v 1 kapsule (590 mg)

  • lignohumát draselný 448 mg
  • silymarín (extrakt zo semien pestreca mariánskeho) 50 mg
  • kyselina jantárová 2 mg
  • želatínová kapsula

  Odporúčané dávkovanie:

  Dospelí a deti od 12 rokov - 1 až 2 kapsuly denne, na rýchle aktivovanie až 3 kapsuly denne.

  Deti od 6 do 12 rokov - 1 kapsula denne, maximálne 2 kapsuly denne.

  Deti od 3 do 6 rokov - 1/2 kapsuly denne v teplom čaji sladenom medom.

  Nie je určené pre deti do 3 rokov. Po 2 až 4 týždňoch užívania je nevyhnutná 1 týždeň prestávka. Podáva sa s odstupom 1-2 hodiny od užívania liekov. Vzhľadom na detoxikačné pôsobenie Cytosanu môže u niektorých osôb nastať zvýšená frekvencia vyprázdňovania. Tento sprievodný jav nie je prekážkou, keďže ide o proces odstraňovania toxických látok z tela. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie!

  Obsah: 90 želatínových kapsúl

  Konzultovať užívanie Cytosanu s lekárom odporúčame pacientom so srdcovými chorobami a všetkým, ktorí užívajú draslík či iné lieky spôsobujúce zadržiavanie draslíka v organizme (napr. niektoré diuretiká, ACE inhibítory), a to vzhľadom na obsah 43 mg draslíka v jednej kapsule Cytosanu.

  Kontraindikácie: pri súčasnom podávaní cytostatík (chemoterapia) sa neodporúča Cytosan užívať!

  UPOZORNENIE: Sfarbenie stolice do čierna je prirodzený vedľajší efekt užívania humátových produktov. Rozhodne nie je vhodné užívať Cytosan súbežne s chemoterapiou, medzi užívaním liekov pri chemoterapii a užívaním Cytosanu je optimálny odstup 2 dni. Cytosan je naopak vhodné užívať v prestávke medzi jednotlivými chemoterapeutickými dávkami. V priebehu rádioterapie je užívanie Cytosanu alebo Cytosanu Inovum prospešné a bezpečné, chráni telo pred poškodením prostredníctvom ionizujúceho žiarenia.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

10 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...