Kategórie produktov

Odber noviniek

Znížená cena BIO Novozélandský mladý jačmeň kapsule 140 x 500mg Rainforest Foods Zväčšiť

BIO Novozélandský mladý jačmeň kapsule 140 x 500mg Rainforest Foods

Mjc140r

Sušené mleté výhonky mladého jačmeňa z ekologického poľnohospodárstva z čistého prostredia Nového Zélandu v rastlinných kapsuliach. Predstavuje koncentrovaný zdroj živín pre organizmus, je výbornou voľbou pre zabezpečenie komplexného prísunu výživných látok, z ktorých mnohé majú antioxidačné a detoxikačné účinky.

 

Viac detailov

16,11 €

-15%

18,95 €

Pridať do obľúbených

Skladom - EXP 31.8.2018

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 16 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 16 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,80 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Novozélandský mladý jačmeň kapsule 140 x 500mg Rainforest Foods

  BIO Novozélandský mladý jačmeň kapsule 140 x 500mg Rainforest Foods

  Sušené mleté výhonky mladého jačmeňa z ekologického poľnohospodárstva z čistého prostredia Nového Zélandu v rastlinných kapsuliach. Predstavuje koncentrovaný zdroj živín pre organizmus, je výbornou voľbou pre zabezpečenie komplexného prísunu výživných látok, z ktorých mnohé majú antioxidačné a detoxikačné účinky.

   

  Názory zákazníkov

 • Aj keď ľudstvo používa zrno jačmeňa a pšenice už po tisícročia, až na začiatku dvadsiateho storočia sme objavili výnimočné nutričné bohatstvo ich mladých zelených výhonkov. Majú podobný výživový profil, sú bohaté na chlorofyl, bielkoviny, vitamíny, minerály, enzýmy a ďalšie užitočné fytonutrienty, jednoducho skvelé širokospektrálne superpotraviny. Sú ideálne pre tých, ktorí chcú začať detoxikačnú očistu organizmu, a poskytnúť telu základnú oporu pre pokračujúcu zdravú výživu. Ľudia často čelia dileme keď uvažujú či doplniť do svojej stravy jačmennú alebo pšeničnú trávu, pretože každá má svoje špecifické pôsobenie.

  Nosnou zložkou jačmennej a pšeničnej trávy je zelený pigment chlorofyl, ktorý umožňuje premeniť svetlo na energiu prostredníctvom fotosyntézy. Chlorofyl má vysoký obsah horčíka, ktorý je nevyhnutný pre človeka pre pevnosti kostí, správnu funkciu svalov a normalizáciu krvného tlaku a obehu.

  Jačmenná a pšeničná tráva obsahujú ľahko vstrebávané bielkoviny a napomáhajú pri tvorbe, oprave a udržiavaní zdravého svalového tkaniva. Proteín týchto tráv obsahuje 19 z 22 aminokyselín, vrátane všetkých osem esenciálnych aminokyselín, ktoré si telo nevie vyrobiť samo. Sú vynikajúcim zdrojom bielkovín pre vegánov, ktorým často v strave chýbajú. Obsah vitamínov tomto produktu je tiež veľmi významný. Poskytuje 30 krát viac vitamínu B1, než kravské mlieko, potrebného pre správnu funkciu nervového systému a svalov. Jeho Vitamín B2 nám pomáha získavať energiu zo sacharidov a vytvárať zdravé červené krvinky. Vitamín B3 pomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi, pomáha udržiavať zažívací a nervový systém a získavať energiu zo sacharidov a taktiež podporuje zdravú pokožku. Vitamín B6 je nevyhnutný pre vstrebávanie aminokyselín a chemických látok podieľajúcich na fungovaní mozgu. napomáha tiež funkcii svalov, umožňujúc krvnému hemoglobínu viazať kyslík. B9 (kyselina listová) je nevyhnutná pre ženy pred a počas tehotenstva a je všeobecne prospešný pre zdravú krv. Vitamín B12 je nevyhnutný pre takmer všetky telesné procesy.

  Vitamín C, ktorý jačmenná a pšeničná tráva prirodzene obsahujú pomáha liečiť rany a regulovať krvný obeh, no má tiež silný antioxidačný účinok. Vitamín E je rad prvkov, ktoré považujeme za dôležité antioxidačné činidlá, pri prevencii chorôb a hojení rán. Vitamín K hrá úlohu pri zdraví krvi, srdca a kostí.

  Jačmenná a pšeničná tráva je výborným prírodným zdrojom minerálnych látok. V svojom chlorofyle obsahuje horčík, vápnik, meď, železo, mangán, fosfor a draslík. To všetko sú nevyhnutné zložky našej stravy, no v moderných, spracovaných potravinách často chýbajú. Vápnik podporuje rast a udržiavanie zdravých, silných kostí a zubov, rovnako ako dobrý krvný obeh a zdravé nervy. Meď pomáha telu vstrebávať tuky a pomôcky produkcii melanínu a dopamínu, ktoré upravujú náladu, reakcie na slnko a zdravie kože. Železo pomáha pri tvorbe červených krviniek a predchádza anémii. Mangán je nevyhnutný pre mnoho funkcií v celom tele a fosfor je potrebný pre všeobecné bunkové funkcie. Draslík pracuje spolu so sodíkom a umožňujú priebeh nervových impulzov a svalových reakcií.

  Pre svoje antibakteriálne účinky, posilnenie pečene a stabilizáciu krvného cukru je jačmenná a pšeničná tráva prospešný pre tých, ktorí sa pokúšajú o detoxikáciu a chudnutie, ako aj pre tých, ktorých trápi hypoglykémia a cukrovka, artritída, astma, krvné zrazeniny, migrény, zápalové problémy a žalúdočné problémy. Tento produkt je zásadotvorný a pomáha udržiavať pH rovnováhu v tele a pôsobí proti zakysľujúcim účinkom modernej stravy. Užívatelia ohlasujú zlepšenie pokožky a vlasov, zvýšené množstvo energie a lepšie celkové zdravie a duševnú pohodu. Ako všestranné výživové „elektrárne“ majú len málo konkurentov.

  Certifikácia Bio kvality

  Organicky pestovaný mladý jačmeň Rainforest Foods je certifikovaný prísnou, medzinárodne uznávanou britskou autoritou Soil Association. Významnou úlohou certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky výrobky predávané ako BIO spĺňali prísne ekologické podmienky. Táto certifikácia, ekologický audit garantuje, že pri celom výrobnom procese sa dbá na dodržiavanie princípov čistej organickej produkcie - pôvod, pestovanie, spracovanie, export a balenie. Riadi sa britským ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka DEFRA (Department for Environment, Food & Rural Affairs). Všetky BIO certifikované výrobky vo Veľkej Británii majú na obale vyznačený kód GB-ORG-XX (kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal). Soil Association certifikačný kód je GB-ORG-05.

  Spolupráca s charitou Rainforest Concern

  Rainforest Foods spolupracuje s organizáciou Rainforest Concern (charita č. 1028947) za účelom zachovania ohrozených lesov, ochrany ohrozených biotopov, voľne žijúcich živočíchov a domorodých obyvateľov. Za každé predané balenie, Rainforest Foods bude financovať nákup jedného metra štvorcového oblačného lesa v Ekvádore. Bližšie informácie na adrese www.rainforestconcern.org

  Logo Rainforest Foods

  Kliknutím na logo zobrazíte všetky produkty Rainforest Foods. Produkty sú bez GMO, umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.

  Odporúčané dávkovanie: 6 až 10 kapsúl denne, zapiť pohárom vody. Užívať v ideálnom prípade 30 minút pred jedlom.

  Krajina pôvodu: Canterbury - Nový Zéland

  Bio certifikácie: EU, the Soil Association, the Vegan Society

  EU certifikáciathe Soil Association certifikáciathe Vegan Society certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy, ľudia so zo závažnými chorobami (napr. kardiovaskulárne choroby, pacienti po transplantácii) sa o užívaní produktu poraďte s lekárom. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepkuáno
  Bez GMOáno
  Formakapsule
  BIO kvalitaáno
  Veganáno
  Obsah140 x 500 mg
  Denná dávka -6 - 10 kapsúl
  Krajina pôvoduNový Zéland

5 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...