Kategórie produktov

Odber noviniek

Tribulus terrestris bylinný čaj Energy Zväčšiť

Tribulus terrestris sypaný čaj 105g Energy

Tri105e

9,80 €

Pridať do obľúbených

Skladom do 2 dní

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 9 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 9 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,45 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Tribulus terrestris sypaný čaj 105g Energy

  Tribulus terrestris sypaný čaj 105g Energy

  Názory zákazníkov

 • TRIBULUS TERRESTRIS (Kotvičník zemný) je drobná chlpatá liečivá rastlina pôvodne pochádzajúca z pieskových morských pobreží Číny a Japonska. Odtiaľ sa rozšírila do suchých oblastí celého sveta. Hoci ide o typický plevel, zámerne sa pestuje aj pre farmaceutický priemysel. Má totiž veľmi široké spektrum použitia a množstvo pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Rastlina je známa predovšetkým ako prírodný prostriedok na stimulovanie sexuálnych funkcií a úpravu hladiny pohlavných hormónov, alebo ako afrodiziakum.

  Kotvičník zemný obsahuje vo svojich nadzemných častiach predovšetkým steroidné saponíny, alkaloidy, glykozidy, flavonoidy, triesloviny a živicu. Ďalej je v ňom pomerne veľké množstvo minerálnych látok a vitamín C. Kotvičník sa používa pri chorobách obličiek a močového mechúra, zlepšuje trávenie a znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Výrazne prispieva k prevencii kardiovaskulárnych chorôb, pretože pôsobí proti zhlukovaniu krvných doštičiek a tvorbe trombov. Ovplyvňuje metabolizmus živín a upravuje hospodárenie s vodou, ale najvýznamnejší a najviac preštudovaný je jeho účinok na liečbu neplodnosti u mužov aj u žien. Vďaka obsahu prírodných steroidných látok (fytosterolov) stimuluje tvorbu vlastných androgénnych a estrogénnych hormónov (testosterónu a estrogénu), čím ovplyvňuje libido a potenciu. Pomáha aj pri zväčšení prostaty a klimakterických ťažkostiach.

  Charakteristické vlastnosti tribulusu terrestris:

  • pôsobí močopudne
  • zvyšuje vylučovanie žlče a žalúdočných štiav
  • znižuje krvný tlak a pomáha pri prevencii a liečbe kardiovaskulárnych chorôb
  • priaznivo ovplyvňuje metabolizmus tukov a cukrov, vhodný doplnok pri diabete
  • zlepšuje regeneračné schopnosti organizmu po chorobe alebo pri vyčerpaní
  • zabraňuje zadržiavaniu vody v tele
  • pôsobí analgeticky
  • potvrdený účinok pri liečbe pohlavných a reprodukčných chorôb
  • zvyšuje sexuálnu výkonnosť
  • spomaľuje starnutie

  Spôsob prípravy: Vriacou vodou zaliať približne 0,5g sušenej vňate na každých 30 kg telesnej hmotnosti a nechať 15 minút lúhovať. Po troch týždňoch užívania odporúčame 1 týždeň pauzu.

  Krajina pôvodu: Bulharsko

  Použitá časť rastliny: vňať

  Obsah balenia: 105g

  Upozornenie: Nie je určené pre deti do 6 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Neužívať pri chudokrvnosti.

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

6 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...