Kategórie produktov

Odber noviniek

Bio Matcha prášok 250g Zdravovýživa - zelený čaj, mleté listy Zväčšiť

BIO Matcha prášok (zelený čaj) 250g Zdravovýživa

Mch25z

Sušené mleté lístky čajovníka čínskeho z ekologického hospodárstva, špeciálne pestovaný zelený čaj pod názvom Matcha. Je zdrojom aminokyseliny L-theanín na podporu stavu relaxácie a pohody a významného antioxidačného katechínu EGCG - epigalokatechín galátu, ktorý vykazuje protizápalové vlastnosti.

 

Viac detailov

28,95 €

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 31.10.2024

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 28 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 28 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 1,40 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Matcha prášok (zelený čaj) 250g Zdravovýživa

  BIO Matcha prášok (zelený čaj) 250g Zdravovýživa

  Sušené mleté lístky čajovníka čínskeho z ekologického hospodárstva, špeciálne pestovaný zelený čaj pod názvom Matcha. Je zdrojom aminokyseliny L-theanín na podporu stavu relaxácie a pohody a významného antioxidačného katechínu EGCG - epigalokatechín galátu, ktorý vykazuje protizápalové vlastnosti.

   

  Názory zákazníkov

 • Zelený čaj Matcha sú na jemno pomleté lístky čajovníka čínskeho (Camellia sinensis), špeciálnym spôsobom pestovaný, zberaný a spracovaný s vysokým obsahom antioxidantov, chlorofylu, vitamínov a minerálov. Večne zelený ker čajovník čínsky pochádza z južnej, juhovýchodnej Číny a priľahlých území Vietnamu, Laosu, Barmy a Indie. Z tejto istej rastliny sa okrem zeleného čaju vyrába aj biely, žltý, čierny čaj, oolong a pu-erh. Každý druh sa od seba líši rôznou metódou spracovania natrhaných čajovníkových lístkov s rôznou úrovňou oxidácie polyfenolov. Zelený čaj pri spracovávaní neprechádza procesom oxidácie a preto si uchovává všetky prírodné nutričné látky, polyfenoly. Kvalitné zelené čaje se vyrábajú v Číne, Japonsku a na Taiwane.

  Matcha zelený čaj, prášok

  Čaj Matcha je vhodný na každodenné pitie. Či už zalievaný horúcou vodou o teplote medzi 50 až 80°C a vyšľahaný v miske bambusovou metličkou (zvaná chasen) pre vytvorenie peny alebo pre zachovanie čo najviac nutričných látok zamiešaný v pohári vlažnej/studenej vody (môžete prisladiť napr. medom, stéviou) alebo v zelených či ovocných smoothie receptoch. Je taktiež vhodný na prípravu koláčov, zmrzliny, omáčok či dezertov. Jedna šálka zeleného čaju Matcha z hľadiska obsahu živín a antioxidantov predstavuje približne desať šálok bežného zalievaného/lúhovaného zeleného čaju, pretože pri čaji Matcha pijete celé na prášok pomleté lístky a tak získavate z neho 100% nutričných látok. V podstate je to jediný spôsob ako skutočne využiť plný potenciál zeleného čaju. Antioxidačné katechíny, predovšetkým EGCG v listoch zeleného čaju sú jedným z hlavných dôvodov prečo ľudia, ktorím záleží na svojom zdraví konzumujú Matchu.

  Čaj matcha s bambusovou metličkou chasen

  Číňania už dávno vedeli o zdravotných výhodách zeleného čaju, používali ho v medicíne napríklad na bolesti hlavy, depresie a mnohé iné ťažkosti. Čínsku metódu spracovania práškového zeleného čaju a čajovníkové semienka priniesli do Japonska približne pred tisíc rokmi mnísi zenu (zen-budhizmus) kde sa používal najprv ako pomôcka pri meditáciach, v náboženských obradoch v budhistických kláštoroch. Neskôr ho pili aj samuraji - bojovníci japonského stredoveku. Budhistickí mnísi počas dlhého niekoľkohodinového sedenia pili Matchu aby zostali v strehu a zároveň v pokoji. Moderná veda nedávno potvrdila účinky zeleného čaju tejto stáročnej tradície.

  Aminokyselina L-theanin, relax a pohoda

  Matcha je bohatá na vzácnu aminokyselinu L-theanín, ktorá skutočne podporuje stav relaxácie a pohody tým, že pôsobí na funkcie mozgu. Zatiaľ čo stres vyvoláva mozgové vlny beta - precitlivený, viac nervózny stav, L-theanín vytvára alfa vlny, ktoré vedú do stavu uvoľnenej bdelosti, relaxovaný ale zároveň sústredený stav, bez pocitu ospalosti. Látka L-theanín je bežná vo všetkých čajoch avšak Matcha zvyčajne obsahuje až 5 krát viac tejto aminokyseliny než bežné čierne a zelené čaje. Preto konzumovanie Matchy podporuje koncentráciu a jasnosť mysle, môže pomôcť so zlou pamäťou a učením, zatiaľ čo inhibuje (zastavuje) možné vedľajšie účinky kofeínu - prírodnej zložky zeleného čaju.

  Zelený čaj Matcha je zdrojom EGCG katechínu

  Matcha obsahuje unikátne silné antioxidanty (polyfenoly) známe ako katechíny, ktoré sa nenachádzajú v iných potravinách. Ide hlavne o katechín EGCG (epigalokatechín galát) vykazujúci protirakovinové a protizápalové vlastnosti. Najdôležitejšie je, že EGCG a ďalšie katechíny pôsobia proti účinkom voľných radikálov napríklad zo znečisteného ovzdušia, UV žiarenia, radiácie a chemických látok, ktoré môžu viesť k poškodeniu buniek a DNA. Jeden gram čaju Matcha obsahuje okolo 105mg všetkých katechínov dohromady. Keďže viac ako 60% z tohto celkového obsahu katechínov je vlastne EGCG (=cca 63mg), pravidelný denný príjem zeleného čaju Matcha môže pomôcť obnoviť a zachovať telesnú pohodu a rovnováhu. Liečebný účinok EGCG by mal byť približne pri dávke okolo 300mg denne (=približne 5g Matcha prášku). Vďaka obsahu chlorofylu je tento čaj taktiež nápomocný pri detoxikácií, odstraňovaní chemikálií a ťažkých kovov z tela.

  Odporúčané dávkovanie: 3 až 6g denne v pohári vody, prípadne do smoothies, RAW dezertov, hotovej polievky a podobne.

  Obsah: 250g sušených mletých lístkov špeciálnou metódou pestovaného a spracovaného čajovníka čínskeho (Camellia sinensis) z ekologického hospodárstva. 100% jednozložkový produkt v BIO/organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 319 kcal / 1336 kJ, bielkoviny 26.31g, sacharidy 27.22g (z toho cukry 3.22g), tuky 5g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0.96g), vláknina 30.09g, sodík 0.015g.

  Krajina pôvodu: Čína

  Bio certifikácia: EU

  EU certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma prášok
  BIO kvalita áno
  Vegan áno
  Obsah 250 g
  Krajina pôvodu Čína

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...