Kategórie produktov

Odber noviniek

Uncaria Tomentosa (mačací pazúr, vilcacora) bylinný čaj Energy Zväčšiť

Uncaria tomentosa sypaný čaj 55g Energy

Unca55e

Výrazne pomáha pri správnej funkcii imunitného systému a blahodárne pôsobí pri onkologických ochoreniach. Obsahuje veľké množstvo alkaloidov, sterolov, aminoglykozidov, terpénov, tanínov, flavonoidov a ďalších významných látok.

 

Viac detailov

7,10 €

Pridať do obľúbených

Skladom do 2 dní

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 7 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 7 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,35 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Uncaria tomentosa sypaný čaj 55g Energy

  Uncaria tomentosa sypaný čaj 55g Energy

  Výrazne pomáha pri správnej funkcii imunitného systému a blahodárne pôsobí pri onkologických ochoreniach. Obsahuje veľké množstvo alkaloidov, sterolov, aminoglykozidov, terpénov, tanínov, flavonoidov a ďalších významných látok.

   

  Názory zákazníkov

 • Uncaria Tomentosa (Vilcacora, mačací pazúr) rastie v tropických pralesoch Strednej a Južnej Ameriky, najmä v oblasti Peru. Domorodé kmene používajú túto lianu už prinajmenšom 2000 rokov pri širokom spektre zdravotných ťažkostí. Do povedomia západného sveta sa uncaria dostala až v 70. rokoch minulého storočia vďaka činnosti kresťanských misionárov. Informácie o zázračnom vyliečení zhubných nádorov a dôkazy o mimoriadnych vlastnostiach tejto rastliny podnietili záujem farmaceutických firiem na celom svete. V súčasnosti sú účinky uncarie laboratórne aj klinicky preukázané, ide o veľmi silnú liečivú rastlinu.

  Uncaria tomentosa má imunostimulačné, regeneračné, protialergické, silné antioxidačné a protirakovinové účinky. Uvádza sa, že zvyšuje obranyschopnosť až o 60%. Droga obsahuje alkaloidy (dôležitý z nich je izopteridín s imunostimulačnými účinkami), fytosteroly (prevažne beta-sitosterol, ktorý je významným antioxidantom), ďalej flavonoid epikatechín rovnako so silnými antioxidačnými účinkami a v neposlednom rade proantokyanidíny, ktoré zlepšujú pružnosť cievnych kapilár. Droga brzdí rast rakovinových buniek vyvolaním apoptózy – riadenej bunkovej smrti akokoľvek poškodenej bunky. Droga teda pôsobí aj antimutagénne, a preto je významnou prevenciou vzniku nádorových ochorení u osôb so zvýšeným rizikom ich výskytu.

  Uncaria tomentosa je nápomocná pri:

  • posilnení imunitného systému
  • zápalových ochoreniach (vírusy, baktérie, plesne)
  • reumatizme, artritíde
  • chorobách zažívacieho traktu, najmä žalúdočné vredy a zápaly čriev
  • menštruačných poruchách
  • kardiovaskulárne choroby
  • vysokom krvnom tlaku
  • nádorových ochoreniach

  Spôsob prípravy: Na 1 liter vody 1 zarovnaná polievková lyžica. Nechať asi 1-2 hodiny macerovať v studenej vode a potom zvoľna variť maximálne 20 minút. Scediť a popíjať po malých šálkach. Nenechávať v termoske.

  Čaj užívajte minimálne 1x denne po dobu 1 mesiaca.

  Krajina pôvodu: Stredné Peru, provincia Coronel Portillo

  Použitá časť rastliny: kôra z koreňov

  Obsah balenia: 55g

  Kontraindikácie: Nepodávať pacientom po transplantácii orgánov a po transfúzii. Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy, deti do 3 rokov, hemofilikov, diabetikov užívajúcich inzulín, pacientov s autoimunitnými chorobami a osoby užívajúce hormonálnu liečbu.

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Obsah 55g
  Krajina pôvodu Peru

6 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...