Kategórie produktov

Odber noviniek

BIO Chlorella prášok 200g Green Origins

Chl20go

Chlorella vulgaris v porovnaní s rastlinami obsahuje najväčšie množstvo chlorofylu. Bohatá na široké spektrum nutričných látok a schopnosťou detoxikácie. Podobne ako Spirulina má mimoriadne vysoký 60% obsah bielkovín, obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, je kompletným zdrojom bielkovín.

 

Viac detailov

16,90 €

Pridať do obľúbených

Vypredané

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 16 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 16 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,80 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Chlorella prášok 200g Green Origins

  BIO Chlorella prášok 200g Green Origins

  Chlorella vulgaris v porovnaní s rastlinami obsahuje najväčšie množstvo chlorofylu. Bohatá na široké spektrum nutričných látok a schopnosťou detoxikácie. Podobne ako Spirulina má mimoriadne vysoký 60% obsah bielkovín, obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, je kompletným zdrojom bielkovín.

   

  Názory zákazníkov

 • Chlorella je zelená jednobunková sladkovodná riasa známa svojím nutričným bohatstvom, schopnosťou podporovať detoxikáciu a funkciou plnohodnotnej potraviny. Je jednou z najväčších svetových superpotravín. Poskytuje nám veľa živín, ktoré potrebujeme pre udržanie dobrého zdravia a v porovnaní s ostatnými rastlinami obsahuje najväčšie množstvo chlorofylu. Jej široké spektrum bielkovín, sacharidov a vitamínov robí chlorellu veľmi vhodným doplnkom pre ľudí stravujúcich sa vegetariánsky alebo vegánsky. Je zásadotvornou potravinou, pomáha udržiavať vyrovnanú hladinu pH v tele a pôsobí proti prekysľujúcim účinkom modernej stravy. Jedná sa o multi-účinnú „superpotravinu“, ktorá si zaslúži popredné miesto v našom jedálničku. Oprávnene je populárna medzi ľuďmi s aktívnym životným štýlom.

  Chlorella Bio Green Origins sa pestuje ekologicky na ostrove v Juhočínskom mori. Riasy rastú a množia sa pomocou fotosyntézy v pestovateľských rybníkoch, ktoré obsahujú prírodnú, filtrovanú vodu. Potom, čo dosiahne požadovanú hustotu, je chlorella zozbieraná. Následne sa suší takým spôsobom, aby boli zachované všetky nutričné hodnoty rias. Súčasťou zložitého procesu je narušenie bunkovej steny (angl. broken cell wall) Chlorelly, čo je najdôležitejšie pre strávenie všetkých látok našim organizmom. Ak by bunečná stena Chlorelly z celulózy nebola narušená "rozbitá", telo by nebolo schopné stráviť väčšinu prospešných látok.

  Bio certifikácia the Soil Association

  Organicky pestovaná Chlorella Green Origins je certifikovaná prísnou, medzinárodne uznávanou britskou autoritou Soil Association. Významnou úlohou certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky výrobky predávané ako BIO spĺňali prísne ekologické podmienky. Táto certifikácia, ekologický audit garantuje, že pri celom výrobnom procese sa dbá na dodržiavanie princípov čistej organickej produkcie - pôvod, pestovanie, spracovanie, export a balenie. Riadi sa britským ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka DEFRA (Department for Environment, Food & Rural Affairs). Všetky BIO certifikované výrobky vo Veľkej Británii majú na obale vyznačený kód GB-ORG-XX (kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal). Soil Association certifikačný kód je GB-ORG-05.

  Logo Green Origins

  Kliknutím na logo uvidíte viac produktov Green Origins. Produkty sú bez GMO, umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.

  Detoxikácia

  Najvýznamnejšou vlastnosťou chlorelly je schopnosť výrazne detoxikovať telo a následne stabilizovať optimalizovaný telesný systém človeka. Má pevnú bunkovú stenu, ktorá na seba viaže rôzne toxíny, ktoré do seba dostávame jedlom, pitím a dýchaním. Chlorella ich pomáha eliminovať a vylúčiť z tela von. Naopak zdá sa, že chlorella je schopná rozpoznať pre telo cenné látky a ponechať ich na mieste. Toxíny, ktoré sa detoxikáciou z organizmu vylučujú sú ťažké kovy (ortuť, olovo, cín, hliník, nikel atď), konzervačné látky, antibiotiká, lieky, drogy, pesticídy, plesne, baktérie a vírusy.

  Chlorofyl a antioxidačná ochrana

  Je zelené farbivo, známe ako podpora rastu a opravy poškodených tkanív, má antioxidačné vlastnosti a optimalizuje vstrebávanie mnohých vitamínov a minerálnych látok. Má vysoký obsah horčíka, ktorý je pre človeka nevyhnutný na zachovanie pevných kostí (bez horčíka sa vápnik neukladá do kostí), správnu funkciu svalov a normalizáciu krvného tlaku a obehu. Chlorofyl taktiež podporuje celkovú regeneráciu organizmu a neutralizuje voľné radikály.

  Chlorellin - unikátna látka

  Táto látka je jedinečným prírodným antibiotikom. Podobne antibioticky pôsobia v cesnaku látky allicín a ajoen. Na rozdiel od chemických antibiotík, chlorellin pôsobí iba proti patogénnym organizmom, bez toho, aby poškodil tráviacu mikroflóru. Preto možno veľkými dávkami chlorelly docieliť pri infekčných chorobách aj antibiotický efekt.

  Trávenie

  Vďaka prítomnosti enzýmov ako pepsín a chlorofyláza buduje zdravú črevnú mikroflóru, optimalizuje trávenie a odstraňuje metabolické splodiny. Má schopnosť podporovať zdravé spracovanie potravy a zároveň prinášať telu cenné prvky, ktoré posilňujú imunitný systém. Ako optimalizátor telesného systému má Chlorella málo konkurentov.

  Vitamíny a minerály

  Chlorella prináša do tela širokú škálu hodnotných živín. Dodáva mu vitamíny A, C, E a vitamín K. Poskytuje tiež väčšinu vitamínov B (B1, B2, B3, B6 and B12), vrátane kyseliny listovej B9, ktorá je známa ako dôležitý prvok pre tehotné ženy, pretože podporuje zdravý vývoj plodu. Vitamín C pomáha liečiť rany a regulovať krvný obeh, ale je tiež výborný antioxidant. Pomáha v ochrane pred a v rekonvalescencii zo srdcových ochorení, rakoviny, artritídy a zabraňuje predčasnému starnutiu. Chlorella je užitočným zdrojom s pozvoľným uvoľňovaním minerálov nevyhnutných pre naše telo - železo, vápnik, draslík, horčík a fosfor. Vápnik a horčík podporujú zdravé silné kosti a zuby a obehový a nervový systém. Železo je dôležité pre tvorbu červených krviniek, fosfor pre správnu funkciu buniek a draslík spolupracuje so sodíkom pri zabezpečovaní nervových impulzov a svalových reakcií.

  Výhody užívania Chlorelly:

  • čistí a zásobuje naše telo, odstraňuje plesne a toxické látky z tela (hlavne ťažké kovy)
  • má vynikajúce antioxidačné a detoxikačné účinky
  • posilňuje imunitný systém, ktorá chráni telo pred infekciami
  • podporuje trávenie, pomáha optimalizovať gastrointestinálny systém, chráni pred a napomáha zotaveniu z vredov, kolitídy, Chrohnovej choroby a divertikulózy,
  • je prevenciou rakoviny hrubého čreva
  • pôsobi zásadotvorne - vyrovnáva pH v organizme, odstraňuje prekyslenie organizmu
  • chráni telo pred nádorovými ochoreniami
  • zmierňuje zápaly, vredy a alergie, podporuje hojenie rán
  • posilňuje rast vlasov, nechtov a regeneráciu pokožky
  • pôsobí prebioticky, odporúča sa ako kúra po užívaní liekov, hlavne antibiotík
  • srdce a cievy, znižuje cholesterol, znižuje krvný tlak
  • pomáha zachovávať zdravé svalstvo a štruktúru kostí
  • obsahuje všetkých 8 esenciálnych aminokyselín, ktoré si naše telo nedokáže samo vyrobiť
  • omladzuje organizmus, vitalizuje bunky, stimuluje rast a vývoj človeka
  • podporuje tvorbu červených krviniek
  • významný zdroj rastlinných bielkovín dôležitých pre stavbu svalov, tkanív
  • podporuje vytváranie neurotransmiterov – prenášačov nervových vzruchov (napr. Serotonín)
  • pomáha diabetikom normalizovať hladinu cukru v krvi
  • pôsobi proti únave a stresu
  • pomáha pri chudokrvnosti
  • zlepšuje spánok, povzbudzuje myslenie a pamäť

  Odporúčané dávkovanie: Dospelí - 1 kopcovitú čajovú lyžičku (3-4g) rozmiešame v pohári vody (studenej alebo vlažnej), ovocnej alebo zeleninovej šťave 1 až 2x denne, v ideálnom prípade 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle, vždy aspoň s hodinovým odstupom od liekov. Deti od 3 rokov - 1 kopcovitú čajovú lyžičku (3-4g) 1x denne.

  Alternatívou je pridanie chlorella prášku do jogurtov, cereálnych pokrmov, polievok a šalátov.

  Chlorella je všeobecne obľúbená vo forme nápoja, najčastejšie sa mieša do ovocných štiav. Takisto sa môže rozmiešať vo vode alebo pridávať do smoothies. Je všestrannou zložkou a skvelým doplnkom do šalátových zálievok a omáčok k cestovinám. Populárne je zamiešať chlorella prášok do hotovej polievky v tanieri. Možnosti sú naozaj neobmedzené, pridajte ju do omáčok, zemiakovej kaše, k zapekaným cestovinám, alebo k čomukoľvek, čo dovolí vaša fantázia.

  Obsah: 200g sušená mletá sladkovodná mikroriasa Chlorella vulgaris, pred sušením a mletím prešla sprejovým procesom za účelom narušenia pevnej celulózovej bunečnej steny pre lepšie vstrebávanie, využiteľnosť v našom organizme. 100% jednozložkový produkt v BIO/organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov. Informácia pre alergikov: obsahuje prirodzene sa vyskytujúce siričitany.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 344 kcal /1455 kJ, bielkoviny 65g, tuky 1.8g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0.5g), sacharidy 11g (z toho cukry 0.7g), vláknina 14g, soľ 0.2g, vitamín A 10292 mcg, vit. B12 58 mcg, železo 75.5 mg, mangán 5.7 mg.

  Krajina pôvodu: Čína - ostrov v Juhočínskom mori

  Bio certifikácie: the Soil Association, the Vegan Society

  the Soil Association certifikáciathe Vegan Society certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy, ľudia so zo závažnými chorobami (napr. kardiovaskulárne choroby, pacienti po transplantácii) sa o užívaní produktu poraďte s lekárom. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma prášok
  BIO kvalita áno
  Vegan áno
  Obsah 200 g
  Krajina pôvodu Čína

8 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...