Kategórie produktov

Odber noviniek

BIO Spirulina tabletky 300 x 500mg Rainforest Foods Zväčšiť

BIO Spirulina tabletky 300 x 500mg Rainforest Foods

Spi300r

Spirulina prášok stlačením sformovaný do tabletiek bez prídavných látok. Predstavuje mimoriadne bohatý zdroj ľahko stráviteľných bielkovín s obsahom všetkých esenciálnych aminokyselín. Obsahuje antioxidačné farbivá ako chlorofyl a fykocyanín, vitamíny B a iné, minerály. Poskytuje širokú škálu živín, napomáha detoxikácii a imunitnému systému, je preferovanou zásaditou potravinou na prekyslený organizmus.

 

Viac detailov

14,95 €

Pridať do obľúbených

Táto verzia produktu je vypredaná

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 14 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 14 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,70 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Spirulina tabletky 300 x 500mg Rainforest Foods

  BIO Spirulina tabletky 300 x 500mg Rainforest Foods

  Spirulina prášok stlačením sformovaný do tabletiek bez prídavných látok. Predstavuje mimoriadne bohatý zdroj ľahko stráviteľných bielkovín s obsahom všetkých esenciálnych aminokyselín. Obsahuje antioxidačné farbivá ako chlorofyl a fykocyanín, vitamíny B a iné, minerály. Poskytuje širokú škálu živín, napomáha detoxikácii a imunitnému systému, je preferovanou zásaditou potravinou na prekyslený organizmus.

   

  Názory zákazníkov

 • Foto produktu dočasne neaktuálne, nakoľko výrobca zmenil grafický dizajn etikety. Čoskoro zaktualizujeme v eshope.

  Spirulina (Arthrospira Platensis) je modrozelená jednobunková riasa, ktorá rastie v teplých subtropických a neznečistených jazerách a je jednou z najstarších foriem života na Zemi. Poskytuje širokú škálu výživy a bola po stáročia súčasťou výživy mnohých ázijských kultúr. Jej bunková stena nemá celulózu, čím je stráviteľná v ľudskom organizme na 85–95%. Patrí medzi potraviny s najvyšším obsahom bielkovín/proteínov (tvoria 60-70% hmoty), obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny (kompletný zdroj bielkovín). Ponúka ochranu proti infekciám, pomáha liečiť zápaly a napomáha udržiavaniu zdravých bunkových štruktúr. Je ideálna pre konzumáciu pre vylepšenie celkového zdravia organizmu.

  BIO Spirulina Rainforest Foods sa pestuje organicky v obežných nádržiach na ostrove v Juhočínskom mori. Laboratórne pestované riasy rastú a množia sa pomocou fotosyntézy v pestovateľských rybníkoch, ktoré obsahujú prírodnú, filtrovanú vodu. Potom, čo dosiahne požadovanú hustotu, sa spirulina zbiera. Následne sa suší takým spôsobom, aby boli zachované všetky nutričné hodnoty rias. Spirulina tabletky neobsahujú žiadne plnivá, spojivá či prídavné látky.

  Bielkoviny

  Hlavnou zložkou sú komplexné a vysoko stráviteľné bielkoviny, až päťkrát pre telo ľahšie stráviteľné, ako z mäsa alebo sóje. Výborný zdroj pre vegetariánov.

  Karotenoidy

  Obsahuje komplex niekoľkých karotenoidov bohatých na antioxidanty. Karotenoidy sú tvorené približne 50% karoténmi - alfa, beta a gama a  50% xantofylmi - zeaxantín, astaxantín, a ďalšie. Hoci beta karotén je zo všetkých karotenoidov najznámejší, komplex rozličných karotenoidov je oveľa efektívnejší než izolovaný syntetický beta karotén vo forme vitamínových prípravkov.

  Chlorofyl a antioxidačná ochrana

  Je zelené farbivo, známe ako podpora rastu a opravy poškodených tkanív, má antioxidačné vlastnosti a optimalizuje vstrebávanie mnohých vitamínov a minerálnych látok. Chlorofyl taktiež podporuje celkovú regeneráciu organizmu a neutralizuje voľné radikály.

  Železo

  Spirulina je jedným z najbohatších zdrojov železa, ktoré hrá zásadnú úlohu pri tvorbe hemoglobínu a zdravého imunitného systému. Obsah železa v Spiruline je niekoľkonásobne vyšší než v ostatných potravinách a jeho vstrebateľnosť je podstatne vyššia než u syntetických doplnkoch železa.

  Aminokyseliny

  Obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny - tie, ktoré si naše telo nevie vyrobiť. Sú základným stavebným kameňom bielkovín, z ktorých je tvorená každá bunka ľudského organizmu.

  Vitamíny a minerály

  Dôležité vitamíny a minerály, vrátane vitamínu B12 (často chýba vo vegetariánskej strave), vitamín A, B-1, B-2 a B-6, draslík, železo, vápnik, selén, zinok, mangán, meď. Spirulina má najbohatší zdroj antioxidantov a je bohatá aj na mnoho ďalších dôležitých fytonutrientov, enzýmov a stopových prvkov.

  Certifikácia Bio kvality

  Organicky pestovaná Spirulina Rainforest Foods je certifikovaná prísnou, medzinárodne uznávanou britskou autoritou Soil Association. Významnou úlohou certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky výrobky predávané ako BIO spĺňali prísne ekologické podmienky. Táto certifikácia, ekologický audit garantuje, že pri celom výrobnom procese sa dbá na dodržiavanie princípov čistej organickej produkcie - pôvod, pestovanie, spracovanie, export a balenie. Riadi sa britským ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka DEFRA (Department for Environment, Food & Rural Affairs). Všetky BIO certifikované výrobky vo Veľkej Británii majú na obale vyznačený kód GB-ORG-XX (kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal). Soil Association certifikačný kód je GB-ORG-05.

  Spolupráca s charitou Rainforest Concern

  Rainforest Foods spolupracuje s organizáciou Rainforest Concern (charita č. 1028947) za účelom zachovania ohrozených lesov, ochrany ohrozených biotopov, voľne žijúcich živočíchov a domorodých obyvateľov. Za každé predané balenie, Rainforest Foods bude financovať nákup jedného metra štvorcového oblačného lesa v Ekvádore. Bližšie informácie na adrese www.rainforestconcern.org

  Logo Rainforest Foods

  Kliknutím na logo zobrazíte viac produktov Rainforest Foods. Produkty sú bez GMO, umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.

  Výhody konzumácie spiruliny

  • mimoriadne vysoký obsah kompletných bielkovín, nutričný zdroj energie, znižuje pocit únavy
  • stabilizátor a optimalizátor črevnej mikroflóry
  • chráni nervový systém, má antidiabetické, detoxikačné, antitoxické, antivírusové, antikarcinogénne a hypocholesterolemické účinky
  • stimuluje imunitný a lymfatický systém
  • spomaluje starnutie
  • na odstránenie deficitu zinku, zvýšenie plazmatickej hladiny vitamínu A, železa a hemoglobínu
  • veľký obsah esenciálnych mastných kyselín, ktoré sú dôležité pre množstvo telesných funkcií
  • bohatá na minerálne látky, najmä organický draslík
  • bohatá na antioxidanty, bohatým zdrojom beta karoténu
  • je významným zdrojom organicky viazaných vitamínov A, C, D a E, a vitamínov skupiny B
  • je významný optimalizátor imunitného systému, podporuje zvýšenie hladiny protilátok

  Odporúčané dávkovanie: 6 až 10 tabliet denne, zapiť pohárom vody. Užívať v ideálnom prípade 30 minút pred jedlom.

  Obsah balenia: 150g sušenej mletej sladkovodnej riasy Spirulina (Arthrospira platensis), stlačenej do formy tabliet (300 tabliet, 1 tbl = 500mg). 100% jednozložkový produkt v BIO/organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov. Produkt je certifikovaný združením vegánov - the Vegan Society. Informácia pre alergikov: obsahuje prirodzene sa vyskytujúce siričitany.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 378 kcal / 1594 kJ, bielkoviny 63.5g, sacharidy 9.1g (z toho cukry 3g), tuky 8.2g (z toho nasýtené mastné kyseliny 1.1g), vláknina 7g, sodík 450mg, vitamín A 46mg, vitamín B3 22mg, vit. B12 60mcg, vit. E 31.6mg,  fosfor 967mg, železo 123mg, jód 1800mcg, mangán 5.3mg, chróm 280mcg, chlorofyl 1179mg, fykocyanín 12.8g.

  Krajina pôvodu: Čína - ostrov v Juhočínskom mori

  Bio certifikácie: EU, the Soil Association, the Vegan Society

  EU certifikáciathe Soil Association certifikáciathe Vegan Society certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy, ľudia so zo závažnými chorobami (napr. kardiovaskulárne choroby, pacienti po transplantácii) sa o užívaní produktu poraďte s lekárom. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma tabletky
  BIO kvalita áno
  Vegan áno
  Obsah 300 x 500 mg
  Denná dávka - 6 - 10 tabliet
  Krajina pôvodu Čína

3 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...