Kategórie produktov

Odber noviniek

BIO Maca peruánska prášok 300g Naturya

Mac30nt

Maca je prastará peruánska zelenina, adaptogénna rastlina, ktorá pomáha organizmu prispôsobiť sa stresu, znižuje intenzitu a negatívny vplyv stresu. Je základnou súčasťou jedálnička obyvateľov Peru, ktorí využívajú jej schopnosti k posilneniu organizmu, zvýšeniu energie, vytrvalosti a sily. Vo svete je populárnym prírodným prostriedkom na zvýšenie plodnosti u oboch pohlaví ako aj libida. Maca je obľúbená superpotravina u športovcov na vytrvalosť.

 

Viac detailov

8,23 €

-50%

16,45 €

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 31.5.2022

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 8 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 8 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,40 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Maca peruánska prášok 300g Naturya

  BIO Maca peruánska prášok 300g Naturya

  Maca je prastará peruánska zelenina, adaptogénna rastlina, ktorá pomáha organizmu prispôsobiť sa stresu, znižuje intenzitu a negatívny vplyv stresu. Je základnou súčasťou jedálnička obyvateľov Peru, ktorí využívajú jej schopnosti k posilneniu organizmu, zvýšeniu energie, vytrvalosti a sily. Vo svete je populárnym prírodným prostriedkom na zvýšenie plodnosti u oboch pohlaví ako aj libida. Maca je obľúbená superpotravina u športovcov na vytrvalosť.

   

  Názory zákazníkov

 • Maca je prastará koreňová zelenina prezývaná ako peruánsky ženšen alebo "peruánska viagra", pochádzajúca z drsných klimatických podmienok Peruánskych Ánd. Rastie pod zemou a počas rastu zväčšuje svoj objem podobne ako repa. Maca korene rastú v rôznych farbách: v žltej, krémovej, červenej, fialovej, modrej, šedej, zelenej alebo čiernej. Je to vysoko odolná rastlina, rastie vo vysokých nadmorských výškach 4000 - 4500 metrov na nehostinnom teréne Andských hôr, nevhodnom pre iné formy poľnohospodárstva v extrémnych podmienkach s vysokou intenzitou slnečného žiarenia, silným vetrom a nízkou vlhkosťou vzduchu, pri kolísavých teplotách v rozsahu 20°C až -10°C. Maca prášok obsahuje veľké množstvo vitamínov, minerálov, enzýmov, esenciálnych aminokyselín a preto ako superpotravina je ideálnou súčasťou pestrej, vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

  Maca peruánska prášok značky Naturya

  Maca sa pestuje a konzumuje v Peru už viac ako dve tisíc rokov, ako potravina a na medicínske účely sa využíva už od pred-Kolumbovskej éry. Španielski osadníci odhalili hodnotu macy keď krátko po ich víťazstve dosahoval španielsky dobytok vo vysokej nadmorskej výške nízku schopnosť rozmnožovania. Miestni obyvatelia Ánd im doporučili macu na zvýšenie plodnosti, čo sa preukázalo ako veľmi úspešné riešenie na záchranu stáda. Legenda hovorí, že Inkovia zvykli konzumovať macu ako zdroj energie vždy predtým, ako sa pustili do boja. Po dobytí mesta jej konzumáciu už však nemali dovolenú, za účelom ochrany žien pred ich sexuálnymi impulzmi.

  V regióne Junín a iných oblastiach kde sa tradičnému poľnohospodárstvu nedarí, sa Maca ako vysoko výživný zdroj potravy konzumuje vo veľkom množstve. Miestni obyvatelia ju konzumujú čerstvú s mäsom, varenú v podzemných kameňmi obložených peciach zvaných "pachamanca" alebo sušenú na prípravu teplej mliečnej kaše. V Peru je maca taktiež populárnou prísadou do sladkého fermentovaného nápoja zvaného "maca chicha". Maca sa používa ako prísada do pochutín po celé stáročia. Najčastejšie sa používa spolu s ostatnými surovinami v mixéri na prípravu nutrične bohatých smoothies. Je perfektná ako raňajkový nápoj, koktejl po cvičení, alebo smoothie plné antioxidantov. Je skvelá s kakaom, chutí výborne v teplých nápojoch počas dlhých zimných večerov. Ak máte hlad a nápoj nestačí, macu jednoducho primiešajte do jogurtu alebo nátierky na toast. Maca je taktiež užitočná prísada na pečenie, do sušienok, pečiva, koláčikov.

  Koreň maca peruánska

  Maca peruánska a jej účinky na organizmus

  • energia pre športovcov, kulturistov, fitnesákov
  • plodnosť u oboch pohlaví
  • libido, sexuálna túžba
  • hormonálna rovnováha
  • zmiernenie symptómov v menopauze (návaly horúčavy, nočné potenie, nespavosť a podráždenosť)

  Maca ako adaptogén a jej účinky

  Maca sa radí medzi adaptogény, čo sú rastliny, ktoré pomáhajú telu efektívnejšie prispôsobiť sa stresu. Adaptogény znížujú intenzitu a negatívny vplyv stresu spôsobeného mentálnym napätím, emocionálnymi ťažkosťami, zlými životnými návykmi, chorobami, infekciami, znečistením prostredia a iných fyzikálnych, chemických a biologických faktorov. Zlepšujú schopnosť prekonať stres a únavu, pomáhajú zlepšiť koncentráciu, pamäť a vytrvalosť. Adaptogén má normalizujúci vplyv na fyziológiu bez ohľadu na to, v akom smere od normálu stresor pôsobí. Maca obsahuje rastlinné steroly, ktoré pomáhajú telu produkovať primeranú úroveň hormónov a prispievajú k zníženiu cholesterolu. Maca je zdrojom tiamínu (vit. B1), riboflavínu (vit. B2), vitamínu B6, vápnika a železa, ktoré prispievajú k správnej látkovej premene - metabolizmu, dôležitému pre tvorbu energie. Taktiež obsahuje zinok, ktorý prispieva k plodnosti a správnej reprodukčnej funkcii, ako aj k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi. Riboflavín a zinok navyše podporujú reguláciu hormonálnej aktivity a prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpania. Povesť a stále narastajúca popularita Maca koreňov v súčasnosti hovorí samo za seba.

  korene Maca korene Maca

  Vedecké dôkazy naznačujú, že Maca môže zvýšiť libido a počet spermií u mužov, znížiť sexuálne dysfunkcie u postmenopauzálnych žien a prípadne zvýšiť aj plodnosť. Prepokladá sa, že Maca taktiež pôsobí ako stabilizátor hormónov a môže zmierniť príznaky v období menopauzy. Maca je dlho známa ako výborný zdroj energie a nedávna vedecká štúdia ukázala, že pravidelná konzumácia by mohla zvýšiť vytrvalosť u športovcov. Maca má aj antioxidačné vlastnosti. Antioxidanty sú látky, ktoré zachytávajú voľné radikály a ochraňujú tak bunky pred oxidačným stresom. Sú tak schopné potláčať negatívne účinky prebiehajúcich oxidačných procesov. Maca obsahuje veľké množstvo vápnika a železa, ktoré sú potrebné pre zdravie kostí a transport červených krviniek po celom tele. Maca rovnako dobre pôsobí proti únave a hovorí sa, že má aj antidepresívne účinky.

  Pestovanie a spracovanie Maca koreňov

  Maca korene sa pestujú organicky miestnymi farmármi v Peru, vo vysokej nadmorskej výške niečo nad 4000 metrov v provincii Carhuamayo „Meseta de Bombón“ (planina Bombón). Maca semienka sa zasievajú v septembri na začiatku obdobia dažďov, v skorých ranných hodinách aby sa predišlo silnému vetru. Na zatlačenie semienok do zeme farmári používajú konáre alebo na pole vypustia ovce, ktoré ich zadupú do zeme. Maca rastie počas zimného obdobia a pripravená k zberu je až v nasledujúci máj alebo jún, kedy korene dosahujú priemer asi 5 cm a väčšina listov ešte stále rastie. Každý koreň sa vykopáva ručne pomocou  malej motyky so zakrivenou čepeľou zvanej „cashu“, ktorá chráni koreň pri vyhrabávaní.

  zber Macy Zber maca koreňov

  Maca korene sa následne rozložia a nechajú sušiť na slnku po dobu 10 až 15 dní. Na noc ich farmári zakrývajú pred poškodením dažďom a mrazom. V tejto fáze je Maca ešte celá aj s listami, pretože dodávajú plodine sladšiu chuť. Takto vysušené korene je možné skladovať až 7 rokov, ale v našom prípade sa rýchlo prepravia do miestneho spracovateľského centra kde prebieha kontrola váhy, čistenie a výber najlepších koreňov pre ďalšie spracovanie. Korene sa ďalej umývajú, dezinfikujú, krájajú na malé 10 mm časti a potom sa úplne dehydrujú pri teplote neprevyšujúcej 45°C. Vysušené Maca korene sa potom pomelú na veľmi jemný prášok o veľkosti 60 mesh (častice s priemerom 0.250 mm). Pred balením a expedovaním sa Maca prášok testuje na prítomnosť mikróbov.

  Certifikácia Bio kvality

  Organicky pestovaná Maca Naturya je certifikovaná prísnou, medzinárodne uznávanou britskou autoritou Soil Association. Významnou úlohou certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky výrobky predávané ako BIO spĺňali prísne ekologické podmienky. Táto certifikácia, ekologický audit garantuje, že pri celom výrobnom procese sa dbá na dodržiavanie princípov čistej organickej produkcie - pôvod, pestovanie, spracovanie, export a balenie. Riadi sa britským ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka DEFRA (Department for Environment, Food & Rural Affairs). Všetky BIO certifikované výrobky vo Veľkej Británii majú na obale vyznačený kód GB-ORG-XX (kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal). Soil Association certifikačný kód je GB-ORG-05.

  Naturya venuje časť svojich ziskov na charitatívne účely.

  Logo značky Naturya

  Kliknutím na logo zobrazíte viac produktov Naturya. Produkty sú bez GMO, umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.

  Odporúčané dávkovanie: 1 čajovú lyžičku (2-3g) rozmiešame v pohári vody, smoothie, ovocnej alebo zeleninovej šťave 1x denne.

  Prášok môžete konzumovať priamo avšak nie každému bude po chuti. Na zamaskovanie chuti môžete maca prášok pridať do ovocných kokteilov, rastlinných mliek, polievok, ovocných a zeleninových šalátov, jogurtov, pudingov, ovsennej kaše alebo rôznych dezertov. Skúste zamiešať v obľúbenom rastlinnom mlieku s pridaním škorice. Maca má zaujímavú mliečnu, mierne sladkasto-horkú chuť, preto nápoj s macou odporúčame prisladiť medom alebo sirupom z agáve. V Peru sa tradične pije ako teplý sladený nápoj.

  Tip na recept - Maca nápoj lásky

  • 500 ml mandľového mlieka (alebo iné rastlinné mlieko)
  • pár kvapiek vanilkovej esencie alebo trošku semienok z vanilkových luskov
  • 1 polievková lyžica Maca prášku
  • štipka škorice
  • agávový sirup alebo med na osladenie
  • 2 polievkové lyžice kokosového oleja

  Všetky ingredience spolu zmixujeme v mixéri a lahodný nápoj môžeme vychutnávať.

  Obsah: 300g sušené korene Maca (lat. Lepidium meyenii) mleté na jemný prášok. 100% jednozložkový produkt v BIO/organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 327 kcal / 1380 kJ, bielkoviny 10g, sacharidy 60.9g (z toho cukry 38.3g), tuky 0.8g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0.2g, mononenasýtené <0.1g, polynenasýtené 0.4g), vláknina 18g, soľ (sodík) <0.1g, vitamín B1 0.21mg, vit. B2 1.95mg, vit. B6 0.3mg, vápnik 350mg, železo 13mg, zinok 4.1mg.

  Krajina pôvodu: Peru

  Bio certifikácie: EU, the Soil Association, the Vegan Society

  EU certifikáciathe Soil Association certifikáciathe Vegan Society certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy, ľudia so zo závažnými chorobami (napr. kardiovaskulárne choroby, pacienti po transplantácii) sa o užívaní produktu poraďte s lekárom. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma prášok
  BIO kvalita áno
  Vegan áno
  RAW áno
  Obsah 300g
  Krajina pôvodu Peru

6 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...