Kategórie produktov

Odber noviniek

Jedľová medovica (včelí med) 950g Medar

JMD950

Slovenská jedľová medovica je vysoko kvalitný jednodruhový med pochádzajúci z prostredia Bardejova, pohoria Čergov, ktorý získal ocenenia na mnohých svetových výstavách. Vytvárajú ho včielky zo sladkej šťavy z jedľových stromov, ktorú produkujú vošky. Vykazuje podobnú antibakteriálnu aktivitu ako Manuka med, obsahuje veľké množstvo minerálov a stopových prvkov, je vhodný aj pre ľudí s alergiou na peľ. Med je v takom stave v akom sa odoberie od včiel, bez akýchkoľvek úprav alebo prídavných látok.

 

Viac detailov

14,90 €

Pridať do obľúbených

Táto verzia produktu je vypredaná

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 14 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 14 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,70 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Jedľová medovica (včelí med) 950g Medar

  Jedľová medovica (včelí med) 950g Medar

  Slovenská jedľová medovica je vysoko kvalitný jednodruhový med pochádzajúci z prostredia Bardejova, pohoria Čergov, ktorý získal ocenenia na mnohých svetových výstavách. Vytvárajú ho včielky zo sladkej šťavy z jedľových stromov, ktorú produkujú vošky. Vykazuje podobnú antibakteriálnu aktivitu ako Manuka med, obsahuje veľké množstvo minerálov a stopových prvkov, je vhodný aj pre ľudí s alergiou na peľ. Med je v takom stave v akom sa odoberie od včiel, bez akýchkoľvek úprav alebo prídavných látok.

   

  Názory zákazníkov

 • Aktualizácia 25. októbra 2023: Jedľovú medovicu žiaľ ani v tomto roku nebudeme mať skladom, nakoľko sa neurodila. V roku 2022 sa urodila len tretina bežného množstva a tak výrobca pán Voľanský ju ešte dopredáva len koncovým zákazníkom na svojich webstránkach v obmedzenom množstve.

  Čistá prírodná Jedľová medovica s veľmi lahodnou chuťou, nádhernou farbou, vôňou a konzistenciou zo slovenskej včelej farmy MEDAR, Bardejov-Čergov, ocenená na svetových výstavách. Tento med je uznaný svetovou včelárskou organizáciou APIMONDIA za najkvalitnejší  medovicový med na svete na obdobie 2009-2011. Na svojom konte má viaceré svetové uznania kvality. Obsahuje veľmi veľké množstvo minerálov a stopových prvkov. Tento med nepochádza z nektáru kvetov ako ostatné medy. Vytvárajú ho včely zo sladkej šťavy, ktorú produkujú vošky (Medovnica jedľová / Cinara pectinatae / čeľaď Lachnidea). Doprajte si a ochutnajte jeden z najkvalitnejších tmavých medov, aký ste ešte určite nejedli.

  Náš región má mimoriadne priaznivé mikroklimatické podmienky na to, aby sa tu producenti tejto medovice dokázali rozmnožiť vo veľkom množstve. Následne sa tieto vošky živia nabodávaním vetvičiek jedlí a saním ich šťavy. Ich metabolizmus nedokáže spracovať niektoré zložky tejto šťavy, ktoré neskôr  vylučuje vo forme sladkých kvapiek, ktoré včely znášajú do úľa a vyrábajú z nich med. Ak je v čistom stave, nepomiešaný s inými druhmi medu, vtedy neobsahuje peľové zrná a je vhodný pre ľudí s alergiou na peľ. Výskum SAV - Ústav zoológie dokázal, že jeho antibakteriálna aktivita je oveľa vyššia ako pri najkvalitnejšom medicínskom mede Manuka a je na medicínske účely vhodnejší. Jedľová medovica sa nedá vyprodukovať každý rok. Závisí to od vhodných klimatických podmienok a od schopností vošky rozmnožiť sa v čo najväčšom množstve. Sú tu kvalitné jedľové porasty, hlavne v pohorí Čergov. V prípade, že tieto začnú medovať, včielky už nemajú iný zdroj znášky a prinášajú len čistú jedľovú medovicu.

  Včelstvá včelej farmy MEDAR v čase, keď je znáška z jedlí, sú umiestnené hlboko v jedľových lesoch a tak sú včely nepriamo nútené, aby prinášali veľmi čistý jednodruhový med. Pri vytáčaní a manipulácií s medom sa dodržiavajú tie najprísnejšie hygienické normy. Včelstvá  sa udržiavajú vo veľmi dobrom zdravotnom stave, aby dokázali maximálne využiť ponuku prírody. Ak ste niekedy v prírode alebo pri nejakom strome a vidíte na zemi pod stromom lesklé lepkavé kvapky, ide o produkt, z ktorého včielky vyrábajú medovicový med. Jedľovú medovicu konzumujú aj ľudia, ktorým peľové prímesi v iných medoch spôsobujú alergiu. Pri tomto mede sa väčšinou takéto alergické reakcie nevyskytujú. Pod označením jedľová medovica sa predáva len med, ktorý spĺňa náročné požiadavky na chuť, farbu, elektrovodivosť, obsah vody, nemá prímes iného medu. Med sa predáva v takom stave v akom sa odoberie od včiel, bez akýchkoľvek úprav alebo prídavných látok. Je to čistý prírodný produkt.

  V súvislosti s extra kvalitou, biogénnou zvláštnosťou a silou tohto medu, bol med z jedľovej medovice z Bardejova – „MEDAR“ laboratórne  exaktne preskúmaný a zistilo sa, že v antibakteriálnych účinkoch je účinnejší a značne prekonáva slávny a jedinečný medicínsky Active Manuka Med – „AMM“ vytvorený včelou medotvornou – Apis mellifica z kvitnúcich exotických čajovníkovych stromov manuka – Leptospermum  scoparium, ktoré  rastú  výnimočne  len  na  Novom  Zélande.

  AMMsilné regeneračné schopností a mimoriadne antibakteriálne vlastnosti, ktoré pôsobia vysoko preventívne. Stále viac sa AMM uplatňuje v praktickej klinickej medicíne aj proti MRSA (Meticilin – Resistant Staphylococcus Aureus), VRSA (Vankomycin – Resistant Staphylococcus Aureus) a  Pseudomonas auriginosus v čase keď si bakteriálne infekcie vytrvalo a stále viac budujú rezistenciu – odolnosť proti antibiotikám. Silné regeneračné a hojivé vlastností AMM boli využívané ako čisto prírodný liek už pred 4-tisíc rokmi pôvodnými obyvateľmi Nového Zélandu – Maurmi a v maurskom preklade „manuka“ doslova  znamená „zabíjač baktérií a plesní“.

  Preto, med najvyššej kvality, ktorým je aj med z jedľovej medovice z Bardejova – „MEDAR“, by sa mal pre svoju obrovskú biogénnu účinnosť používať v klinickej medicínskej praxi pri liečbe infekcií z poranení a chronických  zápaloch.

  Zloženie:

  Čistý prírodný jednodruhový medovicový med pochádzajuci len z jedle, bez akýchkoľvek úprav a prídavných látok.

  Obsah:

  950g

  Krajina pôvodu:

  Slovensko, Bardejov-Čergov

  Skladovanie:

  Skladujte na suchom a chladnom mieste.

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma med
  RAW áno
  Obsah 950 g
  Krajina pôvodu Slovensko - Bardejov

7 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...