Kategórie produktov

Odber noviniek

Stévia Premium prášok 250g Zdravovýživa

Stv25z

Sušené mleté lístky stévie sladkej sa už po stáročia používajú v Južnej Amerike a Japonsku ako prírodné sladidlo.

 

Viac detailov

12,90 €

Pridať do obľúbených

Vypredané, nie je skladom

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 12 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 12 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,60 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Stévia Premium prášok 250g Zdravovýživa

  Stévia Premium prášok 250g Zdravovýživa

  Sušené mleté lístky stévie sladkej sa už po stáročia používajú v Južnej Amerike a Japonsku ako prírodné sladidlo.

   

  Názory zákazníkov

 • Stévia (Stevia rebaudiana) nazývaná ako stévia sladká alebo stévia cukrová je bielo kvitnúca svetlomilná tropická rastlina, ktorej pôvodná oblasť výskytu sú tropické a subtropické oblasti Južnej a Strednej Ameriky. Na prášok rozdrvené listy stévie používali ako prví na sladenie nápojov ľudia z kmeňa Guaraní v Paraguaji. Odborníci na rastliny už dlhé roky poznajú jej výhody a v podobe sušených lístkov ju využívajú ako prírodné sladidlo. Pre svoju vysokú sladivosť sa zo stévie vyrába čistený extrakt na báze steviol glykozidov ako náhrada cukru vhodná aj pre diabetikov, nespôsobuje zakyslenie organizmu a neprispieva k tvorbe zubného kazu ako priemyselne vyrábaný cukor a je takmer bez akýchkoľvek kalórií.

  Stévia sladká - lístky

  Intenzívnu sladkosť v stévií spôsobujú sladivé zlúčeniny tzv. steviol glykozidy, z ktorých dve najdôležitejšie, ktoré sa izolujú z listov sú steviozid a rebaudiozid A. Steviol glykozidy (v potravinárstve v zložení výrobkov označované ako E960) sa získavajú zložitým fyzikálno-chemickým procesom, je to rozdielny spôsob výroby než bežné extrakty/tinktúry z bylín, ktoré prirodzene obsahujú široké spektrum extrahovaných látok používané v ľudovom liečiteľstve. Ide o izolované sladidlo z prírodného zdroja, môžete ho nájsť už napríklad v žuvačkách, čokoláde, nápojoch, sirupoch alebo nízkokalorických pokrmoch. Stévia ako taká sa v súčasnosti považuje za neschválenú potravinu nového typu, schválené sú len izolované steviol glykozidy, ktoré sú pre výrobcov potravín nízkokalorickou alternatívou k bežne používaným sladidlám.

  Použitie: surovina na individuálne použitie.

  Vzhľadom k tomu, že prášok z mletých lístkov stévie nebol konzumovaný v EÚ pred rokom 1997, nemôže byť podľa legislatívy EÚ predávaný pre ľudskú spotrebu bez schválenia statusu potraviny nového typu. Produkt nie je určený pre ľudskú spotrebu.

  Obsah: 250g sušených mletých lístkov Stévie sladkej (lat. Stevia rebaudiana). 100% jednozložkový produkt bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén).

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 278 kcal /1154 kJ, bielkoviny 14.44g, tuky 6.75g (z toho nasýtené mastné kyseliny 2.38g), sacharidy 21.10g (z toho cukry 1.14g), vláknina 37.56g, sodík 0.026g.

  Krajina pôvodu: Čína

  Po použití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma prášok
  Vegan áno
  Obsah 250g
  Krajina pôvodu Čína

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...