Kategórie produktov

Odber noviniek

Manuka med MGO 250+ Manuka Health Nový Zéland

100% Manuka med z Nového Zélandu so stredným obsahom bioaktívnej antibakteriálnej zlúčeniny methylglyoxal. Manuka med s faktorom MGO 250+ ľudia vyhľadávajú ako dobrú prevenciu, na posilnenie imunitného systému všetkých členov rodiny a na podchytenie prvotných príznakov boľavého hrdla. Medicínsky med Manuka je celosvetovo uznávaný pre silné antibakteriálne vlastnosti, pôsobí aj na baktérie rezistentné voči antibiotikám, podporuje imunitu, trávenie a zdravé hrdlo, zlepšuje stav pokožky, používa sa proti plesniam, na hojenie rán, bércových vredov a na liečbu ekzémov.

 

Viac detailov

30,00 €

 • 250g
 • 500g

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 15.8.2026

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 57 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 57 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 2,85 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Manuka med MGO 250+ Manuka Health Nový Zéland

  Manuka med MGO 250+ Manuka Health Nový Zéland

  100% Manuka med z Nového Zélandu so stredným obsahom bioaktívnej antibakteriálnej zlúčeniny methylglyoxal. Manuka med s faktorom MGO 250+ ľudia vyhľadávajú ako dobrú prevenciu, na posilnenie imunitného systému všetkých členov rodiny a na podchytenie prvotných príznakov boľavého hrdla. Medicínsky med Manuka je celosvetovo uznávaný pre silné antibakteriálne vlastnosti, pôsobí aj na baktérie rezistentné voči antibiotikám, podporuje imunitu, trávenie a zdravé hrdlo, zlepšuje stav pokožky, používa sa proti plesniam, na hojenie rán, bércových vredov a na liečbu ekzémov.

   

  Názory zákazníkov

 • Med ako aj iné včelie produkty sa už od staroveku používali na rôzne zdravotné ťažkosti ale aj ako kozmetický prípravok. Až v 19. storočí vedci zistili, že má prirodzené antibakteriálne vlastnosti. Manuka med je jedným z najznámejších medicínskych medov na svete s vysokými antioxidačnými vlastnosťami a mimoriadnou antibakteriálnou silou. Získava sa od včiel, ktoré zbierajú nektár z kvetov večne zelených divokých kríkov a stromov balmínu metlatého (lat. Leptospermum scoparium), domorodými obyvateľmi nazývaný Manuka, vyskytujúcich sa vo voľnej prírode najmä na odľahlých slnečných stráňach, kopcoch a údoliach len na Novom Zélande.

  Kvet stromu Manuka (Leptospermum scoparium)

  V roku 2007 nemeckí vedci na Technickej Univerzite v Drážďanoch na čele s profesorom chémie Thomas Henle objavili v Manuka mede prirodzene vyskytujúcu sa látku metylglyoxal (MGO), ktorá je práve jednou z kľúčových zlúčenín stojacou za výnimočnosťou a unikátnou antibakteriálnou silou Manuka medu. V Manuke neprebieha antibakteriálna aktivita na základe peroxidu vodíka, ale vďaka metylglyoxalu, ktorý sa v mede formuje z niečoho čo obsahuje nektár zo stromov Manuky, deväťdesiat až 95 percent všetkej antibakteriálnej aktivity sa uskutočňuje práve vďaka metylglyoxalu. Ide o jediný druh medu s niekoľko násobne vyšším obsahom tejto zložky (od 30 do 800 mg/kg) v porovnaní s bežným medom (v priemere 3,1mg/kg).

  Spoločnosť Manuka Health New Zealand ako prvá na svete začala certifikovať silu Manuka medu na základe obsahu účinnej látky metylglyoxal, ktorá je zodpovedná za výnimočné bioaktívne vlastnosti. Štúdie preukazujú, že minimálna úroveň zdraviu prospešného metylglyoxalu je 100mg/kg.

  Manuka med MGO 250+ Manuka Health NZ je testovaný a certifikovaný čím garantuje obsah najmenej 250mg/kg methylglyoxalu, ktorý sa nachádza vo významnom množstve iba v niektorých Manuka medoch produkovaných z voľnej prírody, z úľov v odľahlých a nedotknutých oblastí Nového Zélandu. Metylglyoxal prítomný v tomto mede je odolný voči zohrievaniu, svetlu, telesným tekutinám a enzýmom. Týmito vlastnosťami sa výrazne líši od ostatných medov. 

  Charakteristické vlastnosti Manuka medu: obsah metylglyoxalu (minimálne 100mg/kg aby ho malo zmysel kupovať), jemné jantárové sfarbenie (62mm Pfund a viac), elektrická vodivosť medu 347-867 µS/cm (vypovedá o vysokom obsahu minerálnych látok), špecifická chuť (minerálnu, jemne horkastú), špecifická vôňa, ktorú spoznáte pri otvorení medu, po otvorení Manuka medu v miestnosti cítiť špecifickú arómu, obsah peľu z Manuky.

  Novozélandská vláda v roku 2015 prijala opatrenia chrániace pravý Manuka med. Každý med, ktorý bude špecifikovaný ako Manuka, musí mať od januára 2016 označenie MGO/MG. Vyhlásenia typu neperoxidová aktivita (NPA); peroxidová aktivita (PA); celková účinnosť (TA alebo TPA) resp. slovo „Active (aktívny)“ majú byť zo všetkých štítkov a označení odstránené. To znamená, že keď chcete pravý Manuka med, hľadajte označenie MGO. Hodnotenie antibakteriálnej aktivity v Manuka mede, založené na obsahu metylglyoxalu vyčíslením MGO je spoľahlivou kvantitatívnou, vedecky podloženou metódou.

  Aký MGO faktor si vybrať a čo vlastne znamená?

  Manuka MGO medy sa vyrábajú a predávajú vo viacerých variantách založených na množstve metylglyoxalu v ňom. Číselné údaje uvádzané na obaloch Manuka medu MGO predstavujú koľko mg metylglyoxalu sa v 1 kilograme medu nachádza. Čím vyššia hodnota tým je med vzácnejší, jeho vlastnosti sú silnejšie. Napríklad označenie MGO 400+ znamená, že koncentrácia metylglyoxalu v mede je minimálne 400mg/kg.

  Označenie MGO™

  Obsah metylglyoxalu

   MGO 100+

  Minimálny

   MGO 250+

  Stredný

   MGO 400+

  Vysoký

   MGO 550+

  Extra vysoký

  Zo skúseností sa nám potvrdilo, že Manuka medy s obsahom MGO 400+ a 550+ kupujú zákazníci so závažnejším zdravotným problémom (tráviace ťažkosti, helicobakter pylori, stafylokol, chrípka, ekzém). MGO 250+ kupujú zákazníci, ktorí chcú podporiť svoju imunitu a imunitu svojich detí a podchytiť prvotné príznaky boľavého hrdla. Manuka MGO 100+ sú všeobecne menej kupované prípadne si ho zákazníci dokúpia ako darček pre niekoho blízkeho.

  Ako si overiť pravosť Manuka medov

  Na trhu je veľké množstvo Manuka medov s rôznym označením (MGO, UMF, NPA, TA, Active). Nie každý med s označením Manuka je ten pravý, a preto pred kúpou hľadajte tieto znaky:

  1. Balený a oštítkovaný na Novom Zélande: Skontrolujte si, či štítok/etiketa má značku novozélandskej baliarne (nie distribútora či predajcu) s uvedenou fyzickou adresou a emailovou adresou. Ak sa Manuka med vyexpeduje z Nového Zélandu, no zabalí a oštítkuje sa v inej krajine, nemôžeme za týchto podmienok zákazníkovi resp. maloobchodníkovi poskytnúť žiadnu záruku, čo vlastne kupujú v pohári s nápisom Manuka. Veľa krajín povoľuje zmiešanie medu z rôznych krajín, čo znamená, že pohár Manuka balený mimo hranice Nového Zélandu by mohol obsahovať prímesi medu z iných krajín.

  2. Označený MGO - MG: Výrobok musí prejsť MGO (metylglyoxalovým) testom, ktorý potvrdzuje obsah účinnej látky - metylglyoxalu. Metylglyoxal je zložka, ktoré mnohé Manuka medy na trhu neobsahujú, a teda nespĺňajú základnú podmienku pravosti. Zatiaľ nie je známe, prečo len určité druhy medu Manuka obsahujú jedinečnú zložku methylglyoxal. Dôvodov môže byť niekoľko, ako napríklad rôzne poddruhy rastliny Manuka či typ pôdy v akej rastú. Vedci hľadajú na túto otázku odpoveď.

  3. RMP číslo: Dodatočnou zárukou je aj RMP číslo na štítku, ktoré udeľuje novozélandská vláda; konkrétne: RMP: MHNZ8. Číslo predstavuje kontrolný záznam novozélandskej vlády, ktorý odkazuje na aktuálny úľ, jeho lokalizáciu a proces balenia na Novom Zélande pre každé číslo šarže uvedené na pohári.

  To znamená, že úroveň MGO/MG (prírodného metylglyoxalu) uvedená na prednej strane štítku bude okamžitou zárukou originality. Manuka Health je spoločnosť dodržiavajúca najprísnejšie opatrenia, ktoré zabezpečujú kontrolu od včelieho úľa cez procesu výroby až po umiestnenie produktov na trh.

  Manuka med s kvetmi stromu Manuka, medový plást

  Môže med Manuka užívať každý?

  Alergici: Problém pri používaní Manuka medu môže nastať pri ľuďoch alergických na včelie produkty. V tomto prípade je nevyhnutné použite medu konzultovať s doktorom.

  Deti: Svetová zdravotnícka asociácia zároveň neodporúča med ako taký (nielen Manuka med) pre deti do jedného roka.

  Diabetici: V prípade diabetikov si je potrebné uvedomiť, že koncentrácia cukru v mede je okolo 80g na 100g medu. Konzumáciu akéhokoľvek medu odporúčame konzultovať s diabetológom.

  Tehotné: Používanie medu počas tehotenstva je na každej z vás. Z tohto pohľadu nevidíme rozdiel medzi tým našim slovenským a Manuka medom. Názory na použitie medu v tehotenstve sa líšia.

  Jednoducho povedané, nemusíte sa obávať konzumácie Manuka medu pokiaľ bežne používate slovenský med a nespôsobuje vám žiadne ťažkosti.

  Návod na čo najefektívnejšie využitie Manuky

  Pre podporu imunity: 1 čajová lyžička (=cca 5g) denne. Dávkovanie môžete samozrejme zvýšiť podľa chuti. Taktiež môžete bežne používať aj med s vyšším MGO faktorom.

  Deťom od 1 roka: Dávkovanie je rovnaké ako v prípade dospelej osoby 1 lyžička denne, resp. podľa potreby alebo podľa chuti dieťaťa v menších dávkach (menšia lyžička)

  V prípade zdravotných ťažkostí: Najvhodnejšia je konzumácia nalačno ráno 2-3 čajové lyžičky, alebo 1 čajová lyžička 2-3 krát denne vždy pol hodinu pred jedlom, alebo pitím. Dávkovanie môžete zvýšiť podľa chuti. V tomto prípade je vhodné zvoliť vyšší MGO faktor MGO250+, MGO400+, alebo MGO550+. Ideálne však MGO400+. Nespoliehajte sa však iba na Manuka med, keďže nie je liek, ani jeho náhrada.

  Účinky Manuka medu sa najviac prejavujú v tých miestach, kde med prechádza (ústa, hrdlo, žalúdok) a na pokožke, ak sa naň aplikuje.

  Med je taktiež vhodný aj ako prísada do jedla, nápojov, vlažných čajov. Neodporúčame ho vystavovať vysokým teplotám (priemerná teplota vnútra včelieho úľa je 38C - príroda mala dôvod prečo to tak nastavila.)

  Obsah balenia: pravý certifikovaný jednodruhový Manuka med MGO 250+ pochádzajúci z nektáru kvetov balmínu metlatého (Leptospermum scoparium), z úľov v odľahlých a nedotknutých oblastí Nového Zélandu. Svojim označením MGO 250+ zaručuje obsah minimálne 250mg metylglyoxalu na 1kg medu. 100% produkt najvyššej kvality bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.

  Priemerné výživové hodnoty v 100g: Energia 1400 kJ, bielkoviny 0.3g, tuky celkom 0g, sacharidy 82.1g (z toho cukry 82.1g), sodík 14mg.

  Krajina pôvodu: Nový Zéland

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Skladujte pri teplote do 25 °C.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Forma med
  Obsah 250g / 500g
  Krajina pôvodu Nový Zéland

3 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...