Kategórie produktov

Odber noviniek

Bio Maca želatinovaná 120 kapsúl x 500mg Rainforest Foods - zmes 4 druhov Zväčšiť

BIO Maca želatinovaná (mix 4 druhov) kapsule 120 x 500mg Rainforest Foods

Mcz120r

Želatinovaná Maca je zbavená škrobu čím prášok vo výsledku obsahuje väčšiu koncentráciu nutričných látok. Koncentrácia 5:1 = ekvivalent 2500mg koreňa maca. Ide o rovnomernú zmes 4 druhov maca koreňov - červená, žltá, čierna a purpurová, z ekologického poľnohospodárstva Peru, plnená do rastlinných kapsúl. Maca je svetovo preslávený adaptogén, tradične sa užíva na posilnenie organizmu, silu, vytrvalosť a libido.

 

Viac detailov

18,95 €

Pridať do obľúbených

Táto verzia produktu je vypredaná

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 18 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 18 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,90 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Maca želatinovaná (mix 4 druhov) kapsule 120 x 500mg Rainforest Foods

  BIO Maca želatinovaná (mix 4 druhov) kapsule 120 x 500mg Rainforest Foods

  Želatinovaná Maca je zbavená škrobu čím prášok vo výsledku obsahuje väčšiu koncentráciu nutričných látok. Koncentrácia 5:1 = ekvivalent 2500mg koreňa maca. Ide o rovnomernú zmes 4 druhov maca koreňov - červená, žltá, čierna a purpurová, z ekologického poľnohospodárstva Peru, plnená do rastlinných kapsúl. Maca je svetovo preslávený adaptogén, tradične sa užíva na posilnenie organizmu, silu, vytrvalosť a libido.

   

  Názory zákazníkov

 • Maca (Lepidium Meyenii) je prastará peruánska rastlina často prezývaná ako "peruánsky ženšen". Je to koreňová zelenina rovnakého rodu ako kapusta, brokolica a reďkovka. Pojem želatinovaná Maca znamená, že je oproti bežnej Mace určitým procesom extrúzie zbavená škrobu, čím prášok vo výsledku obsahuje väčšiu koncentráciu nutričných látok a je ľahší na trávenie. Je preto vhodnejšia pre ľudí s citlivým žalúdkom alebo tých, ktorí majú problém s trávením škrobov. Koreň Maca rastie pod zemou a počas rastu zväčšuje svoj objem, podobne ako repa. Maca je odolná rastlina, rastie vo vysokých nadmorských výškach 4000 - 4500m v Peruánskych Andách, v extrémnych podmienkach s vysokou intenzitou slnečného žiarenia, silným vetrom a nízkou vlhkosťou vzduchu, pri kolísavej dennej teplote v rozsahu 20°C až -10°C. Pestuje sa už viac ako 2000 rokov, bola základnou súčasťou jedálnička pôvodných obyvateľov starého Peru, ktorí využívali jej schopnosti k posilneniu organizmu, zvýšeniu energie, vytrvalosti a sily. Ako potrava a na zdraviu prospešné účely sa využíva už od pred-Kolumbovskej éry. Španielski osadníci rýchlo odhalili hodnotu Macy. Krátko po ich víťazstve dosahoval španielsky dobytok vo vysokej nadmorskej výške malú reprodukciu. Miestni obyvatelia odporúčali Macu na zvýšenie plodnosti, čo sa ukázalo ako veľmi vydarené riešenie na záchranu stáda. Legenda hovorí, že Inkovia zvykli konzumovať Macu ako zdroj energie vždy predtým, než sa pustili do boja. Zároveň ale nemali dovolenú konzumáciu po dobytí mesta, aby boli ženy chránené pred ich sexuálnymi impulzami.

  Veda a Maca

  Maca je adaptogén, čo znamená, že pomáha telu prispôsobiť sa stresu. Obsahuje rastlinné steroly, ktoré pomáhajú telu produkovať primeranú úroveň hormónov a znížujú hladinu cholesterolu. Tradične sa tiež verí, že Maca zvyšuje plodnosť. Dôkazy naznačujú, že Maca zvyšuje libido, zvyšuje počet spermií u mužov, znižuje sexuálnu dysfunkciu u postmenopauzálnych žien a dokonca zvyšuje ženskú plodnosť.Rovnako pôsobí ako stabilizátor hormónov a môže zmierniť symptómy pri menopauze. Maca je takmer 10%-ná bielkovina a obsahuje sedem z esenciálnych aminokyselín, ktoré pomáhajú v tvorbe a regenerácii tkanív v tele. Maca bola dlho známa ako  výborný zdroj energie a nedávne štúdie ukázali, že pravidelná konzumácia môže poskytovať podporu vytrvalostným atlétom. Maca má antioxidačné vlastnosti, odstraňuje voľné radikály a ochraňuje bunky pred oxidačným stresom. Maca obsahuje vysoké množstvo vápnika a železa, ktoré sú potrebné pre zdravie kostí a transport červených krviniek po celom tele. Maca rovnako dobre pôsobí proti únave a hovorí sa, že má aj antidepresívne účinky.

  Certifikácia Bio kvality

  Organicky pestovaná Maca Rainforest Foods je certifikovaná prísnou, medzinárodne uznávanou britskou autoritou Soil Association. Významnou úlohou certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky výrobky predávané ako BIO spĺňali prísne ekologické podmienky. Táto certifikácia, ekologický audit garantuje, že pri celom výrobnom procese sa dbá na dodržiavanie princípov čistej organickej produkcie - pôvod, pestovanie, spracovanie, export a balenie. Riadi sa britským ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka DEFRA (Department for Environment, Food & Rural Affairs). Všetky BIO certifikované výrobky vo Veľkej Británii majú na obale vyznačený kód GB-ORG-XX (kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal). Soil Association certifikačný kód je GB-ORG-05.

  Spolupráca s charitou Rainforest Concern

  Rainforest Foods spolupracuje s organizáciou Rainforest Concern (charita č. 1028947) za účelom zachovania ohrozených lesov, ochrany ohrozených biotopov, voľne žijúcich živočíchov a domorodých obyvateľov. Za každé predané balenie, Rainforest Foods bude financovať nákup jedného metra štvorcového oblačného lesa v Ekvádore. Bližšie informácie na adrese www.rainforestconcern.org

  Logo Rainforest Foods

  Kliknutím na logo zobrazíte viac produktov Rainforest Foods. Produkty sú bez GMO, umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.

  Odporúčané dávkovanie: 1 - 2 kapsule denne zapijeme pohárom vody, v ideálnom prípade 30 minút pred jedlom.

  Obsah: Sušené mleté korene Maca (zmes 4 druhov Macy: červené, žlté, čierne a purpurové), želatinované (zbavené škrobu) pre lepšie vstrebávanie, v rastlinných celulózových kapsuliach (HPMC), 120 kapsúl x 500mg, koncentrácia 5:1 (ekvivalent 2500mg Macy v 1 kapsule). 100% jednozložkový produkt v organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov. Produkt je certifikovaný združením vegánov - the Vegan Society.

  Krajina pôvodu: Peru - Južná Amerika

  Bio certifikácie: EU, the Soil Association, the Vegan Society

  EU certifikáciathe Soil Association certifikáciathe Vegan Society certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy, ľudia so zo závažnými chorobami (napr. kardiovaskulárne choroby, pacienti po transplantácii) sa o užívaní produktu poraďte s lekárom. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma kapsule
  BIO kvalita áno
  Vegan áno
  Obsah 120 x 500 mg
  Denná dávka - 1 - 2 kapsule
  Krajina pôvodu Peru

2 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...