Kategórie produktov

Odber noviniek

BIO Maca peruánska prášok (mix 4 druhov) 300g Rainforest Foods

M4c30rf

Maca prášok zo 4 druhov maca koreňov z Peru - červené, žlté, fialové a čierne. Produkt bol navrhnutý ako optimálna kombinácia, nakoľko rôzne druhy macy majú mierne rozličné nutričné vlastnosti. Je to adaptogén, ktorý organizmu pomáha prispôsobiť sa stresu. Vo svete je populárnou potravinou na zvýšenie plodnosti, libida a počet spermií u mužov, obľúbená u športovcov na zvýšenie vytrvalosti ale aj u žien v menopauze.

 

Viac detailov

19,95 €

Pridať do obľúbených

Táto verzia produktu je vypredaná

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 19 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 19 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,95 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Maca peruánska prášok (mix 4 druhov) 300g Rainforest Foods

  BIO Maca peruánska prášok (mix 4 druhov) 300g Rainforest Foods

  Maca prášok zo 4 druhov maca koreňov z Peru - červené, žlté, fialové a čierne. Produkt bol navrhnutý ako optimálna kombinácia, nakoľko rôzne druhy macy majú mierne rozličné nutričné vlastnosti. Je to adaptogén, ktorý organizmu pomáha prispôsobiť sa stresu. Vo svete je populárnou potravinou na zvýšenie plodnosti, libida a počet spermií u mužov, obľúbená u športovcov na zvýšenie vytrvalosti ale aj u žien v menopauze.

   

  Názory zákazníkov

 • Maca (lat. Lepidium Meyenii) je prastará peruánska rastlina často prezývaná ako "peruánsky ženšen". Už pred viac než 2000 rokmi bola základnou súčasťou jedálnička pôvodných obyvateľov Starého Peru, ktorí využívali jej schopnosti k posilneniu organizmu, zvýšeniu energie, vytrvalosti, plodnosti a sily. Rastie vo vysokých nadmorských výškach 3500 - 4500m n.m. v peruánskych a bolívijskych Andách, kde sa jej darí najlepšie v drsných klimatických podmienkach. Maca pomáha navracať organizmus do rovnováhy a regulovať produkciu enzýmov a hormónov, zvlášť napokon hormónov pohlavných. Vďaka tomu pôsobia na reprodukčné orgány, tak i na príslušné mozgové centrá, a pomáha priaznivo ovplyvňovať nielen sexualitu, ale i ďalšie oblasti, ktoré súvisia s hormonálnou rovnováhou.

  Maca ako adaptogén a jej účinky

  Maca sa radí medzi adaptogény, čo sú rastliny, ktoré pomáhajú telu efektívnejšie prispôsobiť sa stresu. Adaptogény znížujú intenzitu a negatívny vplyv stresu spôsobeného mentálnym napätím, emocionálnymi ťažkosťami, zlými životnými návykmi, chorobami, infekciami, znečistením prostredia a iných fyzikálnych, chemických a biologických faktorov. Zlepšujú schopnosť prekonať stres a únavu, pomáhajú zlepšiť koncentráciu, pamäť a vytrvalosť. Adaptogén má normalizujúci vplyv na fyziológiu bez ohľadu na to, v akom smere od normálu stresor pôsobí. Maca obsahuje rastlinné steroly, ktoré pomáhajú telu produkovať primeranú úroveň hormónov a prispievajú k zníženiu cholesterolu. Maca je zdrojom tiamínu (vit. B1), riboflavínu (vit. B2), vitamínu B6, vápnika a železa, ktoré prispievajú k správnej látkovej premene - metabolizmu, dôležitému pre tvorbu energie. Taktiež obsahuje zinok, ktorý prispieva k plodnosti a správnej reprodukčnej funkcii, ako aj k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi. Riboflavín a zinok navyše podporujú reguláciu hormonálnej aktivity a prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpania. Povesť a stále narastajúca popularita Maca koreňov v súčasnosti hovorí samo za seba.

  korene Maca korene Maca

  Vedecké dôkazy naznačujú, že Maca môže zvýšiť libido a počet spermií u mužov, znížiť sexuálne dysfunkcie u postmenopauzálnych žien a prípadne zvýšiť aj plodnosť. Prepokladá sa, že Maca taktiež pôsobí ako stabilizátor hormónov a môže zmierniť príznaky v období menopauzy. Maca je dlho známa ako výborný zdroj energie a nedávna vedecká štúdia ukázala, že pravidelná konzumácia by mohla zvýšiť vytrvalosť u športovcov. Maca má aj antioxidačné vlastnosti. Antioxidanty sú látky, ktoré zachytávajú voľné radikály a ochraňujú tak bunky pred oxidačným stresom. Sú tak schopné potláčať negatívne účinky prebiehajúcich oxidačných procesov. Maca obsahuje veľké množstvo vápnika a železa, ktoré sú potrebné pre zdravie kostí a transport červených krviniek po celom tele. Maca rovnako dobre pôsobí proti únave a hovorí sa, že má aj antidepresívne účinky.

  Certifikácia Bio kvality

  Organicky pestovaná Maca Rainforest Foods je certifikovaná prísnou, medzinárodne uznávanou britskou autoritou Soil Association. Významnou úlohou certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky výrobky predávané ako BIO spĺňali prísne ekologické podmienky. Táto certifikácia, ekologický audit garantuje, že pri celom výrobnom procese sa dbá na dodržiavanie princípov čistej organickej produkcie - pôvod, pestovanie, spracovanie, export a balenie. Riadi sa britským ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka DEFRA (Department for Environment, Food & Rural Affairs). Všetky BIO certifikované výrobky vo Veľkej Británii majú na obale vyznačený kód GB-ORG-XX (kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal). Soil Association certifikačný kód je GB-ORG-05.

  Spolupráca s charitou Rainforest Concern

  Rainforest Foods spolupracuje s organizáciou Rainforest Concern (charita č. 1028947) za účelom zachovania ohrozených lesov, ochrany ohrozených biotopov, voľne žijúcich živočíchov a domorodých obyvateľov. Za každé predané balenie, Rainforest Foods bude financovať nákup jedného metra štvorcového oblačného lesa v Ekvádore. Bližšie informácie na adrese www.rainforestconcern.org

  Logo Rainforest Foods

  Kliknutím na logo zobrazíte viac produktov Rainforest Foods. Produkty sú bez GMO, umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.

  Odporúčané dávkovanie: 1 čajovú lyžičku (2-3g) maca prášku rozmiešajte v pohári vody, ovocnej šťave, smoothie, rastlinnom mlieku alebo inom obľúbenom nápoji, 1-2x denne medzi jedlami.

  Maca prášok sa môže konzumovať taký aký je, rozpustiť ho vo vode, alebo pridávať do ovocných kokteilov, čerstvých štiav, rastlinných mliek, polievok, ovocných šalátov, jogurtov, pudingov alebo rôznych dezertov. Maca má špecifickú mliečnu, mierne nasladlú a jemne nahorklú chuť, preto nápoj s macou môžete prisladiť napríklad medom, kokosovým cukrom alebo agávovým sirupom. V Peru sa tradične pije ako teplý sladený nápoj.

  Obsah balenia: 300g sušené mleté korene Maca (lat. Lepidium meyenii) z ekologického hospodárstva Peru - rovnomerná zmes 4 odrôd koreňov (červené, žlté, fialové a čierne). 100% jednozložkový produkt v BIO/organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 327 kcal / 1376 kJ, bielkoviny 11.6g, sacharidy 57g (z toho cukry 36.9g), tuky 0.9g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0.2g), vláknina 22g, soľ 0g, draslík 1640mg.

  Krajina pôvodu: Peru - Južná Amerika

  Bio certifikácie: EU, the Soil Association, the Vegan Society

  EU certifikáciathe Soil Association certifikáciathe Vegan Society certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy, ľudia so zo závažnými chorobami (napr. kardiovaskulárne choroby, pacienti po transplantácii) sa o užívaní produktu poraďte s lekárom. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma prášok
  BIO kvalita áno
  Vegan áno
  RAW áno
  Obsah 300 g
  Krajina pôvodu Peru

2 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...