Kategórie produktov

Odber noviniek

HUMAC Nativ - humínové kyseliny

Organicko-minerálny výživový doplnok s vysokým obsahom aktivovaných prírodných humínových látok na doplnenie minerálov a stopových prvkov v chelátovej forme. Vyrábaný na Slovensku bez použitia chemických procesov. Najvýznamnejšou vlastnosťou humínových kyselín je zabránenie spätného vstrebávania a kumulácie ťažkých kovov a pesticídov v orgánoch.

 

Viac detailov

27,00 €

 • 60 kapsúl
 • 120 kapsúl

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 31.8.2025

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 48 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 48 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 2,40 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  HUMAC Nativ - humínové kyseliny

  HUMAC Nativ - humínové kyseliny

  Organicko-minerálny výživový doplnok s vysokým obsahom aktivovaných prírodných humínových látok na doplnenie minerálov a stopových prvkov v chelátovej forme. Vyrábaný na Slovensku bez použitia chemických procesov. Najvýznamnejšou vlastnosťou humínových kyselín je zabránenie spätného vstrebávania a kumulácie ťažkých kovov a pesticídov v orgánoch.

   

  Názory zákazníkov

 • Organicko-minerálny výživový doplnok HUMAC® Nativ s prírodnými humínovými kyselinami sa vyrába na Slovensku bez použitia chemických procesov. Humínové látky sa získavajú ťažbou pravekej organickej hmoty tzv. Leonarditu, v ktorom sa nachádzajú vo vysokej koncentrácii a aktivujú sa technológiou, ktorá je výsledkom viac ako 15 ročného výskumu spoločnosti HUMAC.

  Prírodné humínové kyseliny obsahujú vyše 70 minerálov v chelátových väzbách čo znamená, že sú pre organizmus ľahko využiteľné. Pozitívne ovplyvňujú tráviaci trakt a zohrávajú významnú úlohu v jeho ochrane pred infekciami. Na sliznici tráviaceho traktu vytvárajú ochranný povlak, čím znižujú riziko vzniku infekcií a otráv. Sú schopné viazať a odbúravať ťažké kovy a iné organické toxíny z organizmu pre správne fungovanie imunitného systému. Tieto procesy prebiehajú najmä v tráviacom trakte, nakoľko len veľmi malé množstvo humínových kyselín dokáže prenikať do krvi.

  Kľúčovou vlastnosťou humínových kyselín je dopĺňanie minerálnych látok a stopových prvkov do organizmu. Najvýznamnejšou vlastnosťou humínových kyselín pre humánnu medicínu je zabránenie rezorpcie a kumulácie ťažkých kovov a pesticídov v orgánoch a antioxidačná schopnosť.

  Čo sú humínové kyseliny

  Humínové kyseliny sú jednoducho povedané úplne rozložené zvyšky organického života. Tieto prírodné organické látky vznikajú prirodzeným biologickým rozkladom organickej hmoty rastlinného pôvodu a pôsobením mikroorganizmov. Humínové kyseliny sú komplexné molekuly tmavohnedej farby, ktoré sa prirodzene vyskytujú ako súčasť životného cyklu prírody v pôdach, rašelinách, oceánoch a sladkých vodách. Spolu s fulvovými kyselinami a humínom patria medzi humínové látky, ktoré sú súčasťou humusu (najúrodnejšia časť pôdy bohatá na živiny). Používajú sa pri pestovaní rastlín, v kozmetike a majú priaznivý vplyv aj na náš organizmus.

  Výhody humínových kyselín pre zdravie človeka

  • dopĺňajú organizmu minerály a stopové prvky v biologicky zužitkovateľnej forme (chelátovej forme)
  • chránia tráviaci trakt pred infekciami a toxínmi
  • stabilizujú pH v celom tráviacom systéme
  • majú schopnosť viazať a odbúravať toxické ťažké kovy z organizmu hlavne v tráviacom trakte
  • sú schopné viazať na seba aj ďalšie toxické zlúčeniny napr. mikrobiálne toxíny, mykotoxíny, fytotoxíny, amoniak, PCB, dioxíny, benzpyrény a odstraňovať ich z organizmu
  • podporujú imunitný systém

  Odporúčané dávkovanie:

  • deti od 3 do 8 rokov = 1 kapsula denne
  • deti od 8 do 15 rokov = 1 kapsula 2x denne
  • od 15 rokov a dospelí = 2 až 4 kapsule denne v prípade prevencie. Zo začiatku odporúčame niekoľko dní užívať 2x denne 1 kapsulu a následne prejdite na dávkovanie 2x denne 2 kapsule. Pri zdravotných problémoch sa odporúča dávku zvýšiť na 4 až 6 kapsúl denne. Zapiť dostatočným množstvom vody. Je možné ho užívať aj spoločne s jedlom.

  Upozornenie: V prípade užívania liekov sa odporúča užívať HUMAC® Nativ s odstupom 2 až 3 hodín od podania liekov. Kontraindikácie nie sú známe.

  Obsah: 60 alebo 120 vegetariánskych kapsúl (HPMC), 1 kapsula = 745 mg.

  Zloženie: Humínové látky (71,86% humínové kyseliny, 28,14% humín), kapsula hydroxypropylmetylcelulóza.

  Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neodporúča sa tehotným alebo dojčiacim ženám a deťom do 3 rokov.

3 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...