Kategórie produktov

Odber noviniek

BIO Konopný proteín prášok 500g Zdravovýživa

Kop50z

Bio Konopný proteínový prášok s obsahom 50% ľahko stráviteľných bielkovín je výborným rastlinným zdrojom kompletných bielkovín vysokej biologickej hodnoty, čo ocenia najmä vegáni, ľudia venujúci sa silovým športom, ktorí potrebujú kvalitnú výživu na tvorbu svalovej hmoty a ľudia s aktívnym životným štýlom. Získava sa lisovaním celých nelúpaných konopných semienok za studena. Môžete ho pridávať do jedál napr. šalátov, hotových polievok, ovocia, smoothies, rastlinného mlieka. Je výbornou alternatívou pre ľudí s neznášanlivosťou na mliečnu bielkovinu, laktózu, vajcia alebo sóju.

 

Viac detailov

15,95 €

Pridať do obľúbených

Vypredané, nie je skladom

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 15 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 15 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,75 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Konopný proteín prášok 500g Zdravovýživa

  BIO Konopný proteín prášok 500g Zdravovýživa

  Bio Konopný proteínový prášok s obsahom 50% ľahko stráviteľných bielkovín je výborným rastlinným zdrojom kompletných bielkovín vysokej biologickej hodnoty, čo ocenia najmä vegáni, ľudia venujúci sa silovým športom, ktorí potrebujú kvalitnú výživu na tvorbu svalovej hmoty a ľudia s aktívnym životným štýlom. Získava sa lisovaním celých nelúpaných konopných semienok za studena. Môžete ho pridávať do jedál napr. šalátov, hotových polievok, ovocia, smoothies, rastlinného mlieka. Je výbornou alternatívou pre ľudí s neznášanlivosťou na mliečnu bielkovinu, laktózu, vajcia alebo sóju.

   

  Názory zákazníkov

 • Konopný proteínový prášok obsahuje 50% ľahko stráviteľných bielkovín veľmi vysokej nutričnej hodnoty s kompletným zastúpením všetkých aminokyselín čo je v rastlinných zdrojoch bielkovín vzácnou výnimkou. Získava sa z celých nelúpaných semien rastliny konope (Cannabis Sativa) mechanickým lisovaním za studena, pri ktorom sa tuk (konopný olej) oddeľuje od pevnej masy a vytvára takzvaný koláč. Ten sa ďalej suší a pomelie na prášok, ktorý sa potom preosieva aby sa odstraníli vlákna semien, čím sa znižuje percentuálny podiel vlákniny a naopak zvyšuje podiel bielkovín. Konopný proteín ako rastlinný zdroj bielkovín predstavuje výbornú alternatívu pre ľudí s intoleranciou laktózy, alergiou na mlieko, vajcia a sóju. Pestovanie a spracovanie konope je zároveň šetrné k životnému prostrediu, pretože pri spracovávaní konope nevzniká takmer žiadny odpad, nakoľko sa dokáže využiť takmer každá časť rastliny.

  Konopné semienka sú jedinečné v tom, že obsahujú aminokyseliny v správnom pomere a sú vo forme bielkovín edestín s podielom 65% z celkového obsahu bielkovín a albumín zvyšných 35%. Sú to dva základné typy bielkovín, skupina proteínov takzvané globulárne proteíny, z ktorých sa v organizme tvoria takmer všetky enzýmy, protilátky, veľa hormónov a hemoglobín. V proteíne sú zastúpené všetky esenciálne aminokyseliny nevyhnutné pre naše telo, ktoré musíme získavať len prostredníctvom stravy. Konopný proteín je výborným zdrojom bielkovín vysokej biologickej hodnoty, čo ocenia najmä vegáni, ľudia venujúci sa silovým športom, ktorí potrebujú kvalitnú výživu na tvorbu svalovej hmoty a ľudia s aktívnym životným štýlom.

  Je potrebné poznamenať, že bielkoviny sú nevyhnutné pre každého z nás, nakoľko zastávajú v organizme mnoho funkcií. Okrem opravy a rastu (stavebnej funkcie) svalovej hmoty po fyzickej námahe sú dôležité pre metabolizmus, bunkový cyklus, transportné mechanizmy, imunitu, bunkovú signalizáciu, majú regulačné funkcie.

  Produkty z konope, proteín, olej a semienka

  KULTURISTI - PROTEÍNOVÁ VÝŽIVA PRE NÁRAST SVALOVEJ HMOTY

  Proteíny sú nevyhnutnou súčasťou jedálnička všetkých kulturistov, ktorých cieľom je budovanie svalovej hmoty. Tieto bielkoviny sú kľúčom k regenerácii, obnove a najmä rastu svalovej hmoty po tréningu. Sú tiež jedným z hlavných zdrojov energie pri nízko-sacharidovej diéte, ktorá kulturistom pomáha odbúravať tuky a vyrysovať tak jednotlivé svalové partie.

  PROTEÍNY A VYTRVALOSTNÍ ŠPORTOVCI (bežci, plavci, cyklisti, ...)

  Ľudia, ktorí vedú aktívny životný štýl, predovšetkým vytrvalostní športovci - bežci, plavci, cyklisti a pod., často kladú dôraz na dostatočný príjem sacharidov zabezpečujúce ich výkonnosť. Mnoho štúdií však tiež ukazuje, aký dôležitý je príjem aminokyselín pre svalovú reparáciu a regeneráciu.

  KONOPNÝ PROTEÍN A DÁMSKE FITNESS

  Vyvážená strava, ktorá sa zameriava na správny typ proteínov a nie príliš veľa sacharidov v kombinácii s cvičením, je skvelým spôsobom, ktorým môžu ženy vytvarovať a spevniť svoje telo, pričom zhadzujú nechcené kilogramy.

  VYVÁŽENÝ ZDROJ BIELKOVÍN PRE VEGÁNOV A VEGETARIÁNOV

  Prírodný konopný proteínový prášok je vhodný pre vegetariánov, vegánov aj ľudí, ktorí preferujú surovú stravu. Pre vegánov a vegetariánov môže byť niekedy problémom získať z ich dennej stravy dostatok kvalitných bielkovín, ktoré sú napríklad v mäse, vajciach či mlieku. Vegánska strava však neznamená strava chudobná na bielkoviny, pretože existuje veľa zdrojov rastlinných bielkovín. Väčšina kompletných bielkovín je živočíšneho pôvodu, ale konopný proteín je ideálny spôsob, ako zabezpečiť pre túto skupinu ľudí dostatok ľahko stráviteľných bielkovín pre podporu aktívneho a zdravého životného štýlu.

  KONOPNÝ PROTEÍN A CHUDNUTIE

  Mnoho výskumov ukázalo, že vysokoproteínová diéta v kombinácii s cvičením, účinne pomáha znižovať hmotnosť a spaľovať tuky, zároveň však zvyšuje svalový tonus a optimalizuje hladinu tukov v krvi. Proteíny tiež pomáhajú pri vytváraní svalov, čo vedie k zvýšenému spaľovaniu kalórií každý deň. Ak sú totiž vaše svaly aktívne a v dobrej kondícii, spaľujete viac kalórií. Je tiež dokázané, že zvýšený príjem bielkovín v strave vám pomáha kontrolovať chute do jedla, a tým aj príjem kalórií. Zároveň vám pomáha aj regulovať hladinu cukru v krvi.

  KONOPNÝ PROTEÍN AKO DOPLNOK STRAVY

  Bielkoviny sú nevyhnutné pre rast, tak aj pre správnu funkciu imunitného systému. Väčšina z nás môže získavať dostatok proteínov z potravinových zdrojov, avšak počet ľudí, ktorí uvažujú o užívaní doplnkov stravy na základe toho, že sú si vedomí, že majú niečoho nedostatok, je naozaj málo. Proteíny pomáhajú v regenerácii a raste svalov, chudnutí a aj zvyšovaní energie.

  Výhody konopného proteínu

  • vysoko kvalitná 100% prírodná bielkovina s kompletným zložením aminokyselín
  • optimálna rovnováha nenasýtených mastných kyselín Omega 3, 6 a 9
  • podporuje tvorbu svalovej hmoty
  • obsahuje všetkých 22 aminokyselín
  • obsahuje všetkých 9 esenciálnych aminokyselín
  • obsah len 5-10% sacharidov
  • 1 dávka obsahuje viac ako 30% dennej dávky Omega 3
  • obsahuje vlákninu
  • neobsahuje lepok, laktózu, sóju, hexan, nie je geneticky modifikovaný
  • bez obsahu herbicídov, pesticídov, konzervantov a iných umelých prídavných látok

  Nevýhody srvátkového proteínu

  • nevhodné pre osoby s neznášanlivosťou laktózy
  • nevhodné pre osoby s alergiou na mlieko (mliečnu bielkovinu)
  • nadmerná konzumácia môže viesť k nadúvaniu a kŕčom
  • väčšina z nich je počas výroby zahrievaná, čo ničí schopnosť bielkovín pôsobiť ako enzýmy, " funkčné bielkoviny ", ktoré urýchľujú rýchlosť biochemických reakcií v tele

  Nevýhody sójového proteínu

  • väčšina sójových bielkovín bola ošetrená hexánom, čo je chemická látka používaná na extrakciu tukov
  • väčšina sójových bielkovín sú GMO (geneticky upravované)
  • obsahuje oligosacharidy, ktoré spôsobujú plynatosť a ďalšie žalúdočné problémy
  • sója je alergénom

  Produkty Zdravovýživa

  Kliknutím na logo zobrazíte všetky naše produkty Zdravovýživa. Produkty sú bez GMO, umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.

  Odporúčané dávkovanie: 1 polievkový lyžica (cca 15g) 1-3x denne, zmiešať s vodou, rastlinným mliekom, džúsom. Môžete taktiež pridávať do jedál, ovocia, ovsenej kaše, smoothies, zeleninových šalátov alebo polievok.

  Tip na recept - Proteínová vášeň

  Všetko premiešajte a môžete vychutnávať. Nespracovávajte pri teplotách nad 40 stupňov kvôli zachovaniu všetkých nutričných látok!

  Obsah: 500g konopného proteínového prášku získavaného lisovaním konopných semienok (Cannabis sativa) za studena. 100% jednozložkový produkt v BIO/organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 345.2 kcal / 1446 kJ, bielkoviny 51.11g, sacharidy 5.09g (z toho cukry 5.04g), tuky 8.82g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0.91g), vláknina 19.6g, sodík 12mg.

  Krajina pôvodu: Rumunsko

  Bio certifikácia: EU

  EU certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy, ľudia so zo závažnými chorobami (napr. kardiovaskulárne choroby, pacienti po transplantácii) sa o užívaní produktu poraďte s lekárom. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma prášok
  BIO kvalita áno
  Vegan áno
  RAW áno
  Obsah 500 g
  Krajina pôvodu Rumunsko

2 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...