Kategórie produktov

Odber noviniek

Chaga extrakt z plodnice 90 kapsúl x 500mg MycoMedica (30% polysacharidov) Zväčšiť

Chaga extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

Ch90m

28,50 €

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 11.10.2026

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 28 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 28 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 1,40 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Chaga extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

  Chaga extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

  Názory zákazníkov

 • Chaga (vyslovujeme Čaga) je huba, ktorá parazituje na stromoch, rastie hlavne na brezách východnej Európy a ruskej Sibíri. Obyvatelia Sibíri z nej robia odvary na liečbu nádorov a nazývajú ju „Dar od boha“. Najvýznamnejšou účinnou látkou čagy je kyselina betulinová, ktorú huba „vysáva“ práve z brezy. Od 90. rokov sa táto látka študuje pre svoje protinádorové a antivírusové účinky a hlavne jej schopnosť apotózy, čiže proces bunkovej „samovraždy“. Ide o proces, v ktorom biochemické reakcie dovedú rakovinovú bunku k naprogramovanej smrti. Skúmajú sa tiež jej antiparazitické a protizápalové účinky. Medzi ďalšie terapeuticky významné látky čagy patria betaglukánové polysacharidy, antioxidanty (melatonín) a steroly. Ľudia vo východnej Európe konzumovali chagu ako tonikum na podporu dlhovekosti, zdravia a na boj proti rozličným chorobám. Bola obzvlášť užitočná pri podpore zdravej imunitnej odpovedi, odvracala vírusy, prechladnutia a udržiavala zdravú pokožku a vlasy.

  V tradičnej čínskej medicíne je Chaga vhodná na:

  • podporuje zdravý imunitný systém
  • antivírusové a protizápalové pôsobenie
  • podpora konvenčnej liečby nádorov
  • harmonizuje krvný tlak
  • podpora črevných funkcií
  • vyživuje pečeň a srdce
  • premieňa hlien
  • utišuje dušu Shen
  • oživuje krv

  Odporúčané dávkovanie: Pri zdravotných problémoch 3-4 kapsule denne do zmiernenia problémov (je vhodné poradiť sa s odborníkom na čínsku medicínu). Pri preventívnom užívaní 1-2 kapsule denne (2-3 mesiace v roku). Kapsule užívajte nalačno min. 20 minút pred jedlom, prípadne 30 minút po jedle, zapite pohárom vody alebo slabým čajom. Odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a potom 2 dni vynechať.

  Obsah balenia: 90 HPMC rastlinných kapsúl x 500mg (55,8g) extraktu z mladých plodníc Chaga (lat. Inonotus obliquus), obsah polysacharidov minimálne 30% (300mg/g). Extrakt sa získava metódou vylúhovania húb Chaga v horúcej vode, na konci vyzrážanie alkoholom. Produkt neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor. Vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.

  Krajina pôvodu: Čína

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

1 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...