Kategórie produktov

Odber noviniek

Biotermal kúpeľová soľ 350g Energy Zväčšiť

Biotermal kúpeľová soľ 350g Energy

Bitr35e

Bioinformačná kúpeľová soľ z termálneho žriedla v Podhájskej. Kúpeľ pripravený zo soli priaznivo pôsobí na problémy horných dýchacích ciest, astmu a zápaly priedušiek. Pôsobí na doliečovanie zlomenín, zmierňuje bolestivé stavy. Pravidelné kúpele sa osvedčia ľuďom trpiacim na reumatizmus, cievne problémy a na problémy s kĺbmi aj chrbticou. Stabilizujú stav pacientov s osteoporózou, artrózou a artritídou. Biotermal je veľmi účinný pri liečbe ekzémov, vyrážok a kožných ochorení. Harmonizuje celý energetický systém organizmu.

 

Viac detailov

13,40 €

Pridať do obľúbených

Vypredané, skladom do 2-3 dní

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 13 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 13 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,65 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Biotermal kúpeľová soľ 350g Energy

  Biotermal kúpeľová soľ 350g Energy

  Bioinformačná kúpeľová soľ z termálneho žriedla v Podhájskej. Kúpeľ pripravený zo soli priaznivo pôsobí na problémy horných dýchacích ciest, astmu a zápaly priedušiek. Pôsobí na doliečovanie zlomenín, zmierňuje bolestivé stavy. Pravidelné kúpele sa osvedčia ľuďom trpiacim na reumatizmus, cievne problémy a na problémy s kĺbmi aj chrbticou. Stabilizujú stav pacientov s osteoporózou, artrózou a artritídou. Biotermal je veľmi účinný pri liečbe ekzémov, vyrážok a kožných ochorení. Harmonizuje celý energetický systém organizmu.

   

  Názory zákazníkov

 • Biotermal je bioinformačná kúpeľová soľ z termálnej vody žriedla Podhájska (Slovensko). Účinné látky v soli podporujú bioinformácie, ktoré výrazne posilňujú jej celkový liečivý a regeneračný efekt. 1 900 metrov hlboký vrt, ktorý je zdrojom liečivého geotermálneho žriedla s blahodarnými účinkami na ľudský organizmus, je jediný tohto druhu v strednej Európe. Prieskumom sa zistilo, že ide o vodu treťohorného mora, ktorá má vysoký obsah prvkov a minerálov. Podrobná klinická štúdia preukázala, že pri mnohých problémoch má hlbší a stálejší regeneračný efekt než voda z Mŕtveho mora.

  Kúpeľ pripravený zo solí žriedla Podhájska pôsobí priaznivo na problémy horných dýchacích ciest, astmu a zápal priedušiek. Okrem iného obsahuje lítium, pomáhajúce pri liečení dny, a jodidy, ktoré priaznivo pôsobia na štítnu žľazu. Zloženie je veľmi bohaté – fosforečnany a vápnik pôsobia na doliečovanie zlomenín, bromidy zmierňujú bolestivé stavy. Pravidelný kúpeľ sa osvedčí ľuďom trpiacim na reumatizmus, cievne a kĺbové problémy a ťažkosti s chrbticou. Stabilizuje stav pacientov s osteoporózou, artrózou a artritídou. Vzhľadom na značné množstvo síranov je veľmi účinný pri liečbe ekzémov, vyrážok a kožných ochorení (napr. atopický ekzém, psoriáza a iné). Biotermal harmonizuje celý energetický systém organizmu.

  Kúpeľ so soľou Biotermal prospieva kondícii aj kráse a prispieva k rovnováhe duše a tela. Soľ pôsobí relaxačným a upokojujúcim účinkom, pomáha tíšiť svalovú únavu, čistí a revitalizuje pokožku, zároveň z nej odstraňuje nečistoty, nadbytočnú mastnotu a škodlivé látky.

  Aplikácia kúpeľovej soli Biotermal:

  Kúpeľ: Odporúčame 1–2 polievkové lyžice soli rozpustené vo vani s teplotou vody 35–38 °C. Kúpeľ vykonávajte po dobu 10–20 minút 1–3x týždenne. Soľ vo vode dobre premiešajte, aby sa jej kryštály úplne rozpustili. Počas kúpeľa nepoužívajte mydlo ani sprchový gél. Po kúpeli si kožu len mierne osušte, ale nedrhnite froté uterákom.

  Ak máte závažné zdravotné ťažkosti (cievne a iné), pri ktorých by kúpele vyvolávali zvýšenú záťaž organizmu, obráťte sa na lekára s otázkou, či vám odporúča balneoterapeutické procedúry.

  Nosová sprcha: Pomáha udržiavať fyziologickú čistiacu schopnosť sliznice nosa a umožňuje optimálne fungovanie tzv. sliznicovej imunity ako primárnej obrany pred infekciou. Používa sa na zvlhčenie sliznice celej nosnej dutiny a nosohltanu, predovšetkým pri pobyte v prostredí s nízkou relatívnou vlhkosťou vzduchu, v priestoroch vykurovaných ústredným kúrením a prostredí znečistenom najmä prachovými časticami. Na vyplachovanie nosa sú vhodné nosové spršky, ktoré dostať v lekárňach. Ešte jednoduchšie je robiť výplach pomocou kanvičky. Používa sa 1% roztok soli (10 g soli rozpustiť v 1 litri vlažné vody).

  Kloktadlo: Pre každého, koho bolí v krku, je vykloktanie slaným roztokom priamo blahodarné. Zapálená sliznica sa zvlhčí, hlieny a baktérie sa uvoľnia a dostanú von. Na kloktanie sa používa opäť 1% roztok soli (10 g na 1 liter vlažnej vody).

  Inhalácia: Pri ťažkostiach s dutinami a na uvoľnenie horných dýchacích ciest sa dá Biotermal využiť aj na inhalovanie. Do 1 litra vriacej vody použijeme 10 g soli a inhalujeme cca 15 minút.

  Odporúčané kombinácie produktov Energy:

  Na umocnenie celkového regeneračného efektu odporúčame použiť po kúpeli prípravky pentagramu infokozmetiky. Všetkých päť bylinných komplexov v krémovom základe obsahuje vysoko účinné látky (okrem iného aj lipozómy, AHA kyseliny, vitamíny...). Skúsenosti mnohých terapeutov hovoria v prospech aplikovania krémov na problematické miesto, nad chorý orgán, na reflexné zóny alebo akupunktúrne body, a to pri akútnych problémoch alebo liečení rôznych chronických ochorení. Osvedčuje sa buď masáž alebo nanášanie krému na príslušné body.

   

  Droserin – nachladnutie, srdcové ťažkosti, zápaly stredného ucha, zápaly priedušiek a horných dýchacích ciest, pri zranení, ochorení hlasiviek, upchatých dutinách a nose.

  Protektin – má regeneračné účinky na pokožku, podporuje hojivý proces, má vplyv na likvidáciu vírusu herpes, upokojuje kožu pri svrbení. Je vhodný pri rôznych vyrážkach, ekzémoch, lišaji, lupienke, akné, na eliminovanie plesní a pri migrénach. Aplikujte na popraskané päty, pľuzgiere, otlaky, lupiny a plesne.

  Artrin – má protibolestivý, protizápalový a protinádorový účinok. Odporúča sa pri liečení pohybových ťažkostí, reumatických bolestiach a zápalových stavoch, pri degenerácii a opuchoch kĺbov, pri dne, bolestiach v krížoch, v chrbte a krčnom svalstve, pri poruchách lymfatického systému, obrne, problémoch s obličkami, močovým mechúrom, prostatou. Osvedčuje sa pri celkovej únave, chlade a nedostatočnom prekrvení končatín. Je vhodný na regeneráciu kostí po zlomeninách, pomliaždeninách a pri zápaloch svalov a šliach.

  Cytovital – vhodný na regeneráciu pokožky, detoxikáciu buniek, odstraňovanie svrbenia, pri plesniach. Má výrazné protizápalové účinky, ochraňuje kožu pred rôznymi druhmi žiarenia, dá sa využiť pri silnom poškodení kože (jazvy, rezné rany, popáleniny, odreniny), pri celulitíde, vitiligu, sklerodermii, cukrovke, tiež pri zlej činnosti nadobličiek a u onkologicky chorých – pri ožarovaní na rýchlejšiu regeneráciu tkanív a pokožky.

  Ruticelit – účinný pri cievnych chorobách ako sú zápaly žíl, okolie vredov predkolenia, hemoroidoch, výronoch, preležaninách, pri nedostatočnom periférnom prekrvení, po amputácii končatín, pri trombózach. Výborný je na regeneráciu kože a tkanív po pomliaždeninách, zlomeninách, pri lámavosti jemných cievnych kapilár na tvári a po celom tele.

   

  Celkový regeneračný účinok sa mnohonásobne zvyšuje užívaním bylinných koncentrátov (Vironal, Regalen, Renol, Gynex, Korolen), ktorý vhodne dopĺňajú spomínané krémy z pentagramu infokozmetiky.

   

  Rozbor termálnej vody žriedla Podhájska:

  Parameter Obsah v mg/l   Parameter Obsah v mg/l
  pH 6,97   Al 0,11
  Fluoridy 3,55   As 0,4
  Chloridy 9360   B 36,8
  Sírany 853   Ba 0,24
  Dusitany <0,01   Be <0,005
  Dusičnany stopy   Bi <0,001
  Fosforečnany 1,66   Br 53,4
  Sulfidy <0,1   Ca 556
  Kys.kremičitá 84,5   Cd <0,005
  Kys.boritá 92,5   Co 0,035
  Sírovodík neg.   Cr 0,027
  Uhličitany 1211,3   Cs 1,99
  Čpavok 1,62   Cu 0,04
        Fe 2,1
  Teplota vody v bazénoch max. 36 o C   J 3,63
  Teplota vody v prameni max. 80 o C   K 459
  Výdatnosť cca 50 l /s   Li 17,1
  Chuť slaná   Mg 106
  Zápach zemitý   Mn 0,046
  Hĺbka vrtu 1900m   Mo <0,005
        Na 5330
        Ni 0,075
        Pb <0,001
        Rb 1,89
        Sb <0,005
        Sn <0,005
        Sr 36
        Ti 0,26
        Tl 0,013
        U <0,6
        V 0,033
        Zn 0,064

   

  Voda žriedla Podhájska bola klinicky testovaná.

 • Obsah 350 g
  Krajina pôvodu Slovensko

2 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...