Kategórie produktov

Odber noviniek

Hliva ustricová extrakt z plodnice 90 kapsúl x 500mg MycoMedica (30% polysacharidov) Zväčšiť

Hliva ustricová extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

Hu90m

28,90 €

Pridať do obľúbených

Skladom / DMT 8.6.2021, posledné 2ks

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 28 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 28 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 1,40 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Hliva ustricová extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

  Hliva ustricová extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

  Názory zákazníkov

 • Hliva ustricová (lat. Pleurotus ostreatus) je výborná nielen na využitie v gastronómii, ale hlavne pre svoje terapeutické účinky. V čínskej medicíne je známa už dlho, minimálne od dynastie Sung, keď bola označovaná ako „božský kvet“, no jej pestovanie sa začalo rozvíjať až v polovici minulého storočia, na prekvapenie nie v Číne, ale v Európe v Taliansku a Maďarsku. Rastie v miernom klimatickom pásme na mŕtvych i živých kmeňoch stromov, ktoré poškodzuje bielou hnilobou. Obsahuje veľké množstvo organizmu prospešných látok - enzýmov, aminokyselín, vitamínov, mastných kyselín, terpénov a hlavne polysacharidov. Pre terapeutické účely je dôležitý predovšetkým špecifický 1,3 D betaglukán nazývaný pleuran, s výraznými protirakovinovými účinkami.

  V tradičnej čínskej medicíne je Hliva vhodná na:

  • podporu imunitného systému
  • cholesterol a krvný tlak
  • správnu funkciu čriev, peristaltiku
  • zdravý kardiovaskulárny systém
  • zdravie kože
  • antiaging - proti starnutiu

  Odporúčané dávkovanie: Pri zdravotných problémoch 3-4 kapsule denne do zmiernenia problémov (je vhodné poradiť sa s odborníkom na čínsku medicínu). Pri preventívnom užívaní 1-2 kapsule denne (2-3 mesiace v roku). Kapsule užívajte nalačno min. 20 minút pred jedlom, prípadne 30 minút po jedle, zapite pohárom vody alebo slabým čajom. Odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a potom 2 dni vynechať.

  Obsah balenia: 90 HGC želatínových kapsúl x 500mg (55,8g) extraktu z mladých plodníc Hlivy ustricovej (lat. Pleurotus ostreatus), obsah polysacharidov v extrakte je minimálne 30% (300mg/g). Extrakt sa získava metódou vylúhovania húb Hlivy v horúcej vode, na konci vyzrážanie alkoholom. Produkt neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor. Vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.

  Krajina pôvodu: Čína

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...