Kategórie produktov

Odber noviniek

Spiron sprej 50ml Energy

Spir50e

Spiron sprej s éterickými bylinnými olejmi je vhodný na prevenciu infekčnej nákazy, dezinfekciu rán a ovzdušia, upokojenie psychiky, zdravý spánok, zastavenie krvácania, očista rúk, repelent proti hmyzu.

 

Viac detailov

14,90 €

Pridať do obľúbených

Skladom do 2 dní

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 14 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 14 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,70 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Spiron sprej 50ml Energy

  Spiron sprej 50ml Energy

  Spiron sprej s éterickými bylinnými olejmi je vhodný na prevenciu infekčnej nákazy, dezinfekciu rán a ovzdušia, upokojenie psychiky, zdravý spánok, zastavenie krvácania, očista rúk, repelent proti hmyzu.

   

  Názory zákazníkov

 • Spiron je bioinformačný prípravok v spreji obsahujúci harmonickú kombináciu éterických olejov. Dezinfikuje a osviežuje prostredie, podporuje psychiku. Je vhodný pri respiračných infekciách, dajú sa ním ošetriť drobné rany, odpudzuje hmyz. Bioinformácie sú frekvencie, ktoré napodobňujú riadiace impulzy podkôrových centier mozgu, regulujúcich vegetatívnu nervovú sústavu a činnosť vnútorných orgánov. Ich pôsobením sa rušia negatívne informácie a vyvolá sa spätný regeneračný proces.

  Charakteristickými rysmi nášho veku sú stavy úzkosti a depresie. Presvedčivý dôkaz o tejto skutočnosti poskytujú údaje o rastúcej spotrebe upokojujúcich látok a stimulantov. Je dobre známe, že tieto prípravky majú pri dlhodobom užívaní negatívny vplyv na organizmus. Naproti tomu niektoré éterické oleje a ich vonné kompozície dokážu prirodzenou cestou pozitívne ovplyvniť centrálny nervový systém (vdychovaním sa aromatické látky veľmi rýchlo dostávajú cez steny pľúcnych komôrok do krvného obehu), a cez neho aj mnohé fyziologické funkcie.

  Éterické oleje súčasne dokážu dokonale dezinfikovať ovzdušie. Napríklad dvojpercentný roztok eukalyptového oleja dokáže po rozprášení zahubiť až 70% lokálnych stafylokokov vo vzduchu. Dobré účinky má aj pri rôznych vírusových ochoreniach, ako sú osýpky, šarlach, herpes a chrípka. Na vírus chrípky výborne účinkuje aj lemongrasový olej. Takéto oleje a ich komplexy môžeme použiť ako antiseptikum ovzdušia pri rôznych vírusových ochoreniach, keď potrebujeme predísť kvapôčkovej nákaze ďalších osôb. Spiron obsahuje množstvo kvalitných prírodných esencií, ktoré pôsobia antisepticky a hojivo.

  Energetické pôsobenie podľa princípov TČM: Spiron ovplyvňuje najmä energetickú dráhu pľúc, srdca, hrubého čreva a žalúdka.

  Účinky a použitie Spironu

  • upokojuje činnosť nervovej sústavy, tonizuje organizmus a osvedčuje sa pri psychických problémoch
  • pomáha pri bolestiach hlavy
  • vhodný na navodenie pokojného a priateľského prostredia (rokovania, návštevy)
  • vytvára dobrú atmosféru pred zaspaním, zlepšuje zaspávanie a kvalitu spánku
  • vhodný na akútne použitie v prípadoch žalúdočnej alebo srdcovej neurózy, nervozity, trémy, rozrušenia, vyčerpania a mdlôb
  • dezinfikuje účinne prostredie a bráni rozširovaniu kvapôčkovej infekcie
  • uľahčuje dýchanie a posilňuje imunitu pri infekčných ochoreniach horných dýchacích ciest, zmierňuje kašeľ a prejavy bronchitídy a astmy
  • osviežuje vzduch (vhodný najmä v zafajčených priestoroch)
  • dá sa použiť na dezinfekciu rúk alebo akýchkoľvek predmetov (napr. detské hračky)
  • dezinfikuje drobné povrchové poranenia kože
  • celkovo stimuluje organizmus a posilňuje energetickú ochranu tela
  • odpudzuje hmyz (komáre, vši, pavúky), uľahčuje odstránenie kliešťa

  1. Prevencia nákazy – najznámejšie použitie Spironu spočíva v jeho aplikácii na odev pri pobyte na miestach s vyšším rizikom nákazy, na pracovisku, v škole, v obchodoch alebo verejnej doprave. Choroboplodné zárodky, vírusy a baktérie umierajú v prostredí éterických olejov, pretože je pre ne agresívne.

  2. Dezinfekcia rán – antiseptické pôsobenie silíc čistí rany, preventívne pôsobí proti zápalu a podporuje hojenie. Spiron je vhodné použiť na všetky drobné povrchové rany a hnisavé abscesy, nehodí sa na suchú a podráždenú kožu. Spiron sa dá opatrne aplikovať aj na pošvovú sliznicu (z diaľky) na podporu hojenia popôrodných poranení.

  3. Zastavenie krvácania – rezné krvácajúce rany je taktické postriekať Spironom hneď spočiatku (ak rana nie je priveľmi hlboká), koža sa hneď scelí.

  4. Čistenie rúk – špinavé a upotené ruky zbavia Spiron baktérií, čo sa dá využiť najmä v prírode a ak máte nedostatok vody. Čisté ruky Spiron príjemne dezodoruje.

  5. Čistenie vzduchu – éterické silice čistia vzduch a zbavujú ho choroboplodných zárodkov. Celkovo spríjemňujú atmosféru.

  6. Repelent – komáre, kliešte a pavúky vôňa Spironu odpudzuje. Kliešť v koži postriekaný Spironom sa ľahšie “pustí”.

  7. Spánok – Spiron pomáha predovšetkým pokojnému zaspávaniu. Je vhodný pre deti od najútlejšieho veku.

  8. Upokojenie psychiky – množstvo silíc v Spirone má mierne sedatívne a upokojujúce účinky, posilňuje nervovú sústavu a pomáha pri sústredení. Pôsobí antidepresívne a zlepšuje náladu.

  9. Osvieženie – Spiron je ten najlepší parfum do auta. Zlepšuje bdelosť a sústredenie a občerstvuje myseľ. Navyše je na cestách praktický aj z mnohých iných dôvodov. Ideálny prostriedok na rýchle odstránenie únavy.

  10. Ochrana aury – Spiron môžeme použiť ako energetický štít.

  Bylinné oleje obsiahnuté v spreji

  Myrhový olej: Podporuje hojenie, má antiseptické, antidepresívne a sedatívne účinky, uľahčuje vykašliavanie. Používa sa pri zápale dutín, nádche, bronchitíde, pri krčnej infekcii a pri fajčiarskom kašli.

  Santalový olej: Má antidepresívny, sedatívny, analgetický a afrodiziakálny účinok, odstraňuje nervové napätie, potláča kŕče. Používa sa pri nachladnutí, bolestiach v krku, bronchitídě, katare horných dýchacích ciest. Pôsobí proti streptokokom, stafylokokom a na Mycobacterium tuberculosis.

  Levanduľový olej: Stimuluje srdce, tonizuje, upokojuje, je antiseptický, antitoxický, analgetický a veľmi hojivý. Používa sa pri migrénach, depresii, nespavosti, hystérii, pri nervovom vyčerpaní, chrípke, bronchitíde, laryngitíde a vysokom krvnom tlaku. Okrem toho urýchľuje regeneráciu tkanív.

  Mätový olej: Celkovo stimuluje a osviežuje, povzbudzuje mozgovú činnosť, stimuluje srdce, uľahčuje dýchanie a tíši bolesti hlavy. Je antiseptický, antispazmatický, analgetický a protizápalový. Používa sa pri chrípkach, zápaloch dutín, vysokej horúčke, pri astme, tuberkulóze, slabosti a únave.

  Eukalyptový olej: Používa sa pri nachladnutí, chrípke, kašli, bronchitíde, horúčke, migréne. Patrí k najlepším antiseptikám. Podporuje koncentráciu a činnosť srdca.

  Medovkový olej: Je vhodný pri všetkých nervových poruchách a bolestiach hlavy, uľavuje pri melanchólii a srdcovej neuróze. Znižuje krvný tlak, hojí a pôsobí antispazmaticky na priedušky. Užíva sa na posilnenie nervov, pri vysokej horúčke, nespavosti, pri astme a depresii.

  Gáfrový olej: Má antispazmatické, analgetické, antidepresívne a sedatívne účinky. Znižuje horúčky, vysoký krvný tlak, hojí, stimuluje činnosť srdca, dýchanie a krvný obeh. Užíva sa pri nachladnutí, zápale pľúc a iných infekčných chorobách. Harmonizuje organizmus.

  Kadidlovníkový olej: Priaznivo ovplyvňuje hojenie slizníc, pôsobí sedatívne, čistí vzduch. Veľmi dobre účinkuje pri kašli, kataroch, laryngitíde, dýchavičnosti a nachladnutí.

  Tujový olej: Pomáha pri astmatických ťažkostiach. Je sedatívny, priaznivo účinkuje na pečeň, tlmí nervové zápaly, má kancerostatický, protiplesňový a protivírusový efekt.

  Smrekový olej: Stimuluje činnosť mozgovej kôry a upokojuje. Používa sa pri ochoreniach dýchacích ciest, napr. pri kašli, zápale pľúc, ďalej pri chrípke a nachladnutí.

  Lemongrasový olej: Pomáha koncentrácii, povzbudzuje pri vyčerpaní, osviežuje, čistí vzduch. Je ľahko antidepresívny, hojivý, a pomáha proti vírusom spôsobujúcim chrípkové ochorenia.

  Spôsob použitia Spironu

  Prípravok pred použitím pretrepte a aplikujte krátkym streknutím do ovzdušia, prípadne nastriekajte na čistú vreckovku, šál či posteľnú bielizeň, a inhalujte.

  Objem: 50 ml

  Zloženie: Cymbopogon Flexuosus Herb Oil, Eucalyptus Citriodora Oil, Boswellia Serrata Oil, Cinnamomum Camphora Wood Oil Decamphorised, Lavandula Angustifolia Oil, Mentha Spicata Herb Oil, Cymbopogon Winterianus Herb Oil, Myrtus Communis Leaf Oil, Amyris Balsamifera Bark Oil, Abies Holophylla Needle Oil, Thuja Orientalis Twig/Leaf Oil, Ethanol 87%, Isobutan.

  Upozornenie: Pred streknutím sa presvedčte, či nemierite tryskou nikomu do očí! Prázdne obaly neprepichujte ani nehádžte do ohňa! Uschovávajte v suchu pri teplote 10–25 °C, chráňte pred mrazom a priamym slnkom. Ukladajte mimo dosahu detí.

2 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...