Kategórie produktov

Odber noviniek

MSM prášok 250g Zdravovýživa

Msm25z

MSM je zdrojom biologicky vstrebateľnej formy síry, ktorá je nevyhnutnou živinou potrebnou pre organizmus na tvorbu bielkovín, ktoré sa nachádzajú v chrupavkách, vlasoch, pokožke a nechtoch. MSM je bezpečný a v niektorých ohľadoch rovnako účinný ako niektoré lieky na potláčanie bolesti a zápalov, ale bez nežiadúcich vedľajších účinkov. Metylsulfonylmetán má prekvapivý efekt na pleť, vlasy, nechty, stuhnuté svaly, kĺby a funkciu mozgu. Je významným doplnkom výživy pre zdravie spojivových tkanív, šliach, svalov a väzív.

 

Viac detailov

11,90 €

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 8.6.2025

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 11 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 11 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,55 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  MSM prášok 250g Zdravovýživa

  MSM prášok 250g Zdravovýživa

  MSM je zdrojom biologicky vstrebateľnej formy síry, ktorá je nevyhnutnou živinou potrebnou pre organizmus na tvorbu bielkovín, ktoré sa nachádzajú v chrupavkách, vlasoch, pokožke a nechtoch. MSM je bezpečný a v niektorých ohľadoch rovnako účinný ako niektoré lieky na potláčanie bolesti a zápalov, ale bez nežiadúcich vedľajších účinkov. Metylsulfonylmetán má prekvapivý efekt na pleť, vlasy, nechty, stuhnuté svaly, kĺby a funkciu mozgu. Je významným doplnkom výživy pre zdravie spojivových tkanív, šliach, svalov a väzív.

   

  Názory zákazníkov

 • MSM prášok (metylsulfonylmetán) je zlúčenina organickej biologicky najlepšie vstrebateľnej formy síry. Je jedným zo základných prvkov nachádzajúcich sa vo všetkých živých organizmoch a prirodzene sa vyskytujúca forma síry, ktorá sa nachádza v čerstvých surových potravinách. MSM nie je dostatočne zastúpená v dnešných neplnohodnotných  potravinách, ktoré sa často pestujú v skleníkoch s umelým zavlažovaním. Pretože je síra veľmi nestála, ničí sa varením a spracovaním potravy, väčšina ľudí trpí jej nedostatkom. Dokonca aj tí, ktorí sa stravujú iba nespracovanými rastlinnými produktmi, budú mať z užívania MSM veľký úžitok.

  V našom tele MSM pôsobí tak, že zvláčňuje vnútorné väzivové a chrupavkové tkanivá, ktoré sú potom pružnejšie a odolnejšie. MSM výrazne zvyšuje zdravie kĺbov, ich flexibilitu a pohyblivosť, zmierňuje zápal a redukuje bolesť, preto je najmä doporučované ľuďom trpiacim artritídou a inými kĺbovými ochoreniami. Ďalej je nevyhnutnou zložkou pre zdravé a silné vlasy, nechty a krásnu pružnú pokožku. Pomáha zlepšovať peľové a potravinové alergie tým, že neutralizuje cudzie bielkoviny v tele. Vonkajšie podanie MSM pomáha pri liečbe akné, dermatitíde, ekzémoch a lupienke. Spoločne s vitamínom C (napr. ovocné prášky acerola, amla, camu camu) pomáha spevňovať tkanivá a vytvárať nové.

  MSM vzniká v oceáne, kde mikroskopický planktón uvoľňuje síru do morskej vody, odkiaľ uniká do atmosféry. V plynnom stave reaguje s ozónom a ultrafialovým žiarením a vytvára tak dimethylsulfát (DMSO) a DMSO2 známe ako MSM. MSM potom s dažďom dopadá na zem, kde ho využívajú rastliny. Komerčné využitie MSM z rastlín nie je možné (MSM sa vyskytuje v stopovom množstve), preto sa vyrába oxidáciou DMSO na MSM, ktoré je chemicky totožné s MSM v prírode.

  Známe výhody užívania MSM:

  • výborne potláča bolesť
  • pomáha pri zápaloch
  • napomáha pri peľových a potravinových alergiách, pri astme
  • pomáha pri všetkých kĺbových ochoreniach
  • mierni priebeh autoimunitných ochorení
  • pôsobí proti niektorým parazitom
  • zmäkčuje zjazvené tkanivo
  • spomaľuje degeneráciu kĺbových chrupaviek
  • detoxikuje organizmus
  • urýchľuje hojenie
  • pôsobí na niektoré druhy rakoviny (prsníka, hrubého čreva)
  • mierni depresie
  • uvoľňuje kŕče a svalové spazmy
  • má pozitívny vplyv na kožu a vlasy
  • obmedzuje pálenie záhy a zlepšuje trávenie

  Odporúčané dávkovanie: MSM sa úspešne používa vnútorne i zvonka. Obidva spôsoby použitia majú svoje pravidlá a pri súčasnom užívaní sa proces uzdravenia značne zrýchľuje.

  Vnútorné použitie: Pol čajovej lyžičky na 45 kg vašej váhy 2x denne. Uvedené množstvo zapite dvoma šálkami čistej vody alebo čerstvej pomarančovej šťavy (vitamín C zvyšuje absorpciu a efektivitu MSM). MSM je biely prášok, ktorý sa veľmi ľahko rozpúšťa vo vode, ktorá potom podľa koncentrácie chutí mierne horko. Táto chuť je všeobecne veľmi dobre znášaná a drvivej väčšine užívateľov nepôsobí žiadne ťažkosti. Účinné dávkovanie začína na 100mg/1kg telesnej hmotnosti. K tejto dávke je dobré sa postupne v priebehu niekoľkých týždňov dostať postupným zvyšovaním denných dávok. Pokiaľ účinné dávkovanie aplikujete od úplného začiatku, môžu sa dostaviť prechodné bolesti hlavy.

  Vonkajšie použitie: MSM sa veľmi dobre vstrebáva cez kožu. V podstate lepšie ako cez zažívacie orgány. Toho sa využíva v prípade problémov s pohybovým aparátom. MSM sa rozpustí v alkohole a pravidelne vtiera do kože na problémové miesto (i v jeho okolí).

  Kontraindikácie: Pretože MSM mierne riedi krv, môže byť súčasné užívanie liekov (Warfarin), ktoré robia to isté, problematické. Môže byť potrebné znížiť dávkovanie liekov na riedenie krvi, to ale môže urobiť len lekár! Nie sú známe žiadne iné kontraindikácie s inými chemickými alebo prírodnými liekmi.

  Kedy sa dostavia výsledky?

  Pretože sa jedná o prírodný prostriedok, je doba nástupu účinku rôzna. Skúsenosti ukazujú, že priemerná doba je cca 3 týždne. Najrýchlejšie výsledky sa zaznamenali už za 10 hodín. Rýchlosť výsledkov sa líši spôsobom aplikácie aj zdravotným problémom, ktorý sa rieši. Všeobecne platí, že čím dlhšie problém trval, tým neskôr sa výsledky budú dostavovať.

  Dá sa pomocou MSM predávkovať?

  Ak budete užívať viac MSM než je vaše telo schopné spracovať, prejaví sa to ľahkými zažívacími ťažkosťami a častou stolicou. Preto odporúčame zo začiatku dávky postupne zvyšovať, aby si telo zvyklo na prísun MSM. Všeobecne sa uvádza, že MSM je toxické ako pitná voda. To znamená, že je veľmi bezpečné.

  Obsah balenia: 250g MSM prášku (Metylsulfonylmetán), biely sypký kryštalický horký prášok. 100% jednozložkový produkt bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 0 kcal / 0 kJ, bielkoviny 0g, sacharidy 0g (z toho cukry 0g), tuky 0g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0g), vláknina 0g, sodík 0mg.

  Krajina pôvodu: Čína

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma prášok
  Vegan áno
  Obsah 250 g
  Krajina pôvodu Čína

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...