Kategórie produktov

Odber noviniek

Shiitake extrakt z plodnice 90 kapsúl x 500mg MycoMedica (30% polysacharidov) Zväčšiť

Shiitake extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

Sh90m

Extrakt z mladých plodníc huby Shiitake s optimálnym 30% obsahom polysacharidov na terapeutické použitie. Huba je zdrojom glykoproteínov, enzýmov a dalších bioaktívnych látok na podporu prirodzenej obranyschopnosti organizmu, posilnenie imunitného systému.

 

Viac detailov

28,50 €

Pridať do obľúbených

Skladom do 3 dní

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 28 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 28 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 1,40 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Shiitake extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

  Shiitake extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

  Extrakt z mladých plodníc huby Shiitake s optimálnym 30% obsahom polysacharidov na terapeutické použitie. Huba je zdrojom glykoproteínov, enzýmov a dalších bioaktívnych látok na podporu prirodzenej obranyschopnosti organizmu, posilnenie imunitného systému.

   

  Názory zákazníkov

 • Prvá zmienka o shiitake (húževnatec jedlý) sa objavuje v dielach čínskej medicíny už pred dve tisíc rokmi. Potvrdzuje tak vysokú hodnotu, ktorá sa tejto hube prisudzuje. Shiitake je tiež označovaná „kráľovnou medzi hubami“. Táto huba obsahuje výnimočný komplex bioaktívnych látok. Osobitnú pozornosť priťahuje polysacharid lentinan, ktorý sa okrem iných miest používa v Japonsku ako súčasť doplnkovej terapie rakoviny. Okrem vitamínov skupiny B (ktoré sú životne dôležité, ale v rastlinách sa takmer nevyskytujú) obsahuje shiitake ergosterol (provitamín D) a minerálne látky ako draslík, vápnik, fosfor, železo a zinok. Obsahuje taktiež 7 z ôsmich pre človeka dôležitých esenciálnych aminokyselín.

  Bioaktívna beta-glukánová frakcia lentinan je považovaná za účinný stimulant imunitného systému. Zlepšuje distribúciu imunoglobulínu IgA na povrchu slizníc, posilňuje formovanie T-buniek špecifických na monocyty a zintenzívňuje cytotoxický účinok makrofágov proti baktériám a vírusom. Zvýšená imunitná činnosť je tiež úzko spätá so zlepšením telu vlastnej obrany proti nádorom a so znížením vzniku nádorov. Doplnky zo Shiitake tiež spôsobujú zvýšenú tvorbu špecifických protilátok (heterofilné protilátky IgG a IgM), ktoré môžu poskytovať ďalšiu špecifickú imunologickú obranu.

  Shiitake extrakt od Mycomedica je na trhu dostupný v želatinových kapsuliach (HGC) a po novom už aj v rastlinných kapsuliach vhodných aj pre vegánov. My ponúkame tento produkt už len v kapsuliach rastlinného pôvodu.

  V tradičnej čínskej medicíne je Shiitake vhodná na:

  • aktiváciu imunitného systému v prípade bakteriálnej a vírusovej infekcie
  • reguláciu cholesterolu a krvného tlaku
  • má antiarteriosklerotický účinok
  • podporuje prečistenie čriev
  • podporuje organizmus v prípade osteoporózy a reumatických chorôb
  • detoxikácia organizmu
  • pri chemoterapii či rádioterapii

  Odporúčané dávkovanie: Pri zdravotných problémoch 3-4 kapsule denne do zmiernenia problémov (je vhodné poradiť sa s odborníkom na čínsku medicínu). Pri preventívnom užívaní 1-2 kapsule denne (2-3 mesiace v roku). Kapsule užívajte nalačno min. 20 minút pred jedlom, prípadne 30 minút po jedle, zapite pohárom vody alebo slabým čajom. Odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a potom 2 dni vynechať.

  Obsah balenia: 90 HPMC rastlinných kapsúl x 500mg (55,8g) extraktu z mladých plodníc Shiitake (lat. Lentinula edodes), obsah polysacharidov minimálne 30% (300mg/g). Extrakt sa získava metódou vylúhovania húb Shiitake v horúcej vode, na konci vyzrážanie alkoholom. Produkt neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor. Vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.

  Krajina pôvodu: Čína

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

1 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...