Kategórie produktov

Odber noviniek

Agaricus extrakt z plodnice 90 kapsúl x 500mg MycoMedica (30% polysacharidov) Zväčšiť

Agaricus extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

Ag90m

Extrakt z mladých plodníc huby Agaricus blazei murill s optimálnym obsahom 30% polysacharidov, glutamanových komplexov, kempesterínov a dalších bioaktívnych látok pre terapeutické použitie, na podporu prirodzenej obranyschopnosti organizmu - posilnenie imunitného systému.

Viac detailov

28,50 €

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 7.6.2025

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 28 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 28 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 1,40 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Agaricus extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

  Agaricus extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

  Extrakt z mladých plodníc huby Agaricus blazei murill s optimálnym obsahom 30% polysacharidov, glutamanových komplexov, kempesterínov a dalších bioaktívnych látok pre terapeutické použitie, na podporu prirodzenej obranyschopnosti organizmu - posilnenie imunitného systému.

  Názory zákazníkov

 • Agaricus blazei murill alebo šampiňón mandľový pôvodne pochádza z Brazílie, kde je cenený ako výborná jedlá huba, na čo poukazuje aj jeho meno, ktoré v preklade znamená "mandľová huba". Dnes sa však pestuje aj v Ázii a je považovaný za jednu z najdôležitejších medicinálnych húb. Od šesťdesiatych rokov 20. storočia je predmetom vedeckého výskumu. Stredom záujmu vedcov sú predovšetkým jeho imunomodulačné vlastnosti. Jeho vysoký obsah polysacharidov je dnes už známy. Polysacharidy, hlavne beta-D-glukány patria k najdôležitejším účinným látkam a v mnohých štúdiách boli označené za najvýznamnejšie látky obsiahnuté v medicinálnych hubách.

  Aktivácia imunitného systému látkami z huby Agaricus hrá rozhodujúcu úlohu ako v liečbe nádorov, tak v prevencii chorôb, ktoré sú všeobecne zápalové. Vzrast aktivity fagocytózy pôsobením beta-glukánových častí z huby je charakterizovaný ako základný mechanizmus. Súčasne sa granulocyty a monocyty vo zvýšenej miere pohybujú k miestu zápalu, kde produkujú viac a viac pre zápal relevantných cytokínov.

  Agaricus extrakt od Mycomedica je na trhu dostupný v želatinových kapsuliach (HGC) a po novom už aj v rastlinných kapsuliach vhodných aj pre vegánov. My ponúkame tento produkt už len v kapsuliach rastlinného pôvodu.

  V tradičnej čínskej medicíne je Agaricus vhodný na:

  • prevencia a sprievodná liečba nádorových ochorení
  • podpora pri liečbe kožných ochorení
  • regulácia krvného tlaku
  • podpora imunitného systému
  • alergie
  • podpora črevných funkcií
  • podpora liečby infekcií
  • diabetes
  • reguluje metabolizmus lipidov
  • zvýšený cholesterol
  • má hepatoprotektívne účinky
  • podpora rastu kostí

  Odporúčané dávkovanie: Pri zdravotných problémoch 3-4 kapsule denne do zmiernenia problémov (je vhodné poradiť sa s odborníkom na čínsku medicínu). Pri preventívnom užívaní 1-2 kapsule denne (2-3 mesiace v roku). Kapsule užívajte nalačno min. 20 minút pred jedlom, prípadne 30 minút po jedle, zapite pohárom vody alebo slabým čajom. Odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a potom 2 dni vynechať.

  Obsah balenia: 90 rastlinných kapsúl x 500mg (45g) extraktu z mladých plodníc Agaricus (lat. Agaricus blazei murill), obsah polysacharidov minimálne 30% (300mg/g). Extrakt sa získava metódou vylúhovania húb Agaricus v horúcej vode, na konci vyzrážanie alkoholom. Produkt neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor. Vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.

  Krajina pôvodu: Čína

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

1 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...