Kategórie produktov

Odber noviniek

BIO Mladý zelený jačmeň prášok 200g Naturya

Mzj20nt

Sušené mleté zelené lístky, výhonky mladého jačmeňa z ekologického pestovania predstavujú výborný spôsob ako doplniť organizmu široké spektrum živín, z ktorých mnohé majú silné antioxidačné a detoxikačné účinky. Obsahujú zmes enzýmov, aminokyselín (všetkých 9 esenciálnych aminokyselín), chlorofylu, dôležitých vitamínov, minerálov a fytonutrientov.

 

Viac detailov

12,62 €

-15%

14,85 €

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 31.7.2022

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 12 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 12 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,60 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Mladý zelený jačmeň prášok 200g Naturya

  BIO Mladý zelený jačmeň prášok 200g Naturya

  Sušené mleté zelené lístky, výhonky mladého jačmeňa z ekologického pestovania predstavujú výborný spôsob ako doplniť organizmu široké spektrum živín, z ktorých mnohé majú silné antioxidačné a detoxikačné účinky. Obsahujú zmes enzýmov, aminokyselín (všetkých 9 esenciálnych aminokyselín), chlorofylu, dôležitých vitamínov, minerálov a fytonutrientov.

   

  Názory zákazníkov

 • V prírode je zdrojom sily a zdravia živočíšnej ríše zelená tráva. Mladé zelené výhonky jačmeňa sú jedným z najbohatších zdrojov širokého spektra živín potrebných pre rast, opravu a celkové zdravie človeka. Obsahujú veľké množstvo enzýmov, vitamínov, minerálov, karotenoidov, chlorofylu a ďalších antioxidačných fytonutrientov pôsobiacich synergicky - vzájomne ako celková súhra všetkých látok. Bielkoviny obsiahnuté v mladých lístkoch obsahujú 18 z 22 aminokyselín vrátane 8 esenciálnych, ktoré si naše telo nevie samo vyrobiť. Jačmeň je jedna z najstarších plodín, ktorá sa pestovala už v starovekom Egypte, Číne a Grécku. Predpokladá sa, že rímski gladiátori zvykli konzumovať mladý jačmeň pred účasťou na boji v Koloseu. V starej Číne považovali jačmeň za symbol mužskej potencie a patril medzi päť posvätných rastlín, ktoré symbolicky zasieval sám cisár. V súčasnosti je stále jednou zo svetovo najväčšmi pestovaných plodín. Mladý jačmeň je nutrične veľmi podobný mladej pšenici, často k voľbe medzi týmito dvoma potravinami dochádza na základe osobného vkusu - mladá pšenica má o niečo sladšiu chuť. Samozrejme vždy môžete kombinovať oba produkty spolu, ako aj s inými superpotravinami pre vytvorenie zaujímavých chutí a nutrične nabitých, zdraviu prospešných nápojov.

  Zelený nápoj a mladé listy jačmeňa

  Napriek tomu, že zrná jačmeňa a pšenice sú väčšinou spájané s bledou, zlatou farbou, trávy majú oveľa viac spoločného so zelenou listovou zeleninou ako obilnými zrnami. Jačmenná a pšeničná tráva neobsahuje lepok. Je to to najzelenšie z mladých výhonkov, čo poskytuje ich výživnú hodnotu. Majú vysokú koncentráciu zeleného pigmentu - chlorofylu, ktorý hrá kľúčovú úlohu v procese fotosyntézy, kedy rastliny prostredníctvom listov premieňajú slnečné svetlo na chemickú energiu pre rast. Chlorofyl funguje ako zberač slnečnej energie. Fotosyntéza sa z hľadiska existencie života pokladá za najdôležitejší proces na Zemi, nakoľko výsledkom fotosyntézy je vznik organických látok a kyslíka, ktorý rastliny uvoľňujú do atmosféry. Fotosyntézou sa zároveň udržiava relatívne stály pomer kyslíka a oxidu uhličitého v ovzduší potrebného pre život.

  Pestovanie a spracovanie mladého jačmeňa

  Mladý jačmeň Naturya sa pestuje na vonkajších pastvinách ekologickým spôsobom. Farma je certifikovaná ako "organická" podľa Európskej únie a anglického združenia pre pôdu the Soil Association, čo znamená, že farma je neustále pod dozorom medzinárodne uznávaných certifikačných orgánov, aby sa zaistilo splnenie prísnych ekologických noriem BIO kvality. Jačmeň sa zasieva v novembri, v priebehu zimných mesiacov má jačmenná tráva tendenciu vyvíjať sa pomaly, buduje úložisko vitamínov, minerálov a životne dôležitých stopových prvkov. Zberá sa v marci alebo apríli nasledujúceho roku, kedy mladé zelené výhonky jačmeňa siahajúce do výšky niečo medzi 17 až 25 cm dosahujú vrchol svojich nutričných hodnôt. Zber je preto dôležité načasovať v súlade s týmto oporným bodom v životnom cykle jačmeňa, nakoľko oneskorenie v zbere môže mať za následok zníženie hodnotných živín, pretože enzymatická a fotosyntetická aktivita rastliny začne klesať.

  Zber mladej jačmenej trávy v Číne

  Jačmenná tráva sa teda zberá oveľa skôr ako steblá vytvoria kolienka, dozrejú a vyprodukujú zrná - obilniny s obsahom neželaného lepku. Ako sme už spomínali, mladá jačmenná tráva sa zberá v období kedy obsah živín je na úplnom vrchole a každý následný krok v spracovaní zaisťuje ich zachovanie čo najviac ako je to len možné vo finálnom prášku. Po zbere sa jačmenná tráva urýchlene prepravuje do spracovateľského centra kde sa starostlivo očistí. Vytriedia a vyberú sa len tie najkvalitnejšie listy, špeciálnym procesom sa zjemní vláknina a zachová dlhotrvajúca čerstvosť, chuť a farba. Potom sa pri nízkej teplote suší a následne melie na veľmi jemný prášok. Proces od zberu až po výsledok vo forme prášku prebehne za menej ako hodinu. Prášok z mladého jačmeňa je ideálny na prípravu zdravého zeleného nápoja plného biologicky aktívnych látok, ktoré rastlinka vo svojom tele vytvorila.

  Pozitíva konzumácie zelených tráv

  Zelený jačmeň ako aj zelená pšenica sú nutrične veľmi podobné. Poskytujú vysoký obsah bielkovín v porovnaní na gram vyšší ako mlieko a vajcia, porovnateľný s mnohými druhmi mäsa a rýb. Bielkoviny prispievajú k rastu a udržaniu svalovej hmoty a k udržaniu zdravých kostí. Bielkoviny, odborne proteíny (základná stavebná jednotka tela) sú zložené z aminokyselín a takmer všetko v prírode obsahuje aminokyseliny. Najväčšie suchozemské živočíchy našej planéty nejedia mäso. Odkiaľ potom slony, nosorožce, býky, kravy a kone získavajú svalovú hmotu? Hlavne z konzumácie trávy, zelených lístkov a ovocia. Gorily sú päť krát silnejšie ako človek. Majú síce tesáky ale čo jedia? Lístky a ovocie, sú vegetariáni. Všetci jedia zelenú stravu. Ak by nebol žiadny proteín v tráve a lístkoch, tieto živočíchy by vyhynuli. Mladé trávy sú ďalej bohaté na železo, ktoré prispieva k správnej tvorbe červených krviniek a hemoglobínu, správnemu prenosu kyslíka v tele a správnemu fungovaniu imunitného systému. Prášok z mladého jačmeňa a mladej pšenice má taktiež vysoký obsah vápnika, ktorý je potrebný na udržanie zdravých kostí a zubov, prispieva k správnej látkovej premene (metabolizmu) pre tvorbu energie a normálnemu fungovaniu svalov. Mladý jačmeň aj mladá pšenica sú často označované ako „alkalické - zásadité potraviny“, u ktorých sa predpokladá odstránenie prebytočnej kyslosti v tele, vyváženia pH organizmu.

  Komu vďačíme za rozšírenie zeleného nápoja z mladého jačmeňa?

  Dr. Yoshihide HagiwaraZa rozšírenie zelených nápojov vďačíme aj vedcom. V nadväznosti na zvýšenej popularite mladej pšeničnej trávy ako výživového doplnku, v 70-tych rokoch začal japonský farmakologický vedec Dr. Yoshihide Hagiwara (svetovo preslávený vedec) experimentovať so zdravotnými prínosmi mladých výhonkov jačmeňa, ich začlenením do jeho stravy. Dr. Hagiwara sa podieľal na výskume a výrobe mnohých populárnych liekov, ktoré sú dodnes na trhu. V priebehu 15 rokov jeho výskumu, si čoraz viac uvedomoval, že zatiaľ čo vyvinuté lieky sú efektívne pre akútne stavy, z dlhodobého hľadiska nezabránili rozvoju ťažkostí. Taktiež si všimol, že pri liečbe pacientov syntetickými liekmi, ktoré v úvode pomohli, sa často vyskytli nežiadúce vedľajšie účinky. Dobrým príkladom sú steroidné lieky, ktoré sa používajú pre všetko, od bodnutia včelím žihadlom až po artritídu. Nie je môžné zostať na steroidných liekoch navždy, pretože z dlhodobého hľadiska vytvárajú svoje vlastné problémy, ktoré môžu byť veľké. Dr. Hagiwara teda usúdil, že musí existovať lepší spôsob.

  Sám mal zdravotné problémy spojené s výskumom - pracoval dlhé hodiny, spal 4 - 5 hodín, jedol hamburgery, kari ryžu, pil samé limonády a pracoval s mnohými chemikáliami, hlavne experimenty s ortuťou. Jeho telesná a duševná sila upadla, vypadávali mu zuby a vo veku 38 rokov zošediveli vlasy. Začal sa zaujímať o svoje zdravie, zmenil svoje staré zvyky a tak sa rozhodol obetovať svoju profesionálnu kariéru hľadaním alternatívnych prírodných doplnkov k zlepšeniu svojho vlastného zdravia. Študoval rastliny a nahradil bufetovú stravu zeleninou, rybami a sójou. Pracoval na tom ako upraviť stravu aby poskytla všetky živiny potrebné pre správne fungovanie ľudského tela. Začal intenzívny výskum a čoskoro usúdil, že mu najviac prospeli listy obilných tráv. Po preskúmaní viac ako 150 rastlín (zelenina, bylinky, traviny a ovocie) zistil, že mladé zelené výhonky/lístky jačmeňa sú jedným z najbohatších zdrojov širokého spektra živín potrebných pre človeka pre rast, opravu a celkové zdravie. Prehlásil, že sú jedny z najviac nutrične vyvážených potravín v prírode a ideálny fast food pre človeka. Po uzdravení našiel nový zmysel života v nasmerovaní ľudí k zeleným trávam - potravinám z tzv. Božej lekárne. Výskum a snaha Dr. Hagiwara nájsť prirodzený, organický zdroj výživy, ktorý by mal enzymatickú činnosť v boji proti chorobám a starnutiu, boli uznané v Novembri 1981 v New Yorku Medzinárodnou nadáciou pre preventívnu medicínu na svojej druhej výročnej konferencii o obrátení procesu starnutia, a v roku 1995 bol ocenený špeciálnou cenou vlády Brazílie za prínos zdravia ľuďom na celom svete.

  Dr. Yoshihide Hagiwara a mladá jačmenná tráva

  Certifikácia Bio kvality

  Organicky pestovaný Mladý jačmeň Naturya je certifikovaný prísnou, medzinárodne uznávanou britskou autoritou Soil Association. Významnou úlohou certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky výrobky predávané ako BIO spĺňali prísne ekologické podmienky. Táto certifikácia, ekologický audit garantuje, že pri celom výrobnom procese sa dbá na dodržiavanie princípov čistej organickej produkcie - pôvod, pestovanie, spracovanie, export a balenie. Riadi sa britským ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka DEFRA (Department for Environment, Food & Rural Affairs). Všetky BIO certifikované výrobky vo Veľkej Británii majú na obale vyznačený kód GB-ORG-XX (kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal). Soil Association certifikačný kód je GB-ORG-05.

  Naturya venuje časť svojich ziskov na charitatívne účely.

  Logo značky Naturya

  Kliknutím na logo zobrazíte viac produktov Naturya. Produkty sú bez GMO, umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.

  Odporúčané dávkovanie: Dospelí - 1 kopcovitú čajovú lyžičku (3-4g) rozmiešame v pohári vody (studenej alebo vlažnej), ovocnej alebo zeleninovej šťave 1 až 2x denne, v ideálnom prípade nalačno, 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle, vždy aspoň s hodinovým odstupom od liekov. Deti od 3 rokov - 1/2 čajovej lyžičky (1.5g) 1-2x denne.

  Výrobca Naturya odporúča 10-15g denne. Ďalšia možnosť použitia je pridanie prášku mladého jačmeňa do cereálií, šalátov, omáčok alebo iného studeného jedla. Nepoužívajte s horúcimi nápojmi, nakoľko teplo neutralizuje aktívne enzýmy. Mladý jačmeň je základom zelených smoothie drinkov. Zmixujte ho v mixéri so zeleninou a ochuťte, alebo vyskúšajte zmiešať s ovocím, jogurtom a medom. Najjednoduchšie sa konzumuje ako nápoj, chutný s ovocnými šťavami ale niektorí ľudia majú radi aj jeho ľahko horkastú chuť s vodou.

  Obsah: 200g sušené mleté mladé zelené výhonky/lístky jačmeňa (lat. Hordeum vulgare) z ekologického hospodárstva. 100% jednozložkový produkt v BIO/organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov.

  Priemerné výživové hodnoty v 100g: Energia 267kcal / 1110kJ, bielkoviny 22.8g, sacharidy 15.7g (z toho cukry 3g), tuky 1.5g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0.2g, mononenasýtené <0.1g, polynenasýtené 1.1g), vláknina 50.2g, soľ (sodík) 0.9g, vitamín E 5.6mg, vápnik 350mg, horčík 130mg, železo 32mg, zinok 3.6mg, chlorofyl 695mg.

  Krajina pôvodu: nové aktuálne zásoby z Európy (minulé šarže boli z Číny, Nového Zélandu alebo Austrálie)

  Bio certifikácie: EU, the Soil Association, the Vegan Society

  EU certifikáciathe Soil Association certifikáciathe Vegan Society certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy, ľudia so zo závažnými chorobami (napr. kardiovaskulárne choroby, pacienti po transplantácii) sa o užívaní produktu poraďte s lekárom. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma prášok
  BIO kvalita áno
  Vegan áno
  Obsah 200 g
  Krajina pôvodu Európa

3 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...