Kategórie produktov

Odber noviniek

BIO Chlorella 100g Energy prášok / tabletky

20,80 €

 • prášok
 • tabletky

Pridať do obľúbených

Skladom do 48 hodín

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 20 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 20 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 1,00 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Chlorella 100g Energy prášok / tabletky

  BIO Chlorella 100g Energy prášok / tabletky

  Názory zákazníkov

 • Chlorella je mikroskopická smaragdovozelená sladkovodná riasa, ktorá svojim tvarom a veľkosťou pripomína červenú krvinku. Je pravdepodobné, že chlorella je jedným z najstarších organizmov na Zemi. Jej vek sa odhaduje na 2,5–3 miliardy rokov a je možné, že práve táto riasa vyvinula užitočný mechanizmus fotosyntézy, bez ktorého by život mohol len ťažko existovať. Vďaka vysokému obsahu hodnotných výživových látok sa môže chlorela považovať za plnohodnotnú potravinu, a preto sa často nazýva aj „koncentrovaná zelenina“. Tento bioinformačný produkt bol vyrobený a balený za najprísnejších ekologických podmienok. Tým sa okrem iného garantuje prirodzene vysoká nutričná hodnota produktu. Chlorella je bohatým zdrojom množstva biologicky viazaných vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín, vlákniny a chlorofylu. Stimuluje imunitný systém, zlepšuje funkciu čriev, chráni bunky pred účinkami voľných radikálov a podporuje detoxikáciu organizmu. Pôsobí na regeneráciu buniek a hojenie rán, zlepšuje odolnosť voči stresu a znižuje telesné pachy.

  Tichomorský ostrov Taiwan je jedinou lokalitou na svete, ktorá ponúka najkvalitnejšiu chlorellu. V absolútne unikátnom prostredí, napájaná prírodnou pramenistou vodou, vyniká svojou čistotou a účinnosťou. Je zdrojom dôležitých vitamínov a minerálnych látok. Je bohatá na chlorofyl a rastový faktor CGF.

  Garancia bio kvality produktu: tento produkt bol spracovaný podľa prísnych zásad ekologického poľnohospodárstva, a spĺňa podmienky označenia. Chlorella pochádza od renomovaného tchajwanského dodávateľa, najväčšieho exportéra na najnáročnejší japonský trh, a držiteľa certifikátu akosti ISO 9001.

  Energetická charakteristika chlorelly: Použitie chlorelly predstavuje z hľadiska čínskej medicíny podporu života, pomalý proces, ktorý skvalitňuje našu vitalitu. Nástup účinku je veľmi pozvoľný, v začiatkoch až takmer nepoznateľný. V dlhodobejšom horizonte však pôsobí veľmi jemne a vyvážene a aj po vysadení zostáva prípravok dlhý čas účinný. Chlorellu využívame pri preventívnom podávaní ako pomalý prostriedok na stály vzostup energie.

  Chlorella účinne pôsobí pri čistení tráviaceho traktu, najmä hrubého čreva, a podporuje rozvoj užitočnej črevnej mikroflóry, čím podporuje prirodzenú obranyschopnosť tela. Podieľa sa na detoxikácii organizmu vzhľadom k schopnosti odstraňovať z tela jedy, ťažké kovy a škodlivé chemické látky prijaté z potravy a ovzdušia. Detoxikačný účinok spôsobuje obsah chlorofylu v riase, ako aj zloženie jej bunkovej steny, ktorá má tri vrstvy. Tá najsilnejšia, stredná, obsahuje celulózne mikrovlákna (= vysoký obsah vlákniny), vonkajšiu vrstvu tvorí látka pomenovaná sporopolenín. Práve tá má schopnosť viazať toxické látky a potom ich odstrániť z tela.

  Pri podávaní chlorelly bol spozorovaný mimoriadny účinok na regeneráciu tkanív a podporu delenia a rastu buniek. Vďaka tomu sa chlorela uplatňuje pri liečbe chronických zápalov, ekzémov, popálenín a zle sa hojacich rán. Pomáha aj pri regenerovaní organizmu vystaveného dlhotrvajúcemu stresu, po akomkoľvek operatívnom zákroku alebo vystavení žiareniu. Za tieto vlastnosti vďačí táto riasa látke CGF (Chlorella rastový faktor), ktorá sa považuje za najúčinnejšiu zložku chlorely. Zo všetkých druhov rias patriacich do rodu chlorela má práve Chlorella pyrenoidosa najvyšší obsah tohto rastového faktoru (až 14%). Chlorella pyrenoidosa je bohatým zdrojom mnohých biologicky viazaných vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín, vlákniny a chlorofylu.

  Energetické pôsobenie Chlorelly podľa princípov tradičnej čínskej medicíny: Ovplyvňuje predovšetkým energetické dráhy žalúdka, sleziny, hrubého čreva, pečene, žlčníka, osrdcovníka a meridián troch žiaričov (ohnísk).

  Použitie chlorelly: je každodenný výživový doplnok vhodný pre zdravý životný štýl. Má vysoký obsah prirodzene hodnotných nutričných látok. Je ideálny pri akejkoľvek redukčnej diéte alebo vegetariánskej strave. U detí pôsobí priaznivo na získanie dobrých stravovacích návykov. Môže pomôcť pri liečbe akné, vyrážok, zápalov, ekzémov, ale aj akýchkoľvek zle sa hojacich povrchových rán alebo poškodenia (oparenie, popálenie, poleptanie, atď.). Podporuje regeneráciu a rekonvalescenciu organizmu vystaveného dlhotrvajúcemu stresu alebo záťaži. Je to vhodný prostriedok po operatívnom zákroku alebo vystavení tela akémukoľvek žiareniu. Podporuje detoxikáciu organizmu a je ideálny pre osoby vystavené dlhodobo znečistenému prostrediu. Predchádza rozmnožovaniu rôznych mikróbov a plesní a má schopnosť preventívne pôsobiť proti rozvoju nádorového bujnenia. Dlhodobé užívanie Chlorelly navyše zlepšuje celkovú psychickú kondíciu.

  Výhody užívania Chlorelly:

  • prečisťuje tráviaci trakt (najmä hrubé črevo)
  • pomáha detoxikovať telo od jedov, ťažkých kovov a chemikálií
  • pomáha pri rozvoji užitočnej črevnej mikroflóry, zlepšuje trávenie, funkciu čriev a ich peristaltiku, pôsobí proti chronickej zápche
  • podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, posilňuje vitalitu
  • pôsobí priaznivo pri liečbe zápalov čriev (Crohnova choroba tenkého čreva, ulcerózna kolitída hrubého čreva) a vredovom ochorení žalúdka
  • priaznivo ovplyvňuje kvalitu krvi, tvorbu a aktivitu červených a bielych krviniek
  • má mimoriadny účinok na regeneráciu tkanív, delenie a rast buniek, pomáha pri hojení
  • znižuje kyslosť vnútorného prostredia
  • predchádza rozvoji vírusov, bakterií a plesní v organizme
  • podporuje vytváranie energetických rezerv v pečeni
  • znižuje hladinu cholesterolu v krvi a stabilizuje hladinu krvného cukru
  • zlepšuje kvalitu a zdravotný stav pokožky
  • pomáha pri liečbe akné, vyrážok, zápalov, ekzémov, ale aj pri ošetrovaní zle sa hojacich rán a popálenín
  • vďaka obsahu antioxidantov neutralizuje voľné radikály a výrazne spomaľuje starnutie organizmu
  • podporuje regeneráciu a rekonvalescenciu organizmu vystaveného dlhotrvajúcemu stresu alebo záťaži, zlepšuje psychickú kondíciu
  • je zdrojom všetkých významných vitamínov, minerálnych látok a aminokyselín, vrátane esenciálnych (nevyhnutných)

  Odporúčané dávkovanie: Preventívna dávka pre dospelých: 1 - 3 gramy denne (2 - 6 tabliet). Regeneračná dávka pre dospelých: 4 - 8 gramov denne (8 - 16 tabliet). Pre deti od 3 rokov je dávkovanie polovičné.

  Dostupné dve verzie produktu: prášok 100g alebo tabletky 100g (200tbl. x 500mg)

  Obsah balenia: 100g sušenej mletej riasy Chlorella pyrenoidosa z ekologického hospodárstva. 100% jednozložkový produkt v BIO/organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov. Informácia pre alergikov: obsahuje prirodzene sa vyskytujúce siričitany.

  Krajina pôvodu: Taiwan

  Bio certifikácie: EU

  EU certifikácia

  Pri užívaní tohto produktu je nevyhnutné dodržiavať dostatočný pitný režim. Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov a osoby precitlivené na chlorofyl. Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí! Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote 10–25°C a chráňte pred mrazom.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Forma prášok alebo tabletky
  BIO kvalita áno
  Obsah 100g
  Krajina pôvodu Taiwan

1 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...