Mp200nz
Sušené mleté zelené lístky mladej pšenice z čistého prostredia Nového Zélandu sú zelenšie a chutnejšie, tzv. prírodný rastlinný multivitamín. Predstavujú koncentrovaný zdroj vitamínov a minerálov, enzýmov, chlorofylu, aminokyselín a iných fytonutrientov. Sú výbornou voľbou pre zabezpečenie komplexného prísunu výživných látok pôsobiacich vzájomne ako celok, z ktorých mnohé majú silné antioxidačné a detoxikačné účinky. Je to zásaditá potravina a preto pravidelná konzumácia pomáha udržiavať v organizme správnu acidobázickú rovnováhu.
Táto verzia produktu je vypredaná
Pozor: skladom posledné kusy
Dátum dostupnosti:
Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 19 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 19 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,95 €.
Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.
Mladé zelené výhonky pšenice sú podobne ako z mladého jačmeňa jedným z najbohatších zdrojov širokého spektra živín potrebných pre rast, opravu a celkové zdravie človeka. Obsahujú veľké množstvo enzýmov, vitamínov, minerálov, karotenoidov, chlorofylu a ďalších antioxidančných fytonutrientov pôsobiacich synergicky - vzájomne ako celková súhra všetkých látok. Bielkoviny obsiahnuté v mladých lístkoch pšenice obsahujú 19 z 22 aminokyselín vrátane 8, ktoré si naše telo nevie samo vyrobiť. V súčasnosti je stále jednou zo svetovo najväčšmi pestovaných plodín. Obsahom nutričných látok sa mladá pšenica veľmi podobá mladému jačmeňu. Často k voľbe medzi týmito dvoma potravinami dochádza na základe osobného vkusu - mladá pšenica má o niečo sladšiu chuť. Každopádne vždy môžete kombinovať oba produkty spolu, ako aj s inými superpotravinami pre vytvorenie zaujímavých chutí a nutrične nabitých, zdraviu prospešných nápojov.
Rozľahlé planiny v regióne Canterbury na Novom Zélande sú považované za jedny z najlepších oblastí na svete pre pestovanie pšeničnej a jačmennej trávy. Čistá ľadovcová voda Južných Álp je zdrojom čerstvej vody, ktorá zavlažuje tieto nízko položené úrodné pôdy, zatiaľ čo neznečistený vzduch a dlhé obdobia slnečného svetla poskytujú prvotriedne podmienky pre rast týchto nutrične nabitých rastlín. Novozélandská mladá pšenica je zelenšia, sprevádzaná príjemnou vôňou a pre niekoho môže byť zelený výživný nápoj z tejto mladej pšenice naozaj lahodnou pochúťkou. Canterburské nížiny známe pre svoje rozľahlé zelené mozaiky poľnohospodárskej plochy sú často označované ako "sýpky Nového Zélandu", nakoľko zhruba 80% produkcie pestovaných plodín celej krajiny pochádza práve z tejto oblasti.
Napriek tomu, že zrná pšenice a jačmeňa sú väčšinou spájané s bledou, zlatou farbou, trávy majú oveľa viac spoločného so zelenou listovou zeleninou ako obilnými zrnami. Pšeničná a jačmenná tráva neobsahuje lepok. Je to to najzelenšie z mladých výhonkov, čo poskytuje ich výživnú hodnotu. Majú vysokú koncentráciu zeleného pigmentu - chlorofylu, ktorý hrá kľúčovú úlohu v procese fotosyntézy, kedy rastliny prostredníctvom listov premieňajú slnečné svetlo na chemickú energiu pre rast. Chlorofyl funguje ako zberač slnečnej energie. Fotosyntéza sa z hľadiska existencie života pokladá za najdôležitejší proces na Zemi, nakoľko výsledkom fotosyntézy je vznik organických látok a kyslíka, ktorý rastliny uvoľňujú do atmosféry. Fotosyntézou sa zároveň udržiava relatívne stály pomer kyslíka a oxidu uhličitého v ovzduší potrebného pre život.
V priebehu zimných mesiacov má pšeničná tráva tendenciu vyvíjať sa pomaly, buduje sa úložisko vitamínov, minerálov a životne dôležitých stopových prvkov. Trvá približne 150 - 200 dní keď mladé zelené výhonky pšenice siahajúce do výšky niečo medzi 17 až 25 cm dosiahnu vrchol svojich nutričných hodnôt. Zber je preto dôležité načasovať v súlade s týmto oporným bodom v životnom cykle pšenice, nakoľko oneskorenie v zbere môže mať za následok zníženie hodnotných živín, pretože enzymatická a fotosyntetická aktivita rastliny začne klesať. Pšeničná tráva sa teda zberá oveľa skôr ako steblá vytvoria kolienka, dozrejú a vyprodukujú zrná - obilniny s obsahom neželaného lepku. Ako sme už spomínali, mladá pšeničná tráva sa zberá v období kedy obsah živín v nej je na úplnom vrchole a každý následný krok v spracovaní zaisťuje ich zachovanie čo najviac ako je to len možné vo finálnom práškovom produkte. Po zbere sa tráva urýchlene prepravuje do spracovateľského centra kde sa vyberajú len tie najkvalitnejšie listy na čistenie, špeciálnym procesom sa zjemní vláknina a zachová dlhotrvajúca čerstvosť, chuť a farba. Listy pšenice sa sušia okolo 20 až 25 minút v teplovzdušných sušiarňach kde sa obsah vlhkosti zredukuje približne na 4%. Vzorky sa odoberajú každú hodinu pre zabezpečenie denného testovania kvality. Usušené lístky sa melú na jemný prášok na častice veľké najprv približne 150-200 mikrónov, potom 50 mikrónov. Finálny jemný prášok z mladej pšenice je ideálny na prípravu zdravého zeleného nápoja plného biologicky aktívnych látok, ktoré rastlinka vo svojom tele vytvorila.
Tým, že oba BIO produkty Rainforest Foods mladá pšenica a mladý jačmeň pochádzajú od toho istého organického dodávateľa, z rovnakého prostredia na Novom Zélande ideálne pre rozvoj ich cenných nutričných hodnôt, zdieľajú mnoho zdravotných výhod. Poskytujú vysoký obsah bielkovín v porovnaní na gram vyšší ako mlieko a vajcia, porovnateľný s mnohými druhmi mäsa a rýb. Bielkoviny prispievajú k rastu a udržaniu svalovej hmoty a k udržaniu zdravých kostí. Bielkoviny, odborne proteíny (základná stavebná jednotka tela) sú zložené z aminokyselín a takmer všetko v prírode obsahuje aminokyseliny. Najväčšie suchozemské živočíchy našej planéty nejedia mäso. Odkiaľ potom slony, nosorožce, býky, kravy a kone získavajú svalovú hmotu? Hlavne z konzumácie trávy, zelených lístkov a ovocia. Gorily sú päť krát silnejšie ako človek. Majú síce tesáky ale čo jedia? Lístky a ovocie, sú vegetariáni. Všetci jedia zelenú stravu. Ak by nebol žiadny proteín v tráve a lístkoch, tieto živočíchy by vyhynuli. Mladé trávy sú ďalej bohaté na železo, ktoré prispieva k správnej tvorbe červených krviniek a hemoglobínu, správnemu prenosu kyslíka v tele a správnemu fungovaniu imunitného systému. Prášok z mladého jačmeňa a mladej pšenice má taktiež vysoký obsah vápnika, ktorý je potrebný na udržanie zdravých kostí a zubov, prispieva k správnej látkovej premene (metabolizmu) pre tvorbu energie a normálnemu fungovaniu svalov.
Potenciálne zdravotné výhody mladých zelených lístkov pšenice boli prvotne skúmané v polovici 20. rokov 20. storočia americkým poľnohospodárskym chemikom Dr. Charles F. Schnabel-om (1895-1974) v Kansase, ktorý poznamenal, že pri skúmaní spôsobov zlepšenia plodnosti a rastu kurčiat, voľne chované sliepky samé hľadali a jedli mladé výhonky obilných tráv. Po pridaní sušených mladých pšeničných listov do krmív aj pre ostatné zvieratá, Schnabel zbadal zvýšenú produkciu vajec, zvýšené množstvo a kvalitu mlieka, lepšiu kožušinu, rýchlejšie zotavenie z choroby a celkové zdravie. Ďalšie testy naznačili, že nutričný profil mladej pšenice by mohol spĺňať všetky požiadavky na stravu, poskytujúcu rad dôležitých vitamínov, minerálov, bielkovín a mastných kyselín. Na základe svojho výskumu Dr. Schnabel požiadal 15. Apríla 1933 (Washington, D.C.: United States Patent Office) o patentovanie kŕmneho „feed“ produktu - proces spracovania mladých výhonkov pšenice, jačmeňa a raže do výživového doplnku s jedinečnými zdravotnými výhodami z chlorofylu, ktorý vyvinul pre zvieratá ako aj pre ľudskú konzumáciu. Patent mu bol schválený 9. Januára 1934 pod číslom 1,942,943.
Bol tak fascinovaný svojim objavom, že začal svojim 7 členom rodiny pridávať do jedla dehydrovanú pomletú trávu po dobu 11 rokov. Schnabelova rodina zažila dôkaz o užitočnosti mladej trávy ako potraviny. Ako bolo uvedené v Buffalo Courier Express deti nemali ani jeden pokazený zub a okrem niekoľkých bežných detských chorôb, boli vždy zdravé. Aby bolo toto “zázračné jedlo” dostupné pre viac ľudí, v 30. rokoch Dr. Schnabel naštartoval spoločnosť Cerophyl Laboratories, ktorá vyrábala čo môžeme právom nazvať „prvý multivitamín na svete.“ Shnabelov produkt bola sušená, mletá mladá pšeničná tráva, ktorá sa zmiešala v studenej až vlažnej vode. Zistil, že rýchlym sušením mladej trávy čo najskôr po zbere si prášok zachováva nutričnú hodnotu mladej trávy po dlhú dobu. Schnabel bol človek, ktorý propagoval výraz „15 libier (6kg) mladej pšenice sa nutričnou hodnotou rovná približne 350 librám (158kg) bežnej zeleniny.” V 40. rokoch bol prášok a tabletky z mladej pšenice a iných obilných tráv najpredávanejšími “multivitamínmi” a minerálnymi doplnkami v USA (produkty Cerophyl a Cerograss). Produkty boli dostupné takmer v každej lekárni.
Po 2. svetovej vojne na počiatku 50. rokov tieto zelené potraviny ustúpili do úzadia obchodne zaujímavým syntetickým „1 tableta denne“ vitamínom. Bola to éra, ktorá velebila "zázraky modernej vedy." Ľudia sa domnievali, že bolo lepšie a pohodlnejšie vziať jednu tabletu syntetických vitamínov za deň, ako získať tieto vitamíny z prírodných zdrojov z 20 tabliet Cerophylu. Preto Schnabel vyvinul verziu produktu Cerophyl obohatenú o syntetické vitamíny, aby spotrebiteľ mohol znížiť dennú dávku z 20 tabliet na štyri, ale tento druhý produkt mal obdmedzený úspech. Napriek tomu sa ľudia prirodzene vracajú k pravde. V roku 1976 keď spoločnosť PINES International znovu oživila pôvodný produkt Dr. Schnabela sušenú mladú pšeničnú trávu (dodržiavali tie isté postupy pestovania, zberu a skladovania ako zaviedla spoločnosť Cerophyl Laboratories) sa jej konzumácia ako nutrične bohatého jedla opäť zvýšila. V súčasnosti je na západe konzumácia zelených nápojov bežná.
Organicky pestovaná Novozélandská mladá pšenica Rainforest Foods je certifikovaná prísnou, medzinárodne uznávanou britskou autoritou Soil Association. Významnou úlohou certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky výrobky predávané ako BIO spĺňali prísne ekologické podmienky. Táto certifikácia, ekologický audit garantuje, že pri celom výrobnom procese sa dbá na dodržiavanie princípov čistej organickej produkcie - pôvod, pestovanie, spracovanie, export a balenie. Riadi sa britským ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka DEFRA (Department for Environment, Food & Rural Affairs). Všetky BIO certifikované výrobky vo Veľkej Británii majú na obale vyznačený kód GB-ORG-XX (kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal). Soil Association certifikačný kód je GB-ORG-05.
Rainforest Foods spolupracuje s organizáciou Rainforest Concern (charita č. 1028947) za účelom zachovania ohrozených lesov, ochrany ohrozených biotopov, voľne žijúcich živočíchov a domorodých obyvateľov. Za každé predané balenie, Rainforest Foods bude financovať nákup jedného metra štvorcového oblačného lesa v Ekvádore. Bližšie informácie na adrese www.rainforestconcern.org
Kliknutím na logo zobrazíte viac produktov Rainforest Foods. Produkty sú bez GMO, umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.
Odporúčané dávkovanie: Dospelí - 1 kopcovitú čajovú lyžičku (3-4g) rozmiešame v pohári vody (studenej alebo vlažnej), ovocnej alebo zeleninovej šťave 1 až 2x denne, v ideálnom prípade nalačno, 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle, vždy aspoň s hodinovým odstupom od liekov. Deti od 3 rokov - 1 kopcovitú čajovú lyžičku (3-4g) 1x denne.
Ďalšia možnosť použitia je pridanie mladej pšenice do šalátov, cereálnych pokrmov, jogurtov alebo iného studeného jedla. Nepoužívajte s horúcimi nápojmi (viac ako 40 stupňov Celzia), nakoľko vyššia teplota neutralizuje aktívne enzýmy. Napríklad pridajte za lyžičku mladej pšenice do už naservírovanej (nie horúcej) polievky.
Obsah: 200g sušené mleté zelené mladé lístky pšenice (lat. Triticum aestivum) z ekologického pestovania na Novom Zélande. 100% jednozložkový produkt v BIO/organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.
Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 254 kcal /1053 kJ, bielkoviny 28g, tuky 6g (z toho nasýtené 0.5g), sacharidy 4.9g (z toho cukry 4.6g), vláknina 34g, sodík 0.32g, vitamín A 17.33mg, vitamín C 548mg, vit. B9 (kyselina listová) 1130mcg, chlorofyl 907mg.
Krajina pôvodu: Canterbury - Nový Zéland
Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy, ľudia so zo závažnými chorobami (napr. kardiovaskulárne choroby, pacienti po transplantácii) sa o užívaní produktu poraďte s lekárom. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.
UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!
Bez lepku | áno |
Bez GMO | áno |
Forma | prášok |
BIO kvalita | áno |
Vegan | áno |
Obsah | 200g |
Krajina pôvodu | Nový Zéland |