Kategórie produktov

Odber noviniek

BIO Mladá pšenica prášok 225g Green Origins

Mps22go

Sušené mleté zelené výhonky mladej pšenice z ekologického pestovania podobne ako z mladého jačmeňa predstavujú výborný spôsob ako doplniť organizmu široké spektrum živín, z ktorých mnohé majú silné antioxidačné a detoxikačné účinky.

 

Viac detailov

13,50 €

Pridať do obľúbených

Vypredané

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 13 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 13 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,65 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Mladá pšenica prášok 225g Green Origins

  BIO Mladá pšenica prášok 225g Green Origins

  Sušené mleté zelené výhonky mladej pšenice z ekologického pestovania podobne ako z mladého jačmeňa predstavujú výborný spôsob ako doplniť organizmu široké spektrum živín, z ktorých mnohé majú silné antioxidačné a detoxikačné účinky.

   

  Názory zákazníkov

 • Mladé zelené výhonky pšenice sú podobne ako výhonky mladého jačmeňa jedným z najbohatších zdrojov širokého spektra živín potrebných pre rast, opravu a celkové zdravie človeka. Obsahujú veľké množstvo enzýmov, vitamínov, minerálov, karotenoidov, chlorofylu a ďalších antioxidančných fytonutrientov pôsobiacich synergicky - vzájomne ako celková súhra všetkých látok. Bielkoviny obsiahnuté v mladých lístkoch pšenice obsahujú 19 z 22 aminokyselín vrátane 8, ktoré si naše telo nevie samo vyrobiť. V súčasnosti je stále jednou zo svetovo najväčšmi pestovaných plodín.

  Bio certifikácia the Soil Association

  Organicky pestovaná mladá pšenica Green Origins je certifikovaná prísnou, medzinárodne uznávanou britskou autoritou Soil Association. Významnou úlohou certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky výrobky predávané ako BIO spĺňali prísne ekologické podmienky. Táto certifikácia, ekologický audit garantuje, že pri celom výrobnom procese sa dbá na dodržiavanie princípov čistej organickej produkcie - pôvod, pestovanie, spracovanie, export a balenie. Riadi sa britským ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka DEFRA (Department for Environment, Food & Rural Affairs). Všetky BIO certifikované výrobky vo Veľkej Británii majú na obale vyznačený kód GB-ORG-XX (kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal). Soil Association certifikačný kód je GB-ORG-05.

  Logo Green Origins

  Kliknutím na logo uvidíte viac produktov Green Origins. Produkty sú bez GMO, umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.

  Odporúčané dávkovanie: Dospelí - 1 kopcovitú čajovú lyžičku (3-4g) rozmiešame v pohári vlažnej vody, ovocnej alebo zeleninovej šťave 1 až 2x denne, v ideálnom prípade nalačno, 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle, vždy aspoň s hodinovým odstupom od liekov. Deti od 3 rokov - 1 kopcovitú čajovú lyžičku (3-4g) 1x denne.

  Ďalšia možnosť je pridanie mladej pšenice do cereálií, šalátov, omáčok alebo iného studeného jedla. Nepoužívajte prášok s horúcimi nápojmi, nakoľko teplo neutralizuje aktívne enzýmy. Mladá pšenica podobne ako mladý jačmeň je základom zelených smoothie drinkov. Zmixujte ju v mixéri so zeleninou a ochuťte, alebo vyskúšajte zmiešať s ovocím, jogurtom a medom. Najjednoduchšie sa konzumuje ako nápoj, chutný s ovocnými šťavami ale niektorí ľudia ju majú radi len vo vode.

  Obsah: 225g sušených mletých mladých zelených výhonkov/lístkov pšenice (lat. Triticum aestivum) z ekologického hospodárstva. 100% jednozložkový produkt v BIO/organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 259 kcal / 1071 kJ, bielkoviny 13g, sacharidy 21g (z toho cukry 9.3g), tuky 2.1g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0.5g), vláknina 53g, soľ 0g, vitamín A 450 mcg, vit. C 46.3mg, vápnik 428mg, železo 18.8mg.

  Krajina pôvodu: Európa

  Bio certifikácie: EU, the Soil Association, the Vegan Society

  EU certifikáciathe Soil Association certifikáciathe Vegan Society certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy, ľudia so zo závažnými chorobami (napr. kardiovaskulárne choroby, pacienti po transplantácii) sa o užívaní produktu poraďte s lekárom. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma prášok
  BIO kvalita áno
  Vegan áno
  Obsah 225 g
  Krajina pôvodu Európa

3 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...