Kategórie produktov

Odber noviniek

BIO Spirulina prášok 225g Green Origins

Spi22go

15,50 €

Pridať do obľúbených

Vypredané

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 15 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 15 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,75 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Spirulina prášok 225g Green Origins

  BIO Spirulina prášok 225g Green Origins

  Názory zákazníkov

 • Spirulina (Arthrospira Platensis) je modrozelená jednobunková mikroriasa, ktorá rastie v teplých subtropických jazerách a je jednou z najstarších foriem života na Zemi. Taktiež ju pestovali aj Aztéci vo vysokohorských jazerách. Poskytuje širokú škálu živín, opisuje sa ako prírodný multivitamín a bola po stáročia súčasťou výživy mnohých ázijských kultúr. Jej bunková stena nemá celulózu, čím je stráviteľná v ľudskom organizme na 85–95%. Patrí medzi potraviny s najvyšším obsahom bielkovín (tvoria 60-70% hmoty) s esenciálnymi, aj neesenciálnymi aminokyselinami (bez prítomnosti tuku a cholesterolu). Ponúka ochranu proti infekciám, pomáha liečiť zápaly a napomáha udržiavaniu zdravých bunkových štruktúr. Je ideálna pre vylepšenie celkového zdravia organizmu.

  Green Origins Bio Spirulina sa pestuje ekologicky na ostrove v Juhočínskom mori. Riasy rastú a množia sa prostredníctvom fotosyntézy (prirodzený proces, pri ktorom rastliny absorbujú energiu zo slnečného žiarenia) v pestovateľských rybníkoch, ktoré obsahujú prírodnú, filtrovanú vodu. Zbiera sa potom, čo dosiahne požadovanú hustotu. Následne sa suší takým spôsobom, aby boli zachované všetky nutričné hodnoty rias.

  Pre podrobnešie informácie o Spiruline kliknite tu.

  Bio certifikácia the Soil Association

  Organicky pestovaná Spirulina Green Origins je certifikovaná prísnou, medzinárodne uznávanou britskou autoritou Soil Association. Významnou úlohou certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky výrobky predávané ako BIO spĺňali prísne ekologické podmienky. Táto certifikácia, ekologický audit garantuje, že pri celom výrobnom procese sa dbá na dodržiavanie princípov čistej organickej produkcie - pôvod, pestovanie, spracovanie, export a balenie. Riadi sa britským ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka DEFRA (Department for Environment, Food & Rural Affairs). Všetky BIO certifikované výrobky vo Veľkej Británii majú na obale vyznačený kód GB-ORG-XX (kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal). Soil Association certifikačný kód je GB-ORG-05.

  Logo Green Origins

  Kliknutím na logo uvidíte viac produktov Green Origins. Produkty sú bez GMO, umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.

  Bielkoviny

  Hlavnou zložkou sú komplexné a vysoko stráviteľné bielkoviny, až päťkrát pre telo ľahšie stráviteľné, ako z mäsa alebo sóje. Výborný zdroj pre vegetariánov.

  Karotenoidy

  Obsahuje komplex niekoľkých karotenoidov bohatých na antioxidanty. Karotenoidy sú tvorené približne 50% karoténmi - alfa, beta a gama a  50% xantofylmi - zeaxantín, astaxantín, a ďalšie. Hoci beta karotén je zo všetkých karotenoidov najznámejší, komplex rozličných karotenoidov je oveľa efektívnejší než izolovaný syntetický beta karotén vo forme vitamínových prípravkov.

  Chlorofyl a antioxidačná ochrana

  Je zelené farbivo, známe ako podpora rastu a opravy poškodených tkanív, má antioxidačné vlastnosti a optimalizuje vstrebávanie mnohých vitamínov a minerálnych látok. Chlorofyl taktiež podporuje celkovú regeneráciu organizmu a neutralizuje voľné radikály.

  Železo

  Spirulina je jedným z najbohatších zdrojov železa, ktoré hrá zásadnú úlohu pri tvorbe hemoglobínu a zdravého imunitného systému. Obsah železa v Spiruline je niekoľkonásobne vyšší než v ostatných potravinách a jeho vstrebateľnosť je podstatne vyššia než u syntetických doplnkoch železa.

  Aminokyseliny

  Obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny - tie, ktoré si naše telo nevie vyrobiť. Sú základným stavebným kameňom bielkovín, z ktorých je tvorená každá bunka ľudského organizmu.

  Vitamíny a minerály

  Dôležité vitamíny a minerály, vrátane vitamínu B12 (často chýba vo vegetariánskej strave), vitamín A, B-1, B-2 a B-6, draslík, železo, vápnik, selén, zinok, mangán, meď. Spirulina má najbohatší zdroj antioxidantov a je bohatá aj na mnoho ďalších dôležitých fytonutrientov, enzýmov a stopových prvkov.

  Výhody užívania Spiruliny:

  • vysoký kompletný obsah bielkovín, nutričný zdroj energie, znižuje pocit únavy, stabilizuje a znižuje chuť k jedlu
  • chráni nervový systém, má antidiabetické, detoxikačné, antitoxické, antivírusové, antikarcinogénne a hypocholesterolemické účinky
  • stimuluje imunitný a lymfatický systém
  • spomaluje starnutie
  • na odstránenie deficitu zinku, zvýšenie plazmatickej hladiny vit.A, železa a hemoglobínu
  • veľký obsah esenciálnych mastných kyselín, ktoré sú dôležité pre obrovské množstvo telesných funkcií
  • bohatá na minerálne látky, najmä organický draslík. Ten je dôležitý pre udržovanie bunkovej štruktúry, rovnako ako pre správnu funkciu neurónov v mozgu. Draslík tiež zabraňuje kŕčom, pretože stabilizuje telesnú rovnováhu elektrolytov
  • bohatá na antioxidanty a je najbohatší dostupný zdroje beta karoténu
  • je významným zdrojom organicky viazaných vitamínov A, C, D a E, a vitamínov skupiny B
  • významný optimalizátor imunitného systému, podporuje zvýšenie hladiny protilátok. Tie majú anti-alergénny a infekcie potláčajúci účinok
  • stabilizátor a optimalizátor črevnej mikroflóry, podpora rastu antibiotík v črevách. Zvýšenie laktobacilov v črevách až o 327%

  Odporúčané dávkovanie: Dospelí - 1 čajovú lyžičku (2-3g) rozmiešame v pohári vody (studenej alebo vlažnej), ovocnej alebo zeleninovej šťave 1 až 2x denne, v ideálnom prípade nalačno, 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle, vždy aspoň s hodinovým odstupom od liekov. Deti od 3 rokov - 1/2 čajovej lyžičky (1-1.5g) 1 až 2x denne.

  Alternatívou je pridanie prášku do jogurtov, cereálnych pokrmov, polievok a šalátov.

  Neexistuje žiadna maximálna denná dávka. Spirulina sa dá jesť ako bežná potravina. Pri ochorení je možné užívať 10-20 gramov spiruliny denne. Športovci by mohli užívať až 50-60 gramov denne. Spirulinu je možné primiešať do pokrmov, alebo ju rozmiešať v nápoji ako zelený jačmeň či pšenicu, a užívať ako samostatné jedlo.

  Obsah balenia: 225g sušená mletá sladkovodná mikroriasa Spirulina (lat. Arthrospira platensis) z ekologického pestovania. 100% jednozložkový produkt v BIO/organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov. Informácia pre alergikov: obsahuje prirodzene sa vyskytujúce siričitany.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 332 kcal / 1409 kJ, bielkoviny 65g, tuky 0.8g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0.4g), sacharidy 13g (z toho cukry <0.1g), vláknina 6.4g, soľ 3g, vitamín B6 0.7mg, horčík 259mg, železo 53.2mg.

  Krajina pôvodu: Čína - ostrov v Juhočínskom mori

  Bio certifikácie: the Soil Association, the Vegan Society

  the Soil Association certifikáciathe Vegan Society certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy, ľudia so zo závažnými chorobami (napr. kardiovaskulárne choroby, pacienti po transplantácii) sa o užívaní produktu poraďte s lekárom. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma prášok
  BIO kvalita áno
  Vegan áno
  Obsah 225 g
  Krajina pôvodu Čína

6 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...