Kategórie produktov

Odber noviniek

Slovenský včelí peľ 200g od Borivoja

Vcpl20b

Obnôžkový včelí peľ zo slovenskej prírody, vynikajúci zdroj energie, enzýmov, kompletných bielkovín, vitamínov B a mnohých iných nutričných látok.

 

Viac detailov

3,65 €

-2,30 €

5,95 €

Pridať do obľúbených

Skladom / min. trvanlivosť 30.6.2023, posledný 1 kus

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 3 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 3 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,15 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Slovenský včelí peľ 200g od Borivoja

  Slovenský včelí peľ 200g od Borivoja

  Obnôžkový včelí peľ zo slovenskej prírody, vynikajúci zdroj energie, enzýmov, kompletných bielkovín, vitamínov B a mnohých iných nutričných látok.

   

  Názory zákazníkov

 • Foto produktu dočasne neaktuálne, aktuálna gramáž balenia je 200g.

  Včelí obnôžkový peľ je bohatá prírodná rastlinná potravina pre včely, ktorá sa nazýva ako "fontána mladosti". Štúdie ukazujú, že včelí peľ poskytuje skoro všetky látky potrebné pre každodennú správnu funkciu ľudského tela. Hovorí sa, že je to najkomplexnejšia potravina z darov prírody a veľmi nás teší, že tento včelí peľ pochádza práve zo Slovenskej prírody, predstavuje silný koncentrovaný zdroj energie.

  Včely na svojich cestách, kedy navštívia aj viac než 1000 kvetov pri jednom výlete z úľa, nazbierajú z kvetov peľové zrniečka. Zlaté peľové zrnká sú mikroskopickej veľkosti, ale včely ich nazbierajú milióny, potom ich zvlhčia výlučkami svojich žliaz a nektáru a formujú ich do malých guličiek nazývaných peľové obnôžky. Tvar a farba sú pre každý druh rastliny rozdielne. Tieto obnôžky včely prenášajú do úľa na zadnom páre nožičiek. Včela medonosná dokáže uniesť cca 40 mg peľu. K zberu slúžia mriežky umiestnené pri vchode do úľa (tzv. peľochyty), ktorými včela musí prejsť, a tým na nich zanechá 10% až 30% percent peľu. Včelám sa nikdy nesmie takto odobrať viac ako 30% peľu, inak by zoslabli. Peľ predstavuje pre včely základnú potravinu od ktorej závisí výchova nových generácií včiel, nakoľko je potravou lariev.

  Ako čo najviac využiť včelí peľ?

  Začnite 1 polievkovou lyžicou (cca 14,2 gramov) denne u dospelých a detí od 5 rokov. V prípade vysokej fyzickej či psychickej záťaže zvýšte množstvo denných dávok. Včelí peľ možno použiť do koktejlov alebo iných nápojov, na rôzne pokrmy alebo ho môžete jesť len tak po lyžičke ako desiatu.

  Keďže tento včelí peľ je koncentrovaným zdrojom vysoko kvalitných bielkovín, je možné ho veľmi dobre kombinovať s proteínovým práškom (napr. konopný proteín), ktorý je organizmom ľahko stráviteľný. Kombinácia včelieho peľu s proteínovým práškom efektívne pokryje každodennú potrebu bielkovín.

  Ďalšou možnosťou je skombinovať včelí peľ so zeleným jačmeňom. Tým si zaistíte pomalé uvoľňovanie energie a podporu imunitného systému po celý deň.

  Odporúčané dávkovanie: 5 až 20g včelieho peľu denne. 1. spôsob: 2 čajové lyžičky obnôžkového peľu a 2 čajové lyžičky medu rozmiešame v pohári vody (250 ml) a užívame 3x denne. 2. spôsob: 25g obnôžkového peľu vmiešame do 250g medu, užívame 3x denne 1 čajovú lyžičku. 3. spôsob: 1-2 čajové lyžičky necháme rozpustiť v ústach a prehltneme, sliny napomôžu tráveniu peľu.

  UPOZORNENIE: Niektorí ľudia môžu pri užívaní včelieho peľu zaznamenať drobné žalúdočné a črevné podráždenie a preháňavý účinok. Vzhľadom k bohatosti výživných látok existuje aj možnosť alergickej reakcie na včelí peľ (cca 0,5 promile všetkých ľudí). Preto odporúčame alergický test pred užívaním, a to tak, že si nanesiete malé množstvo peľu s medom na zápästie do oblasti, kde je cítiť tep. Ak sa po 3-5 hodinách objaví červená škvrna, potom ste s najväčšou pravdepodobnosťou na včelie produkty alergickí a včelí peľ neužívajte.

  Obsah: 200g sušeného prírodného včelieho peľu, bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 379 kcal / 1595 kJ, bielkoviny 25g, tuky 8.9g, sacharidy 52g, vláknina 5.3g, vápnik 120mg, draslík 224mg, železo 9.2mg, horčík 77.50mg.

  Krajina pôvodu: Slovensko - Budča

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy, ľudia so zo závažnými chorobami (napr. kardiovaskulárne choroby, pacienti po transplantácii) sa o užívaní produktu poraďte s lekárom. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma granule
  RAW áno
  Obsah 200 g
  Krajina pôvodu Slovensko - Budča

1 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...