Kategórie produktov

Odber noviniek

Premium Nutričné kvasnice vločky 250g Zdravovýživa

Nks25z

Nutričné kvasnice (lahôdkové droždie) sú obľúbenou chutnou potravinou vegánov a vitariánov, pretože sú jedným z najbohatších prírodných zdrojov vitamínov B a poskytujú vysoký obsah kompletných bielkovín (obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny). Majú syrovo-orieškovú chuť a niekedy trošku pripomínajú aj chuť oškvarkov. Používajú sa na dochutenie hotových jedál, šalátov, smoothies a iných receptov ako náhrada syra.

 

Viac detailov

8,95 €

Pridať do obľúbených

Skladom / DMT 27.3.2024

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 8 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 8 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,40 €.


 • Recenzie

  Hodnotenie 
  28.11.2019

  nutričné kvasnice

  Chuťové velmi dobré,návykové,dávam si ho skoro do všetkého.Odporúčam.

  Hodnotenie 
  20.09.2019

  nutričné kasnice

  Najlepšie nutričné kvasnice aké som kedy mala,odporúčam :-)

  Napísať názor

  Premium Nutričné kvasnice vločky 250g Zdravovýživa

  Premium Nutričné kvasnice vločky 250g Zdravovýživa

  Nutričné kvasnice (lahôdkové droždie) sú obľúbenou chutnou potravinou vegánov a vitariánov, pretože sú jedným z najbohatších prírodných zdrojov vitamínov B a poskytujú vysoký obsah kompletných bielkovín (obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny). Majú syrovo-orieškovú chuť a niekedy trošku pripomínajú aj chuť oškvarkov. Používajú sa na dochutenie hotových jedál, šalátov, smoothies a iných receptov ako náhrada syra.

   

  Názory zákazníkov

 • Nutričné kvasnice (angl. nutritional yeast) sú neaktívne/deaktivované jednobunkové kvasinky kmeňa Saccharomyces cerevisiae bez akýchkoľvek umelých, prídavných a konzervačných látok, takže nespôsobujú kvasinkové infekcie. Predávajú sa na trhu ako potravinársky výrobok vo forme vločiek alebo prášku. Majú lahodnú syrovo-orieškovú chuť, sú bohatým zdrojom kompletných bielkovín (obsahujú všetkých 9 esenciálnych aminokyselín) a predstavujú jeden z najbohatších prírodných zdrojov vitamínov skupiny B (okrem B12, kvasinky prirodzene neprodukujú vitamín B12) a stopových prvkov. Sú populárne u vegánov, vegetariánov aj vitariánov, používajú sa na dochutenie jedál podobne ako korenie, do šalátov, smoothies, v rôznych RAW receptoch ako náhrada syra, ako posýpka na popcorn alebo len tak ako lahodná pochúťka priamo do úst. Nutričné kvasnice nie sú rovnaké ako pivovarské kvasnice. Pivovarské kvasnice sú vedľajším produktom pri výrobe piva a droždie je druhotný produkt z kvasníc.

  Vločky nutričných kvasníc na lyžici

  Problematika vitamínu B12 u vegánov a vitariánov

  Veľa vegánov považuje nutričné kvasnice ako dobrý prirodzený zdroj vitamínu B12. Kvasinky a rastliny však nevyrábajú vitamín B12, iba baktérie môžu produkovať B12 (teoreticky rastliny môžu obsahovať malé množstvo B12 kvôli kontaminácii baktériami). Tento vitamín je obsiahnutý vo väčšom množstve výhradne v potravinách živočíšneho pôvodu - v mäse, rybách, vajciach a mliečnych výrobkoch. V malých množstvách sa dá nájsť aj vo fermentovaných potravinách rastlinného pôvodu, napríklad kvasená kapusta. Na trhu sa môžete stretnúť aj s nutričnými kvasnicami umelo obohatenými o vitamín B12 (angl. fortified with B12), čiže obohatené o doplnok. Ten istý efekt získate keď budete dopĺňať B12 zvlášť vo forme vitamínového doplnku.

  Osobám so zníženým príjmom potravín živočíšneho pôvodu alebo ich úplnym vylúčením zo stravy sa všeobecne odporúča dopĺňať vit. B12 denne vo forme výživového doplnku, najmenej aspoň 10μg (mikrogramov), nakoľko klinický nedostatok vitamínu B12 môže spôsobovať anémiu (chudokrvnosť) alebo poškodenie nervového systému. Riziko nedostatku B12 existuje údajne u vegánov, vitariánov (ľudia na surovej rastlinnej strave) a dojčatách vegánskych matiek, ktorých príjem vitamínu B12 je nízky.

  Typickými príznakmi nedostatku vitamínu B12 u dospelých sú strata energie, brnenie, necitlivosť, znížená citlivosť na bolesť alebo tlak, rozmazané videnie, poruchy chôdze, bolesť jazyka, zhoršená pamäť, zmätenosť, halucinácie a zmeny osobnosti. Často sa tieto príznaky vyvíjajú postupne v priebehu niekoľkých mesiacov až jeden rok, než sú uznané ako dôsledok nedostatku B12 a zvyčajne vymiznú jeho suplementovaním.

  Odporúčané dávkovanie: optimálne 2 polievkové lyžice denne.

  Obsah: 250g prírodných deaktivovaných kvasiniek Saccharomyces cerevisiae vo forme jemných vločiek. 100% jednozložkový produkt v prémiovej (prvotriednej) kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 281 kcal / 1176 kJ, bielkoviny 50g, sacharidy 31g (z toho cukry 6g), tuky 3g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0g), vláknina 25g, sodík 31mg.

  Krajina pôvodu: Estónsko

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma jemné vločky
  Vegan áno
  Obsah 250 g
  Krajina pôvodu Estónsko

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...