Kategórie produktov

Odber noviniek

BIO Maca prášok 300g Green Origins

Mac30go

Maca je známy adaptogén, ktorý organizmu pomáha prispôsobiť sa stresu, znižuje intenzitu a negatívny vplyv stresu. Táto koreňová zelenina je základnou súčasťou jedálnička pôvodných obyvateľov Peru, ktorí využívajú jej schopnosti k posilneniu organizmu, zvýšeniu energie, vytrvalosti a sily. Obľúbený prírodný prostriedok na zvýšenie plodnosti a libida. Pre športovcov je obľúbenou potravinou na zvýšenie vytrvalosti.

 

Viac detailov

16,50 €

Pridať do obľúbených

Vypredané

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 16 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 16 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,80 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Maca prášok 300g Green Origins

  BIO Maca prášok 300g Green Origins

  Maca je známy adaptogén, ktorý organizmu pomáha prispôsobiť sa stresu, znižuje intenzitu a negatívny vplyv stresu. Táto koreňová zelenina je základnou súčasťou jedálnička pôvodných obyvateľov Peru, ktorí využívajú jej schopnosti k posilneniu organizmu, zvýšeniu energie, vytrvalosti a sily. Obľúbený prírodný prostriedok na zvýšenie plodnosti a libida. Pre športovcov je obľúbenou potravinou na zvýšenie vytrvalosti.

   

  Názory zákazníkov

 • Maca (Lepidium Meyenii) je prastará peruánska rastlina často prezývaná ako "peruánsky ženšen". Už pred viac než 2000 rokmi bola základnou súčasťou jedálnička pôvodných obyvateľov Starého Peru, ktorí využívali jej schopnosti k posilneniu organizmu, zvýšeniu energie, vytrvalosti, plodnosti a sily. Rastie vo vysokých nadmorských výškach 3500 - 4500m n.m. v peruánskych a bolívijskych Andách, kde sa jej darí najlepšie v drsných klimatických podmienkach. Maca pomáha navracať organizmus do rovnováhy a regulovať produkciu enzýmov a hormónov, zvlášť napokon hormónov pohlavných. Vďaka tomu pôsobia na reprodukčné orgány, tak i na príslušné mozgové centrá, a pomáha priaznivo ovplyvňovať nielen sexualitu, ale i ďalšie oblasti, ktoré súvisia s hormonálnou rovnováhou.

  Bio certifikácia the Soil Association

  Organicky pestovaná Maca Green Origins je certifikovaná prísnou, medzinárodne uznávanou britskou autoritou Soil Association. Významnou úlohou certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky výrobky predávané ako BIO spĺňali prísne ekologické podmienky. Táto certifikácia, ekologický audit garantuje, že pri celom výrobnom procese sa dbá na dodržiavanie princípov čistej organickej produkcie - pôvod, pestovanie, spracovanie, export a balenie. Riadi sa britským ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka DEFRA (Department for Environment, Food & Rural Affairs). Všetky BIO certifikované výrobky vo Veľkej Británii majú na obale vyznačený kód GB-ORG-XX (kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal). Soil Association certifikačný kód je GB-ORG-05.

  Logo Green Origins

  Kliknutím na logo uvidíte viac produktov Green Origins. Produkty sú bez GMO, umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.

  Libido

  Macu mnohí označujú za peruánsku viagru. Vyvoláva zvýšenú žiadostivosť, teda zvyšuje libido, podporuje mužskú potenciu, výrazne podporuje a predlžuje erekciu, stimuluje sexuálne funkcie, kladne pôsobí na prostatu, zvyšuje objem semena, pohyblivosť a počet spermií, čím pomáha pri liečbe neplodnosti. Účinky koreňa Maca boli klinicky testované.

  Adaptogén

  Maca sa radí medzi silné adaptogény, čo sú rastliny zvyšujúce odolnosť organizmu voči stresovým situáciám. Fungujú na princípe udržovanie homeostázy - rovnováhy všetkých telesných systémov, narozdiel od substancií zameraných na jeden určitý symptóm. Maca, ako adaptogén je schopná významne zvýšiť energiu. Podľa vedeckých výskumov môže Maca významne posilniť imunitný systém a celkovú telesnú vitalitu, a jednoducho omladzovať organizmus.

  Vitamíny a minerály

  Maca je veľmi významným zdrojom minerálov a to predovšetkým rastlinného vápnika, železa, draslíka, jódu a obsahuje ďalej organickú síru, zinok, mangán, horčík, fosfor, selén a meď. Čo sa týka vitamínov, obsahuje vysoký podiel vitamínu C (20g pokryje dennú doporučenú dávku), niacínu a vitamínu B6, a obsahuje aj rad ďalších B vitamínov, vrátane malého množstva B12. Maca je tiež bohatým zdrojom fytosterolov - rastlinných sterolov schopných odbúravať zlý cholesterol. Synergický účinok aminokyselín, vitamínov a minerálnych látok v ich prirodzenom stave môže zvyšovať ich vstrebanie a následne aj využitie v našom organizme.

  Výhody užívania Macy:

  • pôsobí ako afrodiziakum, zvyšuje libido mužov aj žien
  • posilňuje imunitný systém, telesnú vitalitu
  • aktivuje bunkový metabolizmus a posilňuje psychickú a fyzickú odolnosť
  • spomaľuje starnutie, omladzuje organizmus
  • zlepšuje mužskú potenciu - po 3-mesačnom užívaní Macy bolo preukázané zlepšenie spermiogramu, (väčsia mobilita a množstvo spermií v ejakuláte,  zvyšuje počet a pohyblivosť spermií), zvyšuje hladinu testosterónu - mužského pohlavného hormónu
  • pomáha pri liečbe niektorých foriem neplodnosti u žien, pomáha k hormonálnej rovnováhe u žien
  • pomáha pri menštruačných bolestiach, nepravidelnej menštruácii
  • pomáha prekonávať nepríjemné syndrómy pri menopauze, znižuje návaly horúčavy
  • prísun energie, zvyšuje vytrvalosť a výkon
  • priaznivo ovplyvňuje akné a osteoporózu
  • pomáha riešiť problémy spôsobené hormonálnou nerovnováhou
  • podporuje nárast svalovej hmoty, nárast fyzickej a psychickej výkonnosti
  • zlepšuje imunitu
  • Maca je pre svoje vlastnosti nazývaná prírodná Viagra a tiež prírodnou formou hormónu DHEA

  Odporúčané dávkovanie: 1 čajovú lyžičku (2-3g) maca prášku rozmiešame v pohári vody, ovocnej šťave, smoothie, rastlinnom mlieku alebo inom obľúbenom nápoji, 1-2x denne medzi jedlami.

  Maca prášok sa môže konzumovať taký aký je, rozpustiť ho vo vode, alebo pridávať do ovocných kokteilov, čerstvých štiav, rastlinných mliek, polievok, ovocných šalátov, jogurtov, pudingov alebo rôznych dezertov. Maca má špecifickú mliečnu, mierne nasladlú a jemne nahorklú chuť, preto nápoj s macou odporúčame prisladiť napríklad agávovým sirupom alebo kokosovým cukrom. V Peru sa Maca tradične pije ako teplý osladený nápoj.

  Obsah: 300g sušené mleté korene Maca (lat. Lepidium meyenii) z ekologického pestovania. 100% jednozložkový produkt v BIO/organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 319 kcal / 1345 kJ, bielkoviny 13g, sacharidy 53g (z toho cukry 30g), tuky 1.3g (z toho nasýtené 0.4g), vláknina 21g, soľ (sodík) 0g, vitamín B6 0.4mg, draslík 1620mg, vápnik 263mg.

  Krajina pôvodu: Peru

  Bio certifikácie: EU, the Soil Association, the Vegan Society

  EU certifikáciathe Soil Association certifikáciathe Vegan Society certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy, ľudia so zo závažnými chorobami (napr. kardiovaskulárne choroby, pacienti po transplantácii) sa o užívaní produktu poraďte s lekárom. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma prášok
  BIO kvalita áno
  Vegan áno
  Obsah 300 g
  Krajina pôvodu Peru

6 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...