Kategórie produktov

Odber noviniek

Maitake extrakt z plodnice 90 kapsúl x 500mg MycoMedica (30% polysacharidov) Zväčšiť

Maitake extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

Ma90m

Extrakt z mladých plodníc huby Maitake s optimálnym 30% obsahom polysacharidov na terapeutické použitie. Huba je zdrojom maitake D-frakcie, kyseliny grifolovej a dalších bioaktívnych látok na podporu prirodzenej obranyschopnosti organizmu, posilnenie imunitného systému.

 

Viac detailov

28,90 €

Pridať do obľúbených

Skladom do 3 dní

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 28 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 28 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 1,40 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Maitake extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

  Maitake extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

  Extrakt z mladých plodníc huby Maitake s optimálnym 30% obsahom polysacharidov na terapeutické použitie. Huba je zdrojom maitake D-frakcie, kyseliny grifolovej a dalších bioaktívnych látok na podporu prirodzenej obranyschopnosti organizmu, posilnenie imunitného systému.

   

  Názory zákazníkov

 • Maitake (trsovnica lupeňovitá) parazituje v prírode na kmeňoch dubov. V preklade z japončiny znamená tancujúca huba, pretože ľudia tancovali od radosti, keď túto chutnú a terapeuticky cenenú hubu našli. Nájsť divoko rastúcu Maitake je ťažké, huba bola veľmi drahá a tak hubári miesta nálezu tajili a často sa táto informácia prenášala z generácie na generáciu. V Číne sa užívala už v dobách dynastie Han (206-210 n.l.). Dnes sa skúma jej veľmi silné protinádorové pôsobenie. Obsahuje rad bioaktívnych zložiek, z ktorých zvlášť významný je grifolan. Obsahuje aj značné množstvo ergosterolu (prekurzor vitamínu D).

  Maitake extrakt od Mycomedica je na trhu dostupný v želatinových kapsuliach (HGC) a po novom už aj v rastlinných kapsuliach vhodných aj pre vegánov. My ponúkame tento produkt už len v kapsuliach rastlinného pôvodu.

  V tradičnej čínskej medicíne je Maitake vhodná na:

  • posilnenie imunitného systému
  • doplnkovú terapiu na diabetes typu 2
  • prevenciu metabolického syndrómu a podporu regulácie váhy
  • doplnková terapia u rakoviny
  • zlepšenie obranyschopnosti proti vírusom
  • zlepšenie znášanlivosti chemoterapie a rádioterapie
  • osteoporóza
  • celulitída
  • problémy s prostatou

  Odporúčané dávkovanie: Pri zdravotných problémoch 3-4 kapsule denne do zmiernenia problémov (je vhodné poradiť sa s odborníkom na čínsku medicínu). Pri preventívnom užívaní 1-2 kapsule denne (2-3 mesiace v roku). Kapsule užívajte nalačno min. 20 minút pred jedlom, prípadne 30 minút po jedle, zapite pohárom vody alebo slabým čajom. Odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a potom 2 dni vynechať.

  Obsah balenia: 90 HPMC rastlinných kapsúl x 500mg (55,8g) extraktu z mladých plodníc Maitake (lat. Grifola frondosa), obsah polysacharidov minimálne 30% (300mg/g). Extrakt sa získava metódou vylúhovania húb Maitake v horúcej vode, na konci vyzrážanie alkoholom. Produkt neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor. Vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.

  Krajina pôvodu: Čína

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

1 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...