Kategórie produktov

Odber noviniek

Hericium extrakt z plodnice 90 kapsúl x 500mg MycoMedica (30% polysacharidov) Zväčšiť

Hericium extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

Hr90m

28,90 €

Pridať do obľúbených

Skladom do 3 dní

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 28 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 28 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 1,40 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Hericium extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

  Hericium extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

  Názory zákazníkov

 • Hericium erinaceus alebo korálovec ježovitý je veľmi obľúbená jedlá huba, hlavne vďaka svojim vyše 30 aromatickým zložkám. V tradičnej čínskej medicíne sa používa už po celé stáročia. Je bohatý na beta-glukány (typické pre medicinálne huby), fytosteroly, erinacin Q a všetkých osem esenciálnych aminokyselín. Ako každá medicinálna huba obsahuje vysoký počet vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Zložky hericia môžu zvýšiť proliferáciu T a B-lymfocytov. To všeobecne posilňuje imunitný systém a zvyšuje telu vlastnú obranyschopnosť pred antigénmi.

  Okrem charakteristickej zložky erinacin Q boli identifikované aj ďalšie erinacinové štruktúry. Je známe, že erinacin H môže stimulovať nervový rastový faktor, takže môže byť úspešne používaný na neurologické poruchy. Erinaciny sú schopné podporovať regeneráciu nervových buniek a rast nervových vlákien. Vedci preukázali, že určité erinaciny môžu napodobňovať proteín zvaný NGF (nervový rastový faktor), ktorý je potrebný pre vývoj a zachovanie dôležitých nervových buniek. Použitie tejto medicinálnej huby je zvlášť zaujímavé na Alzheimerovu chorobu, Parkinsonovu chorobu a sklerózu multiplex.

  Hericium obsahuje mnohé látky, ktoré preukázali tiež antibakteriálne vlastnosti. Klinické štúdie uvádzajú významné zlepšenie zdravia u pacientov s gastritídou počas cielenej doplnkovej liečby Hericiom. Okrem symptómov sa zlepšil aj výskyt zápalu a zloženie štruktúr sliznice. Nálezy nemeckého výskumu ukazujú antimikrobiálny účinok na patogén Helicobacter pylori, ktorý je tesne spätý s gastritídou a žalúdočnými vredmi.

  V tradičnej čínskej medicíne je Hericium vhodný na:

  • zmiernenie úzkosti, vnútorného napätia, nespavosti
  • demencia
  • problémy nervového systému
  • Alzheimerova choroba
  • roztrúsená skleróza
  • neuropatia
  • regenerácia nervov
  • nádorové ochorenie
  • tráviace ťažkosti
  • gastritídy
  • únava
  • stres
  • MRSA (rezistentný kmeň bežnej baktérie Staphylococcus aureus)
  • helicobacter pylori
  • podpora rastu kostí

  Odporúčané dávkovanie: Pri zdravotných problémoch 3-4 kapsule denne do zmiernenia problémov (je vhodné poradiť sa s odborníkom na čínsku medicínu). Pri preventívnom užívaní 1-2 kapsule denne (2-3 mesiace v roku). Kapsule užívajte nalačno min. 20 minút pred jedlom, prípadne 30 minút po jedle, zapite pohárom vody alebo slabým čajom. Odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a potom 2 dni vynechať.

  Obsah balenia: 90 HGC želatínových kapsúl x 500mg (45g) extraktu z mladých plodníc Hericium (lat. Hericium erinaceus), obsah polysacharidov minimálne 30% (300mg/g). Extrakt sa získava metódou vylúhovania húb Hericium v horúcej vode, na konci vyzrážanie alkoholom. Produkt neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor. Vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.

  Krajina pôvodu: Čína

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

1 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...