Kategórie produktov

Odber noviniek

BIO Chlorella tabletky 300 x 500mg Rainforest Foods Zväčšiť

BIO Chlorella tabletky 300 x 500mg Rainforest Foods

Chl300r

Chlorella prášok stlačený do tabletiek, bez akýchkoľvek prídavných látok. Chlorella vulgaris obsahuje najväčšie množstvo chlorofylu z rastlinnej ríše. Je zásadotvornou potravinou, pomáha udržiavať vyrovnanú hladinu pH v organizme, pôsobí proti prekysľujúcej modernej strave. Tak ako Spirulina aj Chlorella má mimoriadne vysoký 60% obsah bielkovín, s obsahom všetkých esenciálnych aminokyselín. Je preferovanou potravinou na detoxikáciu od ťažkých kovov, najmä ortuť, kadmium a olovo.

 

Viac detailov

16,45 €

Pridať do obľúbených

Vypredané

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 16 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 16 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,80 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Chlorella tabletky 300 x 500mg Rainforest Foods

  BIO Chlorella tabletky 300 x 500mg Rainforest Foods

  Chlorella prášok stlačený do tabletiek, bez akýchkoľvek prídavných látok. Chlorella vulgaris obsahuje najväčšie množstvo chlorofylu z rastlinnej ríše. Je zásadotvornou potravinou, pomáha udržiavať vyrovnanú hladinu pH v organizme, pôsobí proti prekysľujúcej modernej strave. Tak ako Spirulina aj Chlorella má mimoriadne vysoký 60% obsah bielkovín, s obsahom všetkých esenciálnych aminokyselín. Je preferovanou potravinou na detoxikáciu od ťažkých kovov, najmä ortuť, kadmium a olovo.

   

  Názory zákazníkov

 • Foto produktu dočasne neaktuálne, nakoľko výrobca zmenil grafický dizajn etikety. Čoskoro zaktualizujeme v eshope.

  Chlorella je jednobunková zelená riasa známa svojím nutričným bohatstvom, schopnosťou podporovať detoxikáciu (najmä od ťažkých kovov ako je napr. ortuť) a funkciou ako plnohodnotná potravina. Je v skutočnosti jednou z najväčších svetových superpotravín a sprístupňuje nám veľa živín, ktoré potrebujeme pre udržanie dobrého zdravia. Jej široké spektrum bielkovín, sacharidov a vitamínov robí chlorellu veľmi vhodným doplnkom pre ľudí stravujúcich sa vegetariánsky alebo vegánsky. Chlorella je tiež veľmi účinnou podporou detoxikácie a následnej údržby, optimalizovania telesného systému. Je oprávnene populárna medzi ľuďmi s aktívnym životným štýlom.

  Rainforest Foods Chlorella je odroda známa ako Chlorella Vulgaris. Má niekoľko cnostných vlastností, najmä schopnosť významne detoxikovať telo. Zdá sa, že na seba viaže toxické chemikálie, ktoré dostávame do tela jedlom, pitím a dýchaním, a dostáva ich preč z tela cez vylučovanie. A naopak, zdá sa, že je schopná rozpoznať pre telo cenné živiny a nechať ich na mieste.

  Významnou zložkou Chlorelly je zelené farbivo chlorofyl, ktoré umožňuje rastlinám premieňať svetlo na energiu prostredníctvom fotosyntézy. Chlorofyl má vysoký obsah horčíka, ktorý je nevyhnutný pre človeka na pevnosť kostí (bez horčíka sa vápnik neukladá do kostí) a správnu funkciu svalov a normalizáciu krvného tlaku a obehu.

  V bunkovej stene Chlorelly je rastový faktor (CGF), silný imunitný systém, ktorý pomáha upevniť prirodzenú obranyschopnosť tela proti chorobám, vírusom a rakovine a urýchľuje hojenie poškodeného tkaniva. CGF je primárne zložený z derivátov kyseliny nukleovej ako sú RNA a DNA, ktoré pomáhajú riadiť bunkový rast, reprodukciu a opravy.

  Okrem odstránenia toxínov Chlorella prináša do tela značný arzenál cenných živín. Dodáva mu vitamíny A, C, E a vitamín K-komplex. Poskytuje tiež väčšinu vitamínov B, vrátane kyseliny listovej, ktorá je dobre známa ako dôležitý prvok pre tehotné ženy, pretože podporuje zdravý vývoj plodu. Vitamín A je dôležitý pre zdravú sietnicu oka a je kľúčový pre správne reprodukčné funkcie u cicavcov. Vitamín C pomáha liečiť rany a regulovať krvný obeh, ale je tiež výborný antioxidant, pomáha v ochrane pred a v rekonvalescencii zo srdcových ochorení, rakoviny, artritídy a predčasnému starnutiu. Vitamín E je antioxidant dôležitý v prevencii ochorení, pomáha hojiť rany, zatiaľ čo vitamín K hrá dôležitú úlohu v zdraví krvi, srdca a kostí.

  Chlorella je užitočným zdrojom s pozvoľným uvoľňovaním bielkovín, ako aj nevyhnutných minerálov - železo, vápnik, draslík, horčík, fosfor a chlorofyl. Vápnik a horčík podporujú zdravé silné kosti a zuby a zdravý obehový a nervový systém. Železo je dôležité pre tvorbu červených krviniek, fosfor pre všeobecné bunkové funkcie a draslík spolupracuje so sodíkom aby umožnili nervové impulzy a svalové reakcie. Chlorella je zásadotvorná, pomáha udržiavať vyrovnanú hladinu pH hodnoty v tele a pôsobí proti okysľujúcim účinkom modernej stravy. Jedná sa o multi-účinnú „superpotravinu“, ktorá si zaslúži ústredné miesto v našom jedálničku.

  Úloha Chlorelly ako pomôcky pri trávení nie je až tak známa, avšak je veľmi dôležitá. Vďaka prítomnosti enzýmov ako pepsín a chlorofyláza pestuje zdravú črevnú flóru, optimalizuje trávenie jedla a odstraňuje splodiny metabolizmu. Má schopnosť podporovať zdravé spracovanie potravín a zároveň prinášať telu cenné potravové prvky, ktoré posilňujú imunitný systém. Ako optimalizátor telesného systému má Chlorella málo konkurentov.

  Certifikácia Bio kvality

  Organicky pestovaná Chlorella Rainforest Foods je certifikovaná prísnou, medzinárodne uznávanou britskou autoritou Soil Association. Významnou úlohou certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky výrobky predávané ako BIO spĺňali prísne ekologické podmienky. Táto certifikácia, ekologický audit garantuje, že pri celom výrobnom procese sa dbá na dodržiavanie princípov čistej organickej produkcie - pôvod, pestovanie, spracovanie, export a balenie. Riadi sa britským ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka DEFRA (Department for Environment, Food & Rural Affairs). Všetky BIO certifikované výrobky vo Veľkej Británii majú na obale vyznačený kód GB-ORG-XX (kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal). Soil Association certifikačný kód je GB-ORG-05.

  Spolupráca s charitou Rainforest Concern

  Rainforest Foods spolupracuje s organizáciou Rainforest Concern (charita č. 1028947) za účelom zachovania ohrozených lesov, ochrany ohrozených biotopov, voľne žijúcich živočíchov a domorodých obyvateľov. Za každé predané balenie, Rainforest Foods bude financovať nákup jedného metra štvorcového oblačného lesa v Ekvádore. Bližšie informácie na adrese www.rainforestconcern.org

  Logo Rainforest Foods

  Kliknutím na logo zobrazíte viac produktov Rainforest Foods. Produkty sú bez GMO, umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.

  Odporúčané dávkovanie: 6 až 10 tabliet denne, zapiť pohárom vody. Užívať v ideálnom prípade 30 minút pred jedlom.

  Obsah balenia: 150g sušenej mletej sladkovodnej riasy Chlorella vulgaris, stlačenej do formy tabliet (300 tabliet, 1 tbl = 500mg).  Chlorella pred sušením a mletím prešla sprejovým procesom za účelom narušenia pevnej celulózovej bunečnej steny pre lepšie vstrebávanie, využiteľnosť v našom organizme. 100% jednozložkový produkt v BIO/organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov. Produkt je certifikovaný združením vegánov - the Vegan Society. Informácia pre alergikov: obsahuje prirodzene sa vyskytujúce siričitany.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 402 kcal / 1686 kJ, bielkoviny 59.1g, sacharidy 5.2g (z toho cukry 1.2g), tuky 13.4g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0.95g), vláknina 12.1g, sodík 50mg, vitamín A 97mg, vitamín B2 1.3mg, vit. B3 12.9, vit. B12 60mcg, vit. D 600mcg, železo 101mg, mangán 4.3mg, fosfor 1200mg, jód 1000mcg, chlorofyl 2580mg, chlorella rastový faktor (CGF) 2500mg.

  Krajina pôvodu: Čína - ostrov v Juhočínskom mori

  Bio certifikácie: EU, the Soil Association, the Vegan Society

  EU certifikáciathe Soil Association certifikáciathe Vegan Society certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy, ľudia so zo závažnými chorobami (napr. kardiovaskulárne choroby, pacienti po transplantácii) sa o užívaní produktu poraďte s lekárom. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma tabletky
  BIO kvalita áno
  Vegan áno
  Obsah 300 x 500 mg
  Denná dávka - 6 - 10 tabliet
  Krajina pôvodu Čína

8 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...