Kategórie produktov

Odber noviniek

Chlorella Japan 150g (750 tabliet x 200mg) Health Link, Japonsko Zväčšiť

Chlorella Japan 150g (750tbl x 200mg) Health Link

Chjp75h

18,90 €

Pridať do obľúbených

Vypredané

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 18 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 18 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,90 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Chlorella Japan 150g (750tbl x 200mg) Health Link

  Chlorella Japan 150g (750tbl x 200mg) Health Link

  Názory zákazníkov

 • Chlorella je jednou z najstarších foriem rastlinného života na Zemi a obsahuje mnohonásobne viac chlorofylu než ostatné zelené rastliny. Bola objavená už v roku 1890 holandským mikrobiológom M. W. Beijerinckem a je celosvetovo známa pre svoje pozitívne účinky. Jednobunková mikroskopická riasa blahodárne pôsobí na celý ľudský organizmus. Je totiž najbohatším prírodným zdrojom chlorofylu, minerálov, vitamínov a ďalších výživných látok, ktoré prospievajú nášmu zdraviu i vitalite. Je cenená predovšetkým pre bohatý komplex živín, ktoré zaisťujú detoxikáciu organizmu, posilnenie imunitného systému, kompletnú výživu a zdravý bunkový rast.

  Chlorella sa najviac konzumuje v Japonsku, kde je výživovým doplnkom číslo jeden a Japonsko je tiež jej najväčším producentom. Viac ako desať miliónov Japoncov ju užíva pravidelne. Chlorella Japan pochádza z chránenej prírodnej oblasti v súostroví Rjúkjú s čistým vzduchom a čistou vodou, bohatou na minerálne látky. Tabletky chlorella Japan obsahujú iba 100% riasu s vysokým obsahom chlorofylu a látky CGF.

  Chlorella prečisťuje celý organizmus

  Chlorofyl obsiahnutý v riase (nad 3,5%) pomáha z vnútorných orgánov tela a tkanív odstraňovať ťažké kovy, chemické toxíny a ďalšie jedovaté látky. Podporuje kožný metabolizmus, hojenie rán a vredov. Spoločne so železom, vitamínom B12 a kyselinou listovou výrazne podporujú zdravú krvotvorbu. Vláknina chlorelly má schopnosť na seba viazať pesticídy a ďalšie odpadové látky, ktoré potom odvádza z tela von. Je dôležitá pre peristaltiku čriev a podporuje rast prospešných baktérií v hrubom čreve. Je bohatá na minerály, ktoré organizmus používa na neutralizáciu kyslého prostredia, v ktorom sa množia patogénne baktérie, vírusy, plesne a kvasinky (predovšetkým Candida albicans). Svojím zásaditým pôsobením znižuje prekyslenie organizmu, spôsobené predovšetkým konzumáciou rafinovanej stravy chudobnej na minerálne látky (cukor, sladkosti, limonády, živočíšne tuky, atď).

  Pozitívne účinky chlorelly

  • pomáha z organizmu odstraňovať ťažké kovy, toxíny a ďalšie jedovaté látky
  • regeneruje bunky
  • čistí tráviace ústrojenstvo, obnovuje zdravú črevnú mikroflóru
  • pomáha neutralizovať škodlivé účinky voľných radikálov
  • podporuje celkovú regeneráciu organizmu, zvyšuje energiu a vitalitu
  • posilňovanie imunitného systému
  • vplyv na tvorbu červených krviniek a hemoglobínu
  • prispieva k zachovaniu zdravej kože a slizníc
  • pôsobí ako prírodný antioxidant

  Chlorella obsahuje bohatý komplex živín

  Chlorella je bohatou zásobárňou výživných látok. Obsahuje kompletné bielkoviny so všetkými ôsmimi základnými esenciálnymi aminokyselinami, sacharidy, minerály, vitamíny, enzýmy, chlorofyl, nukleové kyseliny, antioxidanty, esenciálne mastné kyseliny, špeciálnu vlákninu a vzácny rastový faktor CGF.

  Chlorella obsahuje unikátnu substanciu - rastový faktor CGF (Chlorella Growth Factor), ktorý je jej základnou zložkou. Je tvorený jadrom chlorelly (peptidy, proteín, nukleové kyseliny) a ďalej predovšetkým polysacharidy, betaglukány, sírou a mangánom. V našom tele pracuje na zabezpečenie bunkového rastu a regeneráciu buniek. CGF vzniká počas intenzívnej fotosyntézy a umožňuje rýchly rast riasy, každá jej bunka sa počas 20 - 24 hodín rozmnoží na štyri nové.

  CGF naviac obsahuje významné množstvo mangánu, ktorý má priaznivý vplyv na ochranu DNA, bielkovín a lipidov pred oxidáciou. Pomáha udržiavať zdravé kosti, pôsobí na energetický metabolizmus a prispieva k normálnemu formovaniu spojivového tkaniva.

  Posiluje imunitný systém

  Pre náš imunitný systém sú dôležité prvky ako je vitamín C, vitamín E, beta karotén, selén, zinok a luteín.

  Vitamín C spolu s vitamínom E chráni DNA, bielkoviny a lipidy pred oxidáciou. Vitamín C taktiež podporuje tvorbu kolagénu, funkcie nervového a imunitného systému počas, a po telesnom cvičení. Napomáha lepšej absorpcii z nehemového železa (železo z rastlinných zdrojov). Prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania, regeneruje redukované formy vitamínu E.

  Betakarotén v Chlorelle priaznivo pôsobí na zachovanie správnej funkcie imunitného systému. Selén napomáha k udržaniu zdravej štítnej žľazy a jej správnej činnosti. Priaznivo ovplyvňuje tvorbu spermií, zdravie vlasov a nechtov.

  Pre koho je Chlorella prospešná?

  Pre všetkých, ktorí potrebujú doplniť vitamíny, minerály a ostatné dôležité živiny. Nutričná podpora Chlorelly Japan je vynikajúca pre jedincov s oslabeným organizmom, pri chronických ochoreniach a rekonvalescencii, pri otrave ťažkými kovmi, atopických ekzémoch či astme, ďalej pre ľudí pracujúcich v znečistenom prostredí, pri užívaní steroidov a antibiotík. Je ideálnym doplnkom pri pôste i diétach. Vďaka vysokému obsahu všetkých aminokyselín je vhodná nielen pre športovcov a ťažko pracujúcich ľudí, ale aj pre vegetariánov.

  Odporúčané dávkovanie: 2x denne 6-10 tabliet (najviac 20 tbl. denne = 4g) 15 minút pred jedlom zapiť pohárom vody.

  Pri očiste organizmu je najlepšie začať s 2g denne (10 tbl.) a zvyšovať postupne dávky počas týždňa až na 5g denne (25 tbl.). Tablety je vhodné zapiť pohárom vody. Ako prevencia postačí príjem 2-3g denne. Pre terapeutické použitie je možné brať denne 10g (50 tbl.) i viac bez vedľajších účinkov. Iba zriedka je sprievodným javom plynatosť, čo je dôsledok zrýchlenej črevnej činnosti. Tento stav sa upraví, akonáhle dôjde k prečisteniu tráviaceho ústrojenstva.

  Obsah balenia: 150g (750tbl x 200mg) sušená mletá sladkovodná riasa Chlorella vulgaris vo forme tabletiek, zloženie 1 tablety: Chlorela vulgaris 199mg, stabilizátor fosforečnan vápenatý 1mg. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov. Informácia pre alergikov: obsahuje prirodzene sa vyskytujúce siričitany.

  Krajina pôvodu: Japonsko

  Upozornenie: Výživový doplnok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Nie je určený deťom do 3 rokov. Tehotným a dojčiacim ženám odporúčame užívanie konzultovať s lekárom. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte mimo dosahu detí v suchu, chlade a tme, v uzavretom obale.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma tabletky
  Vegan áno
  Obsah 150 g (750 tbl x 200 mg)
  Krajina pôvodu Japonsko

8 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...