Kategórie produktov

Odber noviniek

BIO Chlorella prášok 200g Naturya

Chl20nt

Chlorella vulgaris v porovnaní s rastlinami obsahuje najväčšie množstvo chlorofylu. Je zásadotvornou potravinou, pomáha udržiavať vyrovnanú hladinu pH v tele a pôsobí proti prekysľujúcim účinkom modernej stravy. Podobne ako Spirulina má mimoriadne vysoký 60% obsah bielkovín, obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, je kompletným zdrojom bielkovín. Je preferovanou potravinou na detoxikáciu od ťažkých kovov, hlavne od ortuti, kadmia a olova.

 

Viac detailov

18,45 €

Pridať do obľúbených

Vypredané

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 18 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 18 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,90 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  BIO Chlorella prášok 200g Naturya

  BIO Chlorella prášok 200g Naturya

  Chlorella vulgaris v porovnaní s rastlinami obsahuje najväčšie množstvo chlorofylu. Je zásadotvornou potravinou, pomáha udržiavať vyrovnanú hladinu pH v tele a pôsobí proti prekysľujúcim účinkom modernej stravy. Podobne ako Spirulina má mimoriadne vysoký 60% obsah bielkovín, obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, je kompletným zdrojom bielkovín. Je preferovanou potravinou na detoxikáciu od ťažkých kovov, hlavne od ortuti, kadmia a olova.

   

  Názory zákazníkov

 • Chlorella je jednobunková zelená riasa, považovaná za jeden z prvých organizmov žijúcich na Zemi. Na ďalekom východe je známa ako tradičná potravina s nutričným bohatstvom, schopnosťou podporovať detoxikáciu, ktorá sa používa ako alternatívna medicína už od starovekých čias. Táto riasa s vysokým obsahom proteínov, ktorá rastie v sladkých vodách, obsahuje kompletnú radu esenciálnych mastných kyselín, mnoho vitamínov a minerálov. Je jednou z najväčších svetových superpotravín. Ľudské telo nemá potrebné enzýmy, aby úplne rozložilo tvrdú celulózovú bunkovú stenu Chlorelly, čo bráni úplnej absorpcii živín do tela. Aby sa zabránilo takémuto plytvaniu, BIO Chlorella Naturyanarušenú bunkovú stenu, čo sprístupňuje všetky živiny pre proces trávenia (zabezpečené maximálne vstrebávanie živín). Chlorella v porovnaní s ostatnými rastlinami obsahuje najväčšie množstvo chlorofylu. Jej široké spektrum bielkovín, sacharidov a vitamínov robí chlorellu veľmi vhodným doplnkom pre ľudí stravujúcich sa vegetariánsky alebo vegánsky. Je zásadotvornou potravinou, pomáha udržiavať vyrovnanú hladinu pH v tele a pôsobí proti prekysľujúcim účinkom modernej stravy. Jedná sa o „superpotravinu“, ktorá si zaslúži popredné miesto v našom jedálničku.

  Chlorella, sladkovodná riasa Chlorella - jednobunková riasa

  Spracovanie Chlorelly od Naturya

  BIO Chlorella Naturya sa pestuje v tropickej provincii Hainan, zhluk ostrovov južne od čínskej pevniny. Chlorella sa pestuje v neznečistenej vidieckej oblasti v špeciálne vytvorených sladkovodných obežných nádržiach. Kultivačné nádrže sú naplnené čistou podzemnou vodou, ktorá sa pred použitím filtruje. Po dlhých hodinách vystavenia Hainanskému slnečnému svetlu a miešaním v nádržiach, je Chlorella prvý krát zberaná po dosiahnutí optimálnej hustoty, čo je asi po 1-2 mesiacoch. Akonáhle je prvý zber dokončený, môže byť chlorella zberaná každých ďalších 7-10 dní. Po zbere je Chlorella ručne praná a následne sa suší procesom, ktorý zachováva čo najviac výživných látok ako je len možné. Na záver je Chlorella rozomletá, aby sa narušila jej pevná bunková stena.

  Chlorella, pestovateľské nádrže obr. 3 Chlorella, pestovateľské nádrže obr. 4

  Chlorella a veda

  Chlorella má mimoriadne vysoký obsah bielkovín. Obsahuje viac ako 60% bielkovín a všetky esenciálne aminokyseliny. Tieto aminokyseliny sa nazývajú „esenciálne“, pretože nemôžu byť vytvorené alebo uložené v tele, a preto ich musíme získavať iba prostredníctvom stravy.

  Chlorella má vysoký obsah vitamínov, vrátane množstva vitamínu B12, B2 (Riboflavín) a vitamínu E. Vitamín B12 je dôležitá zlúčenina, ktorá pomáha produkovať červené krvinky, ktoré udržujú v zdraví náš nervový systém. Keďže vitamín B12 nie je obsiahnutý v ovocí, zelenine ani zrnách, vegáni musia dbať na to, aby zabezpečili konzumáciu tohto vitamínu.Chlorella je tiež výborným zdrojom minerálnych látok, obsahuje veľké množstvo železa a zinku.  Železo je súčasťou hemoglobínu, ktorý na seba viaže kyslík z pľúc a dopravuje ho po celom tele. Zinok je stopový prvok, ktorý pomáha vytvárať nové bunky a enzýmy, a napomáha pri hojení rán.

  V teste s ľuďmi s mierne zvýšením krvným tlakom bolo preukázané, že konzumácia Chlorelly môže viesť k zníženiu krvného tlaku. Ďalšie skúšky naznačujú, že Chlorella môže pomôcť znižovať hladinu cholesterolu v krvi. Chlorella je bohatá na Omega 3 polynenasýtené mastné kyseliny, ktoré ako ukázali niektoré štúdie, môžu pomôcť telu bojovať proti kardiovaskulárnym ochoreniam, rakovine a artríde.

  Chlorella obsahuje množstvo fytochemikálií, ako sú karotenoidy a chlorofyl. Predpokladá sa, že konzumácia širokej škály fytochemikálií môže mať blahodarné účinky na zdravie, najmä pre ich antioxidačné vlastnosti. Vitamín E v Chlorelle pôsobí tiež ako antioxidant, chráni bunky pred oxidačným stresom.

  Detoxikácia

  Najvýznamnejšou vlastnosťou chlorelly je schopnosť výrazne detoxikovať telo a následne stabilizovať optimalizovaný telesný systém človeka. Má pevnú bunkovú stenu, ktorá na seba viaže rôzne toxíny, ktoré do seba dostávame jedlom, pitím a dýchaním. Chlorella ich pomáha eliminovať a vylúčiť z tela von. Naopak zdá sa, že chlorella je schopná rozpoznať pre telo cenné látky a ponechať ich na mieste. Toxíny, ktoré sa detoxikáciou z organizmu vylučujú sú ťažké kovy (ortuť, olovo, cín, hliník, nikel atď), konzervačné látky, antibiotiká, lieky, drogy, pesticídy, plesne, baktérie a vírusy.

  Chlorofyl a antioxidačná ochrana

  Chlorofyl je zelené farbivo, známe ako podpora rastu a opravy poškodených tkanív, má antioxidačné vlastnosti a optimalizuje vstrebávanie mnohých vitamínov a minerálnych látok. Má vysoký obsah horčíka, ktorý je pre človeka nevyhnutný na zachovanie pevných kostí (bez horčíka sa vápnik neukladá do kostí), správnu funkciu svalov a normalizáciu krvného tlaku a obehu. Chlorofyl taktiež podporuje celkovú regeneráciu organizmu a neutralizuje voľné radikály.

  Chlorellin - unikátna látka

  Táto látka je jedinečným prírodným antibiotikom. Podobne antibioticky pôsobia v cesnaku látky allicín a ajoen. Na rozdiel od chemických antibiotík, chlorellin pôsobí iba proti patogénnym organizmom, bez toho, aby poškodil tráviacu mikroflóru. Preto možno veľkými dávkami chlorelly docieliť pri infekčných chorobách aj antibiotický efekt.

  Trávenie

  Vďaka prítomnosti enzýmov ako pepsín a chlorofyláza buduje zdravú črevnú mikroflóru, optimalizuje trávenie a odstraňuje metabolické splodiny. Má schopnosť podporovať zdravé spracovanie potravy a zároveň prinášať telu cenné prvky, ktoré posilňujú imunitný systém. Ako optimalizátor telesného systému má Chlorella málo konkurentov.

  Chlorella, pestovateľské nádrže Chlorella, pestovateľské nádrže obr. 2

  Certifikácia Bio kvality

  Organicky pestovaná Chlorella Naturya je certifikovaná prísnou, medzinárodne uznávanou britskou autoritou Soil Association. Významnou úlohou certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky výrobky predávané ako BIO spĺňali prísne ekologické podmienky. Táto certifikácia, ekologický audit garantuje, že pri celom výrobnom procese sa dbá na dodržiavanie princípov čistej organickej produkcie - pôvod, pestovanie, spracovanie, export a balenie. Riadi sa britským ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka DEFRA (Department for Environment, Food & Rural Affairs). Všetky BIO certifikované výrobky vo Veľkej Británii majú na obale vyznačený kód GB-ORG-XX (kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal). Soil Association certifikačný kód je GB-ORG-05.

  Naturya venuje časť svojich ziskov na charitatívne účely.

  Logo značky Naturya

  Kliknutím na logo zobrazíte viac produktov Naturya. Produkty sú bez GMO, umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad.

  Výhody užívania chlorelly

  • čistí a zásobuje naše telo, odstraňuje plesne a toxické látky z tela (hlavne ťažké kovy)
  • má vynikajúce antioxidačné a detoxikačné účinky
  • posilňuje imunitný systém a podporuje tvorbu interferónov, ktoré chránia telo pred infekciami
  • podporuje trávenie, pomáha optimalizovať gastrointestinálny systém, chráni pred a napomáha zotaveniu z vredov, kolitídy, Chrohnovej choroby a divertikulózy,
  • je prevenciou rakoviny hrubého čreva
  • pôsobi zásadotvorne - vyrovnáva pH v organizme, odstraňuje prekyslenie organizmu
  • chráni telo pred nádorovými ochoreniami
  • zmierňuje zápaly, vredy a alergie, podporuje hojenie rán
  • posilňuje rast vlasov, nechtov a regeneráciu pokožky
  • pôsobí silne prebioticky, odporúča sa ako kúra po užívaní liekov, hlavne antibiotík
  • chráni srdce a cievy, znižuje cholesterol, znižuje krvný tlak
  • pomáha zachovávať zdravé svalstvo a štruktúru kostí
  • obsahuje všetkých 8 esenciálnych aminokyselín, ktoré si naše telo nedokáže samo vyrobiť
  • omladzuje organizmus, vitalizuje bunky, stimuluje rast a vývoj človeka
  • podporuje tvorbu červených krviniek
  • významný zdroj rastlinných proteínov dôležitých pre stavbu svalov, tkanív
  • podporuje vytváranie neurotransmiterov – prenášačov nervových vzruchov (napr. Serotonín)
  • pomáha diabetikom normalizovať hladinu cukru v krvi
  • pôsobi proti únave a stresu
  • pomáha pri chudokrvnosti
  • zlepšuje spánok, povzbudzuje myslenie a pamäť
  • zvyšuje sexuálnu výkonnosť

  Odporúčané dávkovanie: Dospelí - 1 kopcovitú čajovú lyžičku (3-4g) chlorella prášku rozmiešame v pohári vody, ovocnej šťave alebo inom obľúbenom nápoji, 1-2x denne. V ideálnom prípade 30 minút pred jedlom. Deti od 3 rokov - 1 kopcovitú čajovú lyžičku (3-4g) 1x denne. Alternatívou je pridanie Chlorella prášku do jogurtov, cereálnych pokrmov, polievok a šalátov.

  Výrobca Naturya odporúča konzumovať 5-15g chlorelly denne. Chlorella je všeobecne obľúbená vo forme nápoja, najčastejšie sa mieša do ovocných štiav. Takisto sa môže rozmiešať vo vode alebo pridávať do smoothies. Je všestrannou zložkou a skvelým doplnkom do šalátových zálievok a omáčok k cestovinám. Populárna je možnosť zahrnúť Chlorellu do polievky (napríklad zamiešať do hotovej). Možnosti pre využitie Chlorelly sú naozaj neobmedzené, pridajte ju do omáčok, zemiakovej kaše, k zapekaným cestovinám, alebo k čomukoľvek, čo dovolí Vaša fantázia.

  Obsah: 200g sušená mletá sladkovodná riasa Chlorella vulgaris, pred sušením a mletím prešla sprejovým procesom za účelom narušenia pevnej celulózovej bunečnej steny pre lepšie vstrebávanie, využiteľnosť v našom organizme. 100% jednozložkový produkt v BIO/organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov. Informácia pre alergikov: obsahuje prirodzene sa vyskytujúce siričitany.

  Priemerné výživové hodnoty na 100g: Energia 343 kcal / 1450 kJ, bielkoviny 60.7g, sacharidy 13.8g (z toho cukry 0.4g), tuky 2.3g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0.6g, mononenasýtené 0.3g, polynenasýtené 1.3g), vláknina 12.4g, soľ (sodík) 0.2g, vitamín E 17.8mg, vitamín B12 220mcg, železo 120mg, chlorofyl 3790mg.

  Krajina pôvodu: Čina - ostrovy v Juhočínskom mori

  Bio certifikácie: EU, the Soil Association, the Vegan Society

  EU certifikáciathe Soil Association certifikáciathe Vegan Society certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy, ľudia so zo závažnými chorobami (napr. kardiovaskulárne choroby, pacienti po transplantácii) sa o užívaní produktu poraďte s lekárom. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepku áno
  Bez GMO áno
  Forma prášok
  BIO kvalita áno
  Vegan áno
  Obsah 200 g
  Krajina pôvodu Čína

8 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...