Kategórie produktov

Odber noviniek

BIO Mladý zelený jačmeň 200g Naturya, prášok Zväčšiť

Akcia 1+1 Mladý jačmeň BIO 200g prášok Naturya

11MZJ200NT

!!! Akcia platí do vypredania zásob !!!
Za cenu 21.90 Eur obdržíte 2x 200g Bio mladého jačmeňa Naturya.

Viac detailov

21,90 €

Pridať do obľúbených

Skladom - EXP 5/2017

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 21 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 21 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 1,05 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Akcia 1+1 Mladý jačmeň BIO 200g prášok Naturya

  Akcia 1+1 Mladý jačmeň BIO 200g prášok Naturya

  !!! Akcia platí do vypredania zásob !!!
  Za cenu 21.90 Eur obdržíte 2x 200g Bio mladého jačmeňa Naturya.

  Názory zákazníkov

 • Mladé zelené výhonky jačmeňa sú jedným z najbohatších zdrojov širokého spektra živín potrebných pre rast, opravu a celkové zdravie človeka. Obsahujú veľké množstvo enzýmov, vitamínov, minerálov, karotenoidov, chlorofylu a ďalších antioxidančných fytonutrientov pôsobiacich synergicky - vzájomne ako celková súhra všetkých látok. Bielkoviny obsiahnuté v mladých lístkoch obsahujú 18 z 22 aminokyselín vrátane 8, ktoré si naše telo nevie samo vyrobiť. Jačmeň je jedna z najstarších plodín, ktorá sa pestovala už v starovekom Egypte, Číne a Grécku. Predpokladá sa, že rímski gladiátori zvykli konzumovať mladý jačmeň pred účasťou na boji v Koloseu. V starej Číne považovali jačmeň za symbol mužskej potencie a patril medzi päť posvätných rastlín, ktoré symbolicky zasieval sám cisár. V prírode je zdrojom sily a zdravia živočíšnej ríše zelená tráva. V súčasnosti je stále jednou zo svetovo najväčšmi pestovaných plodín. Mladý jačmeň je nutrične veľmi podobný mladej pšenici. Často k voľbe medzi týmito dvoma potravinami dochádza na základe osobného vkusu - mladá pšenica má o niečo sladšiu chuť. Samozrejme vždy môžete kombinovať oba produkty spolu, ako aj s inými superpotravinami pre vytvorenie zaujímavých chutí a nutrične nabitých, zdraviu prospešných nápojov.

  Zelený nápoj a mladé listy jačmeňa

  Napriek tomu, že zrná jačmeňa a pšenice sú väčšinou spájané s bledou, zlatou farbou, trávy majú oveľa viac spoločného so zelenou listovou zeleninou ako obilnými zrnami. Jačmenná a pšeničná tráva neobsahuje lepok. Je to to najzelenšie z mladých výhonkov, čo poskytuje ich výživnú hodnotu. Majú vysokú koncentráciu zeleného pigmentu - chlorofylu, ktorý hrá kľúčovú úlohu v procese fotosyntézy, kedy rastliny prostredníctvom listov premieňajú slnečné svetlo na chemickú energiu pre rast. Chlorofyl funguje ako zberač slnečnej energie. Fotosyntéza sa z hľadiska existencie života pokladá za najdôležitejší proces na Zemi, nakoľko výsledkom fotosyntézy je vznik organických látok a kyslíka, ktorý rastliny uvoľňujú do atmosféry. Fotosyntézou sa zároveň udržiava relatívne stály pomer kyslíka a oxidu uhličitého v ovzduší potrebného pre život.

  Pestovanie a spracovanie mladého jačmeňa

  Mladý jačmeň Naturya sa pestuje na vonkajších pastvinách, nedotknutej, neznečistenej oblasti v Severnej Číne. Farma je certifikovaná ako "organická" podľa Európskej únie a anglického združenia pre pôdu the Soil Association, čo znamená, že farma je neustále pod dozorom medzinárodne uznávaných certifikačných orgánov, aby sa zaistilo splnenie prísnych ekologických noriem BIO kvality. Jačmeň sa zasieva v novembri, v priebehu zimných mesiacov má jačmenná tráva tendenciu vyvíjať sa pomaly, buduje úložisko vitamínov, minerálov a životne dôležitých stopových prvkov. Zberá sa v marci alebo apríli nasledujúceho roku, kedy mladé zelené výhonky jačmeňa siahajúce do výšky niečo medzi 17 až 25 cm dosiahujú vrchol svojich nutričných hodnôt. Zber je preto dôležité načasovať v súlade s týmto oporným bodom v životnom cykle jačmeňa, nakoľko oneskorenie v zbere môže mať za následok zníženie hodnotných živín, pretože enzymatická a fotosyntetická aktivita rastliny začne klesať. Jačmenná tráva sa teda zberá oveľa skôr ako steblá vytvoria kolienka, dozrejú a vyprodukujú zrná - obilniny s obsahom neželaného lepku. Ako sme už spomínali, mladá jačmenná tráva sa zberá v období kedy obsah živín je na úplnom vrchole a každý následný krok v spracovaní zaisťuje ich zachovanie čo najviac ako je to len možné vo finálnom prášku. Po zbere sa jačmenná tráva urýchlene prepravuje do spracovateľského centra kde sa starostlivo očistí. Vytriedia a vyberú sa len tie najkvalitnejšie listy, špeciálnym procesom sa zjemní vláknina a zachová dlhotrvajúca čerstvosť, chuť a farba. Potom sa pri nízkej teplote suší a následne melie na veľmi jemný prášok. Proces od zberu až po výsledok vo forme prášku prebehne za menej ako hodinu. Prášok z mladého jačmeňa je ideálny na prípravu zdravého zeleného nápoja plného biologicky aktívnych látok, ktoré rastlinka vo svojom tele vytvorila.

  Zber mladej jačmenej trávy v Číne

  Pozitíva konzumácie zelených travín

  Tým, že oba BIO produkty Naturya mladý jačmeňmladá pšenica pochádzajú od toho istého organického dodávateľa, z rovnakého prostredia v Severnej Číne, zdieľajú mnoho zdravotných výhod. Poskytujú vysoký obsah bielkovín v porovnaní na gram vyšší ako mlieko a vajcia, porovnateľný s mnohými druhmi mäsa a rýb. Bielkoviny prispievajú k rastu a udržaniu svalovej hmoty a k udržaniu zdravých kostí. Bielkoviny, odborne proteíny (základná stavebná jednotka tela) sú zložené z aminokyselín a takmer všetko v prírode obsahuje aminokyseliny. Najväčšie suchozemské živočíchy našej planéty nejedia mäso. Odkiaľ potom slony, nosorožce, býky, kravy a kone získavajú svalovú hmotu? Hlavne z konzumácie trávy, zelených lístkov a ovocia. Gorily sú päť krát silnejšie ako človek. Majú síce tesáky ale čo jedia? Lístky a ovocie, sú vegetariáni. Všetci jedia zelenú stravu. Ak by nebol žiadny proteín v tráve a lístkoch, tieto živočíchy by vyhynuli. Mladé trávy sú ďalej bohaté na železo, ktoré prispieva k správnej tvorbe červených krviniek a hemoglobínu, správnemu prenosu kyslíka v tele a správnemu fungovaniu imunitného systému. Prášok z mladého jačmeňa a mladej pšenice má taktiež vysoký obsah vápnika, ktorý je potrebný na udržanie zdravých kostí a zubov, prispieva k správnej látkovej premene (metabolizmu) pre tvorbu energie a normálnemu fungovaniu svalov. Mladý jačmeň aj mladá pšenica sú často označované ako „alkalické - zásadité potraviny“, u ktorých sa predpokladá odstránenie prebytočnej kyslosti v tele, vyváženia pH organizmu.

  Komu vďačíme za rozšírenie zeleného nápoja z mladého jačmeňa?

  Dr. Yoshihide HagiwaraZa rozšírenie zelených nápojov vďačíme aj vedcom. V nadväznosti na zvýšenej popularite mladej pšeničnej trávy ako výživového doplnku, v 70-tych rokoch začal japonský farmakologický vedec Dr. Yoshihide Hagiwara (svetovo preslávený vedec) experimentovať so zdravotnými prínosmi mladých výhonkov jačmeňa, ich začlenením do jeho stravy. Dr. Hagiwara sa podieľal na výskume a výrobe mnohých populárnych liekov, ktoré sú dodnes na trhu. V priebehu 15 rokov jeho výskumu, si čoraz viac uvedomoval, že zatiaľ čo vyvinuté lieky sú efektívne pre akútne stavy, z dlhodobého hľadiska nezabránili rozvoju ťažkostí. Taktiež si všimol, že pri liečbe pacientov syntetickými liekmi, ktoré v úvode pomohli, sa často vyskytli nežiadúce vedľajšie účinky. Dobrým príkladom sú steroidné lieky, ktoré sa používajú pre všetko, od bodnutia včelím žihadlom až po artritídu. Nie je môžné zostať na steroidných liekoch navždy, pretože z dlhodobého hľadiska vytvárajú svoje vlastné problémy, ktoré môžu byť veľké. Dr. Hagiwara teda usúdil, že musí existovať lepší spôsob. Sám mal zdravotné problémy spojené s výskumom - pracoval dlhé hodiny, spal 4 - 5 hodín, jedol hamburgery, kari ryžu, pil samé limonády a pracoval s mnohými chemikáliami, hlavne experimenty s ortuťou. Jeho telesná a duševná sila upadla, vypadávali mu zuby a vo veku 38 rokov zošediveli vlasy. Začal sa zaujímať o svoje zdravie, zmenil svoje staré zvyky a tak sa rozhodol obetovať svoju profesionálnu kariéru hľadaním alternatívnych prírodných doplnkov k zlepšeniu svojho vlastného zdravia. Študoval rastliny a nahradil bufetovú stravu zeleninou, rybami a sójou. Pracoval na tom ako upraviť stravu aby poskytla všetky živiny potrebné pre správne fungovanie ľudského tela. Začal intenzívny výskum a čoskoro usúdil, že mu najviac prospeli listy obilných tráv. Po preskúmaní viac ako 150 rastlín (zelenina, bylinky, traviny a ovocie) zistil, že mladé zelené výhonky-lístky jačmeňa sú jedným z najbohatších zdrojov širokého spektra živín potrebných pre človeka pre rast, opravu a celkové zdravie. Prehlásil, že sú "jedny z najviac nutrične vyvážených potravín v prírode" a "ideálny fast food pre človeka." Po uzdravení našiel nový zmysel života v nasmerovaní ľudí k zeleným trávam - potravinám z tzv. Božej lekárne. Výskum a snaha Dr. Hagiwara nájsť prirodzený, organický zdroj výživy, ktorý by mal enzymatickú činnosť v boji proti chorobám a starnutiu, boli uznané v Novembri 1981 v New Yorku Medzinárodnou nadáciou pre preventívnu medicínu na svojej druhej výročnej konferencii o obrátení procesu starnutia, a v roku 1995 bol ocenený špeciálnou cenou vlády Brazílie za prínos zdravia ľuďom na celom svete.

  Dr. Yoshihide Hagiwara a mladá jačmenná tráva

  Naturya BIO Mladý jačmeň je certifikovaný prísnou, medzinárodne uznávanou britskou autoritou Soil Association. Významnou úlohou certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky výrobky predávané ako BIO spĺňali prísne ekologické podmienky. Táto certifikácia, ekologický audit garantuje, že pri celom výrobnom procese sa dbá na dodržiavanie princípov čistej organickej produkcie: pôvod, pestovanie, spracovanie až po export a balenie. Riadi sa britským ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka - DEFRA (Department for Environment, Food & Rural Affairs).Všetky BIO certifikované výrobky vo Veľkej Británii majú na obale vyznačený kód GB-ORG-XX (kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal). Soil Association certifikačný kód je GB-ORG-05.


  Logo značky Naturya

   Produkty spoločnosti Naturya sú bez GMO, bez umelých farbív, plnív, spojív,

  konzervačných látok a iných prísad.

  Ako užívať prášok z mladého zeleného jačmeňa?

  Odporúčané dávkovanie: Dospelí: 1 kopcovitú čajovú lyžičku (3-4g) rozmiešame v pohári vody (studenej alebo vlažnej), ovocnej alebo zeleninovej šťave 1 až 2x denne, v ideálnom prípade nalačno, 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle, vždy aspoň s hodinovým odstupom od liekov. Deti od 3 rokov: 1 kopcovitú čajovú lyžičku (3-4g) 1x denne.

  Ďalšia možnosť použitia je pridanie prášku mladého jačmeňa do cereálií, šalátov, omáčok alebo iného studeného jedla.Nepoužívajte s horúcimi nápojmi, nakoľko teplo neutralizuje aktívne enzýmy. Mladý jačmeň je základom zelených smoothie drinkov. Zmixujte ho v mixéri so zeleninou a ochuťte, alebo vyskúšajte zmiešať s ovocím, jogurtom a medom. Najjednoduchšie sa konzumuje ako nápoj, chutný s ovocnými šťavami ale niektorí ľudia majú radi aj jeho ľahko horkastú chuť s vodou.

   

  Na ako dlho vydrží balenie 200g prášku mladého jačmeňa?: Pri užívaní 1 čajovej lyžičky (3-4g) 1x denne približne 54 dní, pri 2x denne približne 27 dní.

  Obsah balenia: 200g sušených mladých zelených listov jačmeňa (lat. Hordeum vulgare), mletých na veľmi jemný prášok. 100% jednozložkový produkt v organickej kvalite bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov a vegánov.

  Priemerné výživové hodnoty v 100g mladého jačmeňa Naturya: Energia 171kcal / 725kJ, bielkoviny 24g, sacharidy 14.3g (z toho cukry 2.9g), tuky 2g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0.4g), vláknina 47.7g, sodík 0.1g, horčík 180mg, chlorofyl 695mg.

  Certifikácie: EU, the Soil Association, KLBD Kosher, the Vegan Society

  EU certifikáciathe Soil Association certifikáciaKLBD Kosher certifikáciathe Vegan Society certifikácia

  Krajina pôvodu: Severná Čína

  Povinné informácie: Dodržujte odporúčané dávkovanie. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov. Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej stravy. Tehotné a dojčiace ženy, ľudia so zo závažnými chorobami (napr. kardiovaskulárne choroby, liečba rakoviny, pacienti po transplantácii, atď.) sa o užívaní produktu poraďte s lekárom. Uskladňujte mimo dosah malých detí. Skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.


  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 • Bez lepkuáno
  Formaprášok
  BIO kvalitaáno
  Obsah200g
  Krajina pôvoduČína

6 ďalšie produkty v tej istej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...