Kategórie produktov

Odber noviniek

Znížená cena Hliva ustricová extrakt z plodnice 90 kapsúl x 500mg MycoMedica (30% polysacharidov) Zväčšiť

Hliva ustricová extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

Hu90m

25,43 €

-12%

28,90 €

Pridať do obľúbených

Skladom - EXP 20.3.2018

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 25 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 25 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 1,25 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Hliva ustricová extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

  Hliva ustricová extrakt 90kps x 500mg MycoMedica

  Názory zákazníkov

 • Hliva ustricová (lat. Pleurotus ostreatus) je výborná nielen na využitie v gastronómii, ale hlavne pre svoje terapeutické účinky. V čínskej medicíne je známa už dlho, minimálne od dynastie Sung, keď bola označovaná ako „božský kvet“, no jej pestovanie sa začalo rozvíjať až v polovici minulého storočia, na prekvapenie nie v Číne, ale v Európe v Taliansku a Maďarsku. Rastie v miernom klimatickom pásme na mŕtvych i živých kmeňoch stromov, ktoré poškodzuje bielou hnilobou. Obsahuje veľké množstvo organizmu prospešných látok - enzýmov, aminokyselín, vitamínov, mastných kyselín, terpénov a hlavne polysacharidov. Pre terapeutické účely je dôležitý predovšetkým špecifický 1,3 D betaglukán nazývaný pleuran, s výraznými protirakovinovými účinkami.

  V tradičnej čínskej medicíne je Hliva vhodná na:

  • podporu imunitného systému
  • cholesterol a krvný tlak
  • správnu funkciu čriev, peristaltiku
  • zdravý kardiovaskulárny systém
  • zdravie kože
  • antiaging - proti starnutiu

  Odporúčané dávkovanie: Pri zdravotných problémoch 3-4 kapsule denne do zmiernenia problémov (je vhodné poradiť sa s odborníkom na čínsku medicínu). Pri preventívnom užívaní 1-2 kapsule denne (2-3 mesiace v roku). Kapsule užívajte nalačno min. 20 minút pred jedlom, prípadne 30 minút po jedle, zapite pohárom vody alebo slabým čajom. Odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a potom 2 dni vynechať.

  Obsah balenia: 90 HGC želatínových kapsúl x 500mg (55,8g) extraktu z mladých plodníc Hlivy ustricovej (lat. Pleurotus ostreatus), obsah polysacharidov v extrakte je minimálne 30% (300mg/g). Extrakt sa získava metódou vylúhovania húb Hlivy v horúcej vode, na konci vyzrážanie alkoholom. Produkt neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor. Vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.

  Krajina pôvodu: Čína

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Nové produkty

Najnovšie články