Kategórie produktov

Odber noviniek

BIO Huba Cordyceps 250g prášok Zväčšiť

Cordyceps BIO 250g prášok

COR250OG

39,90 €

Pridať do obľúbených

Skladom - EXP 12/2016

Nákupom tohto produktu môžete získať vernostné body v počte 39 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 39 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 1,95 €.


 • Recenzie

  Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

  Napísať názor

  Cordyceps BIO 250g prášok

  Cordyceps BIO 250g prášok

  Názory zákazníkov

 • Cordyceps sinensis prezývaná aj ako húsenica čínska je huba, vyskytujúca sa vo vysokej nadmorskej výške okolo 3500m nad morom. V Číne sa Cordyceps sinensis používa ako liek už 5000 rokov. Okrem čínskych provincií Sečchuan, Junan, Čingchaj a Tibete ju môžeme nájsť v Japonsku, Austrálii, Kanade, USA, Mexiku, Rusku, Nórsku, Taliansku, Keni, Tanzánii, Ghane a na Novom Zélande. V Číne sa tiež pestuje. Čínsky názov Cordycepsu je Dunčun sja cao, čo znamená "v zime hmyz, v lete byliny ". Tento názov je odvodený od zložitého životného cyklu tejto huby.

  Cordyceps sinensis napáda rôzne druhy hmyzu. V letnom období vyrastené plodnice vystreľujú spóry, ktoré sa usádzajú na larvy motýľa a začínajú tu žiť ako parazit. Výtrusy vyklíčia na povrchu tela hmyzu, podhubie prerastie do tkanív hmyzu a postupne ich stravuje. Húsenica sa živí koreňmi vysokohorských bylín. Nakazená húsenica pred uhynutím zalieza do pôdy a po smrti získava mumifikovaný vzhľad, telo je krehké a vnútro vypĺňa podhubie, ktoré v ňom môže prečkať aj dlhšiu dobu. Vo vhodných podmienkach (v lete) huba potom vytvára plodnice, štíhle kyjovité orgány, vysoké 5 - 20cm.

  Huba Cordyceps

  Húsenica čínska obsahuje mnoho látok, ktoré majú blahodarný účinok na organizmus. Medzi tieto látky patria - karbohydráty (polysacharidy, galactomanny), cyklické dipeptidy, minerály, vitamíny (B1, B2, B12, E a K), aminokyseliny (kyselina glutámová, l-tryptofán, l-arginín, lyzín), d-manitol, steroly (ergosterol, ergosterolové deriváty), alkaloidy, mastné kyseliny (kyseliny olejová, linoleová, palmitová, stearová). Hlavná účinná látka bola izolovaná len nedávno a bola nazvaná kordycepin. Kordycepin má cytostatické účinky.

  Cordyceps sinensis sa používa pri týchto indikáciách

  • zlepšenie funkcie imunitného systému
  • pri respiračných a chrípkových ochoreniach
  • vykazuje regeneračné účinky na dýchacie ústrojenstvo
  • znižuje neprimerané imunitné reakcie (alergia)
  • znižuje riziko cirhózy pečene a zabraňuje ich steatóze
  • znižuje nadmerné zvýšenie imunity a odstraňuje jeho poruchy na genetickej úrovni pri autoimúnnych ochoreniach, takých, ako je sklerodermia, ružienka, reumatická artritída a reumatizmus, vďaka normalizácii činnosti orgánov zodpovedajúcich za imunitu
  • pôsobí antibioticky proti infekciám
  • má protizápalové účinky
  • podporný prostriedok pri liečbe nádorových ochorení najmä počas chemoterapie (zabraňuje vzniku tumorov a prípadných metastáz)
  • reguluje krvný tlak a zlepšuje činnosť srdca a ciev
  • pôsobí zníženie hladín kreatinínu a močoviny pri ochorení obličiek

  Ďalej sú uvedené citácie z vedeckých prác skúmajúcich účinnosť huby Cordyceps sinensis pri niektorých ochoreniach:

  Chronický slabý zápal sprevádza mnohé ochorenia. Hlavnú úlohu v regulácii zápalu v mieste ochorenia hrajú makrofágy. Účinok kordycepinu na moduláciu makrofágov nebol doteraz objasnený. Kordycepin reguluje fenotypovú zmenu makrofágov. To znamená, že z buniek ktoré podporujú zápal a vylučujú zápalové mediátory sa stávajú tzv naivné mikrofágy pri podávaní kordycepinu. (Shin S, Moon S, Park Y et al. Role of cordycepin and Adenosine on the Phenotypic Switch of Macrophages via Induced Anti-inflammatory Cytokines. Immune Netw. 2009 Dec; 9 (6) :255-64).

  U myší bol študovaný vplyv vodného extraktu Cordyceps sinensis na metastázy pľúcneho karcinómu a melanómu do pečene. Vodný extrakt Cordyceps sinensis vykazoval silnú cytotoxicitu proti nádorovým bunkám metastáz, zatiaľ čo samotný kordicepin túto cytotoxicitu nevykazoval. Nakamura K, Yamaguchi Y, Kagota S et al Inhibitory effect of Cordyceps sinensis on spontaneous liver metastasis of Lewis lung carcinoma and B16 melanoma cells in syngeneic mice. Jpn J Pharmacol 1999 Mar; 79 (3) :335-41.

  Starnutie kože je jeden z najviac nápadných príznakov starnutia. Starnutie kože môžeme rozdeliť na vnútorné, nazývané chronologické (chronostárnutie), ktoré je procesom starnutia a postihuje všetky orgány v tele a vonkajšie starnutie (fotostarnutie), ktoré vzniká ako následok vystavenia vonkajším faktorom prostredia. Jedným z najdôležitejších vonkajších faktorov je slnečné žiarenie, hlavne vystavenie UV žiareniu, ktoré spôsobuje fotostarnutie. Je dobre známe, že chronické vystavenie kože UV žiareniu má za následok fotostarnutie a navodzuje tvorbu matrixových metaloproteináz (Ho et al., 2000). Metaloproteinázy sú zodpovedné za degradáciu alebo za inhibíciu syntézy kolagénnej extracelulárnej matrix v spojivovom tkanive (Scharffetter - Kochanek et al., 2000). Kolagén predstavuje hlavnú súčasť extracelulárnej matrix kožného spojivového tkaniva a jeho koncentrácia sa zmenšuje pri chronostárnutí aj fotostarnutii.

  Kordycepin má veľa farmakologických účinkov, vrátane protinádorových, protizápalových a protiinfekčných. Kordycepin môže byť použitý ako potenciálna látka v prevencii a terapii fotostarnutia kože. Lee YR, Noh EM, Jeong EY. Cordycepin inhibits UVB-induced matrix metalloproteinase expression by suppressing the NF-kappaB pathway in human dermal fibroblasts. Exp Mol Med. 2009 Aug 31; 41 (8) :548-54.

  Vo vode rozpustný polysacharid (CPS-2) z Cordyceps sinensis má protektívny účinok v modeli chronického zlyhania obličiek. Zmeny v hladine močoviny a kreatinínu v krvi ukazujú, že CPS-2 môže signifikantne uľaviť zlyhaniu obličiek. Wang Y, Yin h, Lv X. Protection of chronic renal failure by a polysaccharide from Cordyceps sinensis.

  Odporúčané dávkovanie: 1 mierne kopcovitú čajovú lyžičku (cca. 2-3g) rozmiešať v 2dl vody, 2x denne, v ideálnom prípade 15 až 30 min. pred jedlom. Cordyceps prášok môžete taktiež pridať do hotových jedál alebo šalátov.

  K dosiahnutiu maximálneho efektu z huby sa odporúča užívať 500mg až 1g vitamínu C spolu s nápojom. Alternatívne pridajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy do nápoja. Výskumy dokazujú, že prítomnosť vitamínu C zvyšuje absorbciu hubových polysacharidových zložiek.

  Obsah balenia: 250g sušenej prírodnej cudzopasnej huby Cordyceps mletej na prášok, z ekologického poľnohospodárstva. 100% jednozložkový produkt v organickej kvalite, bez umelých farbív, plnív, spojív, konzervačných látok a iných prísad, bez GMO, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom ZIP obale. Neobsahuje lepok (glutén), vhodný pre celiatikov, vegetariánov, vegánov a vitariánov.

  Krajina pôvodu: Čína

  Bio certifikácie: EU, the Soil Association

  EU certifikáciathe Soil Association certifikácia

  Produkt nie je určený k používaniu ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Po užití vytlačte z balenia prebytočný vzduch a skladujte na tmavom, chladnom a suchom mieste.

  UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...