Kategórie produktov

Odber noviniek

Naše telo je naprogramované na dlhovekosť, približne na 120 rokov. Píše sa o tom aj v Biblii.

Ľudia, ktorí sa skutočne dožili okolo 120 rokov a ich vek bol preukázateľne overený:

  • francúzka Jeanne Louise Calment-ová (1875 - 1997) sa dožila 122 rokov
  • japonec Shigechiyo Izumi (1865 - 1986) dožil veku 120 rokov
  • japonec Jiroemon Kimura (1897 - 2013) dožil veku 115 rokov
  • američanka Besse Cooper-ová (1896 - 2012) dožila veku 116 rokov
  • američanka talianskeho pôvodu Dina Manfredini (1897 - 2012) dožila veku 115 rokov

Náš spôsob života - každý hnev, každý stres, negatívne myslenie, nevhodná strava, neprirodzené stravovacie návyky, nedostatočné prežúvanie potravy, nedostatok pohybu, tekutín a spánku, jednoducho každé životu nepriateľské správanie odpisuje niečo z konta nášho života a núti nás predčasne zostarnúť, ochorieť a urýchľujú našu smrť.

Ľudské telo je úžasný dômyselný „stroj“, ten najcennejší majetok a zdravie je to najdôležitejšie čo máme. Málokto z nás však vie ako telo funguje. Naše telo sa skladá z miliárd buniek, ktoré potrebujú správne živiny inak sa im nepodarí správne fungovať. Ľudské telo potrebuje stravu a kyslík tak ako automobil benzín alebo naftu. Spaľovací systém auta potrebuje stály a presný prísun vhodnej zmesi aby dobre fungoval. Spaľovací systém ľudského tela je vydaný na pospas náladám a chutiam svojho majiteľa, k čomu taktiež prispieva potravinársky priemysel v podobe širokej škály sladkostí, cukroviniek, sladkých nápojov, chipsov a iných slaných pochutín dostupných v obchodoch v hojnom množstve. Je tak odolný, že vydrží záťaž takmer čohokoľvek, pokiaľ to nie je žieravina alebo jed. Tráviaci systém človeka zvládne toho naozaj veľa, ale nie navždy. Konzumáciou nevhodnej stravy a zlou životosprávou skôr alebo neskôr človeka v závislosti na súčasnom stave choroba postihne.

„Pokiaľ človek nebude študovať sám seba kým je zdravý, bude to musieť urobiť keď ochorie.“ (J. Stevenson)

Keď človek nie je zdravý a necíti sa dobre, je to signál, že v jeho živote sa deje niečo nesprávne. Pokiaľ už zdravotné problémy nastanú, kým si ich skutočne uvedomíme a začneme riešiť, väčšinou sú dosť vážne. Existuje nespočetne veľa chorôb, ale len jediná príčina - neprirodzený spôsob života. Mnohí ľudia iba užijú nejaký prostriedok na potlačenie bolesti, čo však zdravotný problém nerieši a keď bolesť zmizne, myslia si, že sú zdraví. Na fyzickej úrovni sa choroba často začína prekyslením a s tým súvisiacim zanesením organizmu odpadovými produktami (narastajúcou jedovatosťou organizmu) vytvárajúce vhodné prostredie pre rozvoj mikroorganizmov a parazitov, ako aj vyčerpaním životne dôležitých skladov minerálnych látok v tele. Táto toxicita má za následok poškodenie a rozpad buniek, vytvára v našom tele podmienky pre napadnutie baktériami a vírusmi. Práve preto je potrebné aby každý z nás prebral za seba zodpovednosť a upriamil pozornosť na prevenciu správnou životosprávou a zdravým stravovaním. Súčasťou zdravej životosprávy by u každého z nás malo byť aj pravidelné alebo občasné vedomé držanie pôstu/hladovky pre telesnú ale aj duševnú očistu.

„Túžba pchať do seba lieky je azda najväčším omylom, ktorý človeka odlišuje od zvierat.“ (William Osler)

Pred dva a pol tisíc rokmi v starovekom Grécku, Hippokrates považovaný za zakladateľa medicíny ako vedeckého oboru poučoval svojich študentov o najpravdivejšom výroku: „Jedlo nech je tvojim liekom a liek nech je tvojim jedlom.“ (460 - 380 pred n.l.). Jeho zásadami v liečení chorých bola zmena stravy a zmena prostredia. Vyhlásil, že nie čary, ale vďaka prírode sa ľudia môžu uzdraviť. Tvrdil, že všetky ochorenia do človeka vstupujú jedlom. Príroda lieči, lekár je iba jej asistentom, ktorý prírodu podporuje.

Najcennejšia vlastnosť ľudského tela je schopnosť opraviť sa samo pokiaľ mu dáme čo potrebuje. Pokiaľ prírode vytvoríme správne podmienky, je tým najlepším lekárom.

Každý lekár pred udelením diplomu musí zložiť Hippokratovu prísahu. Napriek tomu tisícky výskumných pracovníkov farmaceutického priemyslu vytvára nové chemické syntetické lieky pre každú chorobu s navyše mnohými vážnymi vedľajšími účinkami a nebezpečím návyku. Ich heslo v boji proti chorobe môžeme nazvať „Tvojim liekom nech je nová kombinácia chemikálií.“ Ide o presný opak toho, čo nám Hippokrates odkázal. Napriek pokrokom vedy a nespočetným financiám investovaným do lékarskych výzkumov, ľudia stále viac trpia mnohými civilizačnými chorobami ako obezita, vysoký krvný tlak, cukrovka, alergie, choroby dýchacích ciest, artérioskleróza, ochorenia srdca, pečene, obličiek, nervové a psychické ochorenia, rakovina.

Zabúdame, že zdravie je možné získať len rešpektovaním prírodných zákonov.

Človek, je jediný tvor na Zemi, ktorý jedlo varí a zároveň jediný, ktorého postihuje rakovina, ochorenie srdca, cukrovka, roztrúsená skleróza, leukémia a iné. Jediné zvieratá, ktorých postihujú niektoré z týchto ochorení sú tie kŕmené človekom, alebo ktoré dojedajú zbytky po ľuďoch. Viete, že zahriatim jedla na viac ako 46 stupňov Celzia zabíjame enzýmy, ktoré zodpovedajú za správne telesné funkcie? Varenie, dlhé zahrievanie jedla mení jeho chemickú štruktúru a potrebujeme tak veľa energie vynaložiť na jeho trávenie.

Náš každodenný jedálniček (vysmážané škroby, mäso, ktoré telo nedokonalo trávi, fast-food, spracované polotovary, chipsy, popcorn a iné pochutiny, sýtené sladené nápoje, cukrovinky, sladkosti, cukor, alkohol, cigarety, nevhodné kombinácie potravín) je veľmi vzdialený prírodnému stavu. Narúša náš metabolizmus a naše cievy sa zanášajú cholesterolom zlého typu. Naša pečeň (centrálna chemická továreň) v úlohe neutralizácie a odstraňovania jedov a obličky (krvný filter) dostávajú naozaj zabrať.

Očistnú pečeňovú, obličkovú a protiparazitálnu kúru by mal absolvovať každý z nás aspoň 1-2 krát do roka.

Výborné prírodné prostriedky na podporu čistenia pečene sú napríklad prášok zo semien pestreca mariánskeho, púpavové listy a koreň. Na obličky chanca piedra, žihľava.

Ochorenia z nedostatku minerálnych látok: artérioskleróza, vrásky, vypadávanie vlasov, problémy s platničkami, zubný kaz, kŕčové žily, slabinová prietrž, osteoporóza, paradentóza.

Ochorenia z nedostatočného vylučovania odpadových látok: akné, alergie, hnisavé mandle, ekzémy, vredy, potenie nôh, neurodermatitída, vred predkolenia, psoriáza, zubný plak.

Ochorenia z usadzovania: starobné fľaky, artérioskleróza, artróza, reumatizmus, artritída, kamene v mechúre, žlčníkové kamene, dna, obličkové kamene, mozgová príhoda, zubný kameň.

Sme mladý tím ľudí, ktorí taktiež dlhý čas doplácali zdravím na neprirodzený spôsob života. Zdravotné problémy nás donútili zastaviť sa, zamyslieť a spoznať súvislosť medzi zdravým a správnou životosprávou. Vyhľadávame a ponúkame prírodné produkty vychádzajúce z ľudovej múdrosti a liečiteľstva overené stáročnou až tisícročnou praxou. V našej ponuke sa zameriavame najmä na tzv. superpotraviny (napr. chlorella, spirulina, mladý jačmeň, mladá pšenica, maca, kakaové bôby,...) za výhodné ceny. Sú to potraviny s veľmi vysokým zložením antioxidantov, bielkovín, vitamínov, minerálov a iných dôležitých živín oproti bežným potravinám. Sú to tzv."zázraky" medzi potravinami známe svojimi účinkami už stovky až tisíce rokov. Ďalej v našom eshope nájdete: zdravé rastlinné oleje lisované za studena (tzv. panenské), semienka, prírodné sladidlá, bio 100% ovocné šťavy, programy na očistu čriev a detoxikáciu, probiotiká, ajurvédske byliny, medicinálne huby, bylinné čaje, bylinné extrakty, regeneračné krémy a mnohé iné.

Živá strava (RAW) - nová potravinová pyramída

Čínska štúdia / The China Study (www.thechinastudy.com) - Cornellova a Oxfordská univerzita skúmali účinky konzumácie živočíšnej a rastlinnej stravy na 650 000 ľuďoch v 26 provinciách Indonézie po dobu 22 rokov. Jedna skupina ľudí konzumovala mäso, zatiaľ čo druhá iba surovú rastlinnú stravu. U skupiny, ktorá jedla mäso a živočíšne bielkoviny, sa vyvinula rakovina, zatiaľ čo skupina na surovej rastlinnej strave zostala zdravá. Potom sa strava zamenila obom skupinám. Ľuďom s rakovinou bola podávaná surová rastlinná strava a uzdravili sa! Pôvodná zdravá skupina začala s konzumáciou mäsa a ochoreli na rakovinu! Tento postup sa opakoval celkom 50 krát v priebehu 22 rokov!!!